Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpe pincser jelleme?

Törpe pincser jelleme?

Figyelt kérdés
(mozgásigény, szőrápolás, jellem, hideg időben pulcsi, kiskabát....stb.)

2012. febr. 25. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. febr. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Törpe Pincher tenyésztő vagyok, szerintem erre én tudom a legjobban a választ. Mozgás igénye kb annyi mint amikor leviszed az egészségügyi sétára még kicsi szeret labdázni stb de alapvetően egy nyugodt kutyus. Szőrápolás annyiból áll, hogy kb 2 havonta megfürdeted. Nem szabad hajszárítózni csak jó alaposan áttörölni kb 2 perc után megszárad magától. Jelleme: A világon a legintelligensebb kutyus. Nagyon könnyen tanítható,egygazdás akiben megbízik azért az életét adná. Nagyon ragaszkodik ha ott nő fel veletek nem is kutyaként fogtok rátekinteni és egy egy mozdulatból megfogjátok egymást érteni. Viszont ha nincs fegyelmezve akkor könnyen átveszi a falkavezérséget és provokálja a gazdit. És igen neki hideg időben kell a pulcsi, kiskabát mert meg fagyna. Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan oldalakat tudnék neked írni
2012. febr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A legpörgősebb kutyák, nyugodt idegrendszerű gazdinak ajánlanám. Nem vagyok tenyésztő, de a menhelyen a leadott pincserek 95%-a ezért került be. Nem adnak le sok pincsert, évente 5-10-et, de az ok ez szokott lenni. Túl aktív és főként túl hangos volt. Ezt mindenképp érdemes figyelembe vennie egy leendő gazdinak.
2012. ápr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát én vitatkoznék az előttem szólóval. 10 éve foglalkozom pincserekkel és egyáltalán nem mondanám pörgősnek, ugatósnak. Ez szerintem mind nevelés és idegrendszeri kérdés. Lehet nem voltak fajtatiszta kutyák csak Pincser jellegűek. De ha rendes tenyésztőtől veszel kutyust és rendesen tanítod akkor nem lesznek ilyen gondok.
2012. ápr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Törzskönyves magyar tenyésztőktől származó kutyákról beszélgetünk. Az egy sajnálatos dolog, hogy Magyarországon elég nehéz megállapítani, hogy egy tk-et adó tenyésztő nem szaporít-e.
2012. ápr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lassan 9 éve van törpe pincserem, egy igazi kis ördög, nagyon aktívak, szeretnek rosszalkodni, szóval nem árt az erős idegrendszer, és a határozott, mégis szeretetteljes bánásmód. Mi hosszú sétákra megyünk mindig, nagyon energikusak. Szőrével nincs gond havi 1 fürdés bőven elég. Hidegben egy kiskabát nem árt, de néha rájátszik, és akkor is remeg, amikor kellemesen meleg van:)
2012. máj. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!