Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan állatmenhely címet...

Olyan állatmenhely címet szeretnék ahová nemrég született 9 labrador-puli keverék kiskutyáinkat majd elvihetnénk. Kell fizetni ha menhelyre adom a kutyusokat?

Figyelt kérdés
Természetesen ha valakit érdekel ingyen elvihetők,de sajnos tartok tőle hogy 9 db-ot nem fogok tudni elajándékozni.
2012. febr. 25. 12:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak bántani csak azért írom ezt le,hogy azért legyen egy kis lelkiismeret furdalásod mert szerinted te nem vagy felelős.

Állattartási törvényben szerepel:kennelt a szomszédoktól azaz telekhatártól legalább 2 méteres távolságot be kell tartani,a kennelt a szomszéd felől élősövénnyel, illetve más takarással kell ellátni.

Amennyiben ezt a távolságot betartod a kennel építésekor akkor a szomszéd kutyája nem tudott volna meglepni 9 gyönyörűséggel csak abban az esetben ha a vérvonalában szerepel Bat Man.

2012. febr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
52%

Tudhatnád, hogy ha egy szuka tüzel, a kan mindent megtesz azért, hogy párosodjanak, szétszed, átmászik, keresztülugrik bármin!!!Azzal, hogy te bezártad a kennelbe a kutyád még nem vagy felelős állattartó!

Az viszont egy becsülendő dolog, hogy nem verted agyon a kiskutyákat, vagy nem dobtad ki őket az utcára egy szatyorban! De hogy ez ne fordulhasson elő még egyszer ivartalanítsd a kutyádat!!!!Akkor már teszel egy lépést a felelős állattartás felé!

2012. febr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos és persze az egyáltalán nem hasznos válaszokat is! Aranyosak azok akik belelátnak mások udvarába,lehetőségeibe,pénztárcájába. Az anyakutyát amúgy én GONOSZ, kölyökutyaként fogadtam be hogy ne kerüljön utcára,kis kertes házunk van ezért csak úgy tudtuk megoldani a kenel építést hogy az egyik oldala hátul a kerítés. Semmi probléma nem volt 5 éven keresztül,egészen addig amig a FELELŐSSÉGTELJES szomszédunk a másik oldalról oda nem pakolt minden sz..rt és valamelyik másik FELELŐSSÉGTELJES GAZDI szabadon koborló kutyája be nem jött. Még az a jó hogy akinek a kutyája kint szaladgál állandóan az utcán az felelősségteljes állattartó,én meg egy retardált vagyok ahogy az egyik kedves a kérdésre ugyan nem válaszoló irta. Az ivartalanításról is hallottam már,csak éppen nem akartam ivartalanítani a kutyámat mivel egyszer szerettem volna egy ugyszintén labradorral bepároztatni. Amúgy mielőtt a fejemet venné egy két kedves válaszoló,megnyugtatom őket, hogy pénzt és tápot ajánlottam a kutyusok mellé és gazdira találtak. Egy sem került menhelyre! Akik a segítségüket ajánlották és akik a kérdésemre válaszolatk azoknak mégegyszer külön köszönöm! Ők talán megértették,hogy nem egy felelőtlen barom vagyok,csak sajnos más felelőtlen barmok miatt így jártunk.
2012. febr. 27. 13:47
 14/25 anonim ***** válasza:
76%

"Az ivartalanításról is hallottam már,csak éppen nem akartam ivartalanítani a kutyámat mivel egyszer szerettem volna egy ugyszintén labradorral bepároztatni."


Nahát, ehhez azért kell bőrnek lenni az ember arcán, vastagnak mint a rinocéroszé...... Egy TALÁLT kutyával akarsz szaporítani???????

2012. febr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
78%
Ahogy előttem írták egy talált kutya szaporítása mi, ha nem felelőtlen baromság?
2012. febr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
86%

Na jó, megpróbálom visszafojtani a dühömet...

Talált kutyát kérlek ne akarj pároztatni. Fogalmad sincs a felmenőiről, és nem is értesz hozzá. Ezenkívül mivel a

2012. febr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
87%

Lemaradt a vége. Mégegyszer:


Na jó, megpróbálom visszafojtani a dühömet...

Talált kutyát kérlek ne akarj pároztatni. Fogalmad sincs a felmenőiről, és nem is értesz hozzá. Ezenkívül mivel a kutyádnak nincs törzskönyve, így nem számít fajtatisztának. Tehát ha fedezteted egy labradorral, akkor a kicsik is keverékek lesznek. Mit fogsz csináéni a kölykökkel? Ők is mennek a menhelyre?

2012. febr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Úristen emberek mi van veletek??? NEm találtam hanem befogadtam egy házaspártól akiknek már csak két kölyök maradt és nemtudták őket tovább vállalni. A testvére anyósoméknál van! És nem továbbtenyészteni akartam hanem a családon belül kellettek volna a kiskutyák!!! Na inkább hagyjuk,már rég eltértünk a kérdéstől és én ezekre már nem vagyok kiváncsi! Nagy felelős emberek vagytok biztos!!!! Akik gondolom még soha semmit nem vétettek csakis jó dolgokat tettek életükben,én meg csakis rosszat,mert felneveltem egy kutyát,szeretjük gondoskodunk róla ugy ahogy most a kölykeiről is és nem dobtuk utcára őket! Annyira birom az ilyen vakon itélkezőket!!! Kár volt itt kérdést feltennem,azthittem ez az oldal arról szól hogy emberek segítenek egymásnak nem oltogatnak meg okoskodnak,aztán lehet hogy pont az ilyeneknek száradnak szép dolgok a lelkükön. Általában azok ilyen nagyokosok,akik jóérzésűek azokon meg is látszik mert normális választ adtak!
2012. febr. 27. 19:03
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi van velünk? Talán inkább mi van veled?

És nem, nem csináltam mindent jól... de egy élőlényt sem juttattam még menhelyre. És nem is fogok.

2012. febr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha a családban kellettek volna a befogadott labrador-másik labrador kiskutyák, akkor kelljenek a befogadott labrador-szomszéd szupermen kennelmászó kutyája kiskutyák is! ha már egyszer ennyire felelős mindenki a bandában.

a többiek a lényeget már elmondták: vemhesen kellett volna ivartalanítani. 9 kölyköt nem szívesen fogad be egy menhely se, de FB, google a barátod. Amúgy meg a születésükkor is el lehetett volna altatni őket, mondjuk egyet hagyni és akkor se itt menne a balhé. Tudom, ez szörnyű megoldás legtöbbünk szemében, de aki járt már menhelyen, az megérti, miért mondom. Szóval kedves kérdező, fogd a fényképeződet, fotózd le a kiskutyákat, pakold fel minden portálra és egyebekre, aztán várd a csodát! Ha a szuka már nem szoptat vidd el ivartalanítani! És ne felejtsd el beoltatni, féreghajtani és bechippeltetni mind a 9 kölyköt! Ezt a labrador-másik labrador kölykökkel is meg kellett volna tenni, számold csak ki 9 kölyöknél az mennyi. sok szerencsét és remélem minden kutyunak jó gazdija lesz!

2012. febr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!