Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért barnul a kutyám bőre?

Miért barnul a kutyám bőre?

Figyelt kérdés

Vettem egy fehér-barna foltos csivava kant, 2007 szeptemberjében született.

Eddig kétszer fedezett, erre gondoltam, hogy nem-e ettől barnul. Először csak pöttyösödött a hasa, majd egész nagy foltok lettek rajta, most meg szinte az egész hasa barna, holott eddig fehér volt a bőre.

Most már a szőre között is a hátán és az oldalán is pöttyös, és átlátszik a szőrén. Hírtelen ránézésre olyan, mintha koszos lenne.


Miért lehet ez? Teljesen elcsúnyul így.Köszönöm a válaszokat.


2009. jún. 6. 11:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

hát ha szüleinek is ilyen ,akkor öröklődő.

sztem ez amúgy természetes mert a korral erősödik a pigment.

A szülei is ilyenek?

2009. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

nem tudom milyenek voltak a szülei, mert vásárban vettük.

csak nagyon furcsálltam, hogy egyik napról a másikra kezdett el sötétedni. Ahogy kijött a jóidő.

2009. jún. 6. 13:32
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egyszerű:Barnul!

Télre kivilágosodik, nyáron sötétedik.

Lehet, van benne egy kis kínai kopasz vér is, Ők szinte feketére tudnak égni nyáron, télen viszont szép rózsaszínűek.

Sajnos, mivel nem ismered a felmenőit, révén vásári kuyus, előfordulhat, hogy nem fajtatiszta, sőt!

Üdv.

2009. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%

Szimplán barnul,sok kutyának lesz pöttyös a hasa. De ha úgy látod, hogy ez mégsem normális dolog vidd el dokihoz. Ki tudja, kutyáknál is biztos van bőrrák.


Más, és számomra igen furcsa dolog, hogy mégis miért kell egy ismeretlen eredetű, vásári kutyával (ami lehet egyáltalán nem is fajtatiszta!) fedeztetni? Ráadásul többszőr? Ez mire jó?!

2009. jún. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
38%

Minek szaporítasz a kutyáddal, amikor másfél millió gazdátlan kutya van az országban??? Gondolom törzskönyve, szűrései nincsenek. Miért is lenne, ha vásáros kutya. Csak sajnálni tudlak, hogy szaporított kutyát vettél.

www.olcsokutya.uw.hu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. jún. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

A fedezéstől biztos nem barnul a bőre.


De minek fedez egy "lehet hogy chihuahua"? Szűretlen, genetikailag bizonytalan, valószínüleg nem teljesen fajtatiszta kutya?

2009. jún. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kérdés.
2009. jún. 6. 16:19
 8/21 A kérdező kommentje:

külömben meg a pénzért


biztos hogy fajtiszta, csak nem t.könyves., 1.70 kg, teljesen almafejű, és neten hírdettem, és tenyésztők hozták hozzám a kutyáikat, nálunk a környéken ő a legszebb kan.

így, hogy a tenyésztők jöttek fedeztetni, így biztos vagyok benne, hogy f.tiszta.

2009. jún. 6. 16:22
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

külöNben, fajTAtiszta


Tenyésztő nem fedezteti a szukáját a te kanoddal, mert nem lesz törzskönyves a kölyök.

És tenyésztő nem fedeztet szűretlen kutyával, mert ha valami előjönne a kölykökben, akkor ő azért szerződésileg felelne.

Olyan szaporító fedeztet így, aki törzskönyv nélküli kutyákat ad el vásárban.

(Tudom, hogy nem ez volt a kérdés)

2009. jún. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%

A pénzéhségeddel csak növeled az állatvédelem munkáját. Ha felelős, állatszerető állattartó ember lennél, nem csinálnál ilyet.

Ne érző lelkekből élj meg!!!

2009. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!