Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb munkakutya?...

Melyik a legjobb munkakutya? Engedelmességire és őrző-védőre, IPO 3 ilyenek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 25. 19:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Sajnos a malikban itthon nem nagyon van választék. Születnek a szupernél szuperebb almok és egyszerűen a VB-re kijutásért nem áll ki akár 3-4 kutya egyszerre a válogatókon. Sokkal egyszerűbb agilityzni, korongot dobálni nekik.
2012. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én a malit, vagy egy jó németjuhászt ajánlanék. És természetesen munkavonalat mindkettőből.
2012. febr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Minden attól függ, hogy honnan veszed. Lehet mali, dobi, roti és németjuhász is.
2012. febr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
MALINOIS :)
2012. febr. 26. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Aki itt ajánlgatja a dobermannt, tud mondani Magyarországi HPO III-as kutyát?
2012. febr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon nem vagyok járatos "nagy" kutyás témákban itthon, de tudok olyan dobit, ami most fog menni a HPO3-as vizsgára és soknak meg is lehetne a képességei alapján, de a tenyésztők nagy része megelégedik az 1-2vel és tenyésztésbe vonja, ha ezek a vizsgák megvannak. Aki meg munkára keres kutyát az inkább német juhászt vesz, mert elterjedtebb. Na jó, mostmár a malik is kezdenek jobban elterjedté válni nem csak a bennfentesebb körökben, hanem a köztudatban is.
2012. febr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
amelyik most fog menni, az még nem III-as. Ergo kijelenthetjük, hogy Magyarországon HPO III-as dobermann nincs. nekem az a véleményem, hogy itt azzal van a probléma, hogy mig a némejuhásszal, és a malinois-val aránylag rövid idő alatt szép eredményt lehet elérni, a dobermann makacssága, önfejűsége révén nehézkesebb eset. sokaknak nincs kellő türelmük a fajtához. Az, hogy a képességei alapján melyik kutya alkalmas egy III-as vizsgára, az akkor fog kiderülni, amikor a fokozatos agyi, és fizikai terhelést is ugyanolyan intenzitással birja a kutya, mint az agyat lényegesen kisebb mértékben igénybevevő I-es anyag.
2012. febr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17:21-el egyet értek.Annyit tennék még hozzá , hogy szerintem ott van a hiba hogy egy időben teljesen a küllemre álltak rá a tenyésztők , és ez most meg is látszik.2 éve volt szerencsém látni egy dobermann tenyésszemlét , és hát nem nagyon tetszett amit láttam.
2012. febr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 geminih válasza:
malinois, nyilvánvaló. pláne munkavérvonalból.
2012. márc. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
holland juhász
2013. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!