Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindentől megy a kutyusom...

Mindentől megy a kutyusom hasa! Mit tegyek? (többi lent, picit hosszú)

Figyelt kérdés
Először Happy Doggal etettem és elkezdett menni a hasa, voltunk orvosnál, aztán át tértem a Hill's-re majd attól is ment a hasa.Most Dog Chowal etetem (tudom h nem prémium, de veszek állatorvostól vitamint amit ő javasolt h kiegészítsem a tápját) Tegnap úgy gondoltam, h főzök neki egy kis májat. főztem is neki vacsorára kapott májat parizert rizzsel és 1 nyers tojással és ettől is ment a hasa. Más kutyák mindent megesznek és semmi baja. Az enyém miért ilyen ?:(
2012. febr. 25. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Hm. Vannak olyan kutyák, akik érzékeny gyomrúak, bár ettől függetlenül is lehet olyan, hogy 1-1 tápot nem bírnak. Happy Dogtól ment a hasa, tegyük fel azért, mert nem bírta a tápot. Váltottatok Hill's-re, ami egy sokkal erősebb táp, nem csodálom, hogy ment a hasa. Most Dog Chow-t kap, attól nem megy, ha jól sejtem, de kiegészítetted neki mással, amitől újra ment a hasa. Azt a tápot kell adni neki, amitől szépen fejlődik a kutya, nem megy a hasa stb. Vannak kutyák, akik pedigree-n nőnek fel, ami egy hulladék, mégis felnőnek valahogy. A Dog Chow ehhez képest nagyon jó táp. Ha ez a táp bevált, ne adj neki mást.

Egyébként érzékeny gyomrú kutyáknak javasolt sensitive tápot adni.

2012. febr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A dog chowtól is megy a hasa? Ha nem akkor minek főzöl neki mást? A tápban minden megvan amire szüksége lehet. A kutyának nem kell a változatosság. Az is lényeges, hogy mennyi ideig etetted vele és milyen gyorsan váltottál. Egyes kutyák nehezen viselik a tápváltást és kell nekik idő amíg megszokják az újat.
2012. febr. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A tápváltásokat fokozatisa csináltad? Keverte a régivel? Vagy rögtön csak az újat adtad neki?
2012. febr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne váltogasd állandóan a tápot, egyrészt eleve nem tesz jót az ilyesmi, másrészt néhány kutya gyomra különösen rosszul viseli. Ne adj neki nagyon fűszeres dolgokat (pl. párizsi) és ne adj neki nyers tojást, ha tudod, hogy hasmenésre hajlamos. Ha főzni akarsz, akkor a nyákosra főtt rizs mellé a sovány csirkehúst javaslom.
2012. febr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A tápváltás önmagában okozhat hasmenést, időt kell adni a kutya szervezetének, hogy átállhasson az újfajta fehérje feldolgozására. Ne cserélgesd, hanem maradj egynél, és ha pár nap múlva is megy a hasa, akkor válts megint, hátha pont egy nem neki valót fogtál ki, és ha az se jó, akkor keress egy olyan dokit, aki rendesen kivizsgálja.
2012. febr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és tényleg ne kevergesd a kajákat, a párizsit eleve felejtsd el, jutalomfalatnak jó, de étkezésre nem alkalmas, és a tojást is inkább magában egye napközben, mint bármivel keverve. De ha ilyen érzékeny a hasa, akkor lehet, hogy ezeket a nyalánkságokat eleve hanyagolni kéne, egy dolgot egyen, és semmi mást. Majd ha beállt rendesen egyfajta tápra, akkor kaphat kevés nasit mellé, de ne tömj bele egyszerre mindent.
2012. febr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

Az enyémmel is ez volt, amikor hazahoztam, nagyon sovány volt és minden kifolyt belőle. Közben pedig jó zsíros tápot kellett neki adni, hogy hízzon... Egy hónapig megállás nélkül ment a hasa.

Ami nálunk végül bejött, az a rizs és rá gastroferm (állatpatikában lehet kapni) naponta több adagra bontva, és amikor kezdett jobban lenni, kapott rá egy kis tápot is, aminek az adagját fokozatosan növeltem. Az orvos pedig adott be neki antibiotikumot, mert ahogy megnyomkodta a gyomrát, "kotyogott"...

De lehet, hogy a tiédnek tápallergiája van.

2012. febr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!