Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két hete megharapott a kutyám...

Két hete megharapott a kutyám a bal lábamon. Nem vérzett nagyon, le lett fertőtlenítve. Származhat ebből valami bajom?

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Két hét alatt kiderült volna. Ha oltva van, semmi gond. Kissé nehezen gyógyulnak az ilyen sebek.
2012. febr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
egy tetanusz nem ártana. azért az nem általános, h valakit a saját kutyája harapjon meg. hogy történt?
2012. febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha be van oltva a kutyád és ha szépen gyógyul a seb, akkor véleményem szerint nem lesz semmi bajod.

Ha nincs beoltva, irány a doki és kapsz tetanus oltást!

2012. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
legalább tetanuszt kaptál? vagy egyáltalán nem mentél orvoshoz? ha nem gennyesedett be és veszettség ellen oltott a kutya, akkor nem hinném, hogy túl sok bajod lehetne, de harapott sebekkel mindig orvoshoz kell menni!
2012. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem kaptam tetanus oltást! Egyébként egy kistesű, szobakutyáról van szó!
2012. febr. 24. 20:12
 6/9 anonim ***** válasza:
ha 2 hete volt, most már kb mindegy is. ha a kutya oltva van. a sebeid szépen gyógyulnak, akkor minden oké. ne legyen legközelebb, de ha mégis, akkor mutasd meg egy sebésznek és kérj tetanust.
2012. febr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az már kiderült volna régen. őt már aznap este kiderült volna. Vagy minimum másnapra. AMúgy ha a kutya be van veszettség ellen oltva akkor nem származhat komolyabb bajod. ha le van fertőtlenítve akkor meg pláne.
2012. febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Engem pont ma harapott meg a kozmetikában egy idegileg roncs kutya. Megkérdeztem a gazdit, h EZER százalék, h be van-e oltva, azt mondta h ha kell ideadja nekem az oltási könyvet is. Így nem mentem a dokihoz. Bár ha holnapra akár csak hőemelkedésem van, akkor tuti h elrobogok.

Amikor megharapott, akkor azonnal szorítottam h follyon a vér és nyomtam rá töményen a betadine-t.

Ha így, két hét után még jól vagy, akkor nem fog elvinni a veszettség.

2012. febr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, kicsit megnyugodtam!
2012. febr. 24. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!