Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mi a legjobb, amit...

Ilyenkor mi a legjobb, amit tehetek? Jól csináltam, vagy nem?

Figyelt kérdés
4 hónapos kutyusommal már járunk 1 hete az egyik közeli kutyafuttatóra. Sajnos elég nagy hézag van a kapu alatt, meg van egy-két nagyobb lyuk a kerítésen is, amin kifér. Eddig vagy lefoglalta a többi kutya, vagy sikerült megakadályoznom, hogy kiszaladjon. Többek között sajnos ma sem találtunk ott egy kutyát sem, úgyhogy jobb híján én játszottam meg szaladgáltam vele. Egy óvatlan pillanatban viszont kidugta a fejét a kapu alatt és mikor rászóltam ki is szaladt. a futtató mellett 2 út keresztezi egymást és azokon szaladgált át össze-vissza. Kis híján szívrohamot kaptam és nem akartam utána szaladni, mert teljesen látszott, hogy játéknak fogja fel. Próbáltam a másik irányba szaladni, de rám se hederített. 2 utcán át követtem tehetetlenül és végül el kezdett követni két futót és az egyik felvette és ideadta nekem. Hirtelen azt sem tudtam, hogy mit csináljak mérgemben, szóval a legmérgesebb hangomon leszidtam és visszamentünk a futtatóhoz (mivel ott maradt a póráz) és rácsatoltam a pórázt és hazafelé még többször rászóltam, mikor húzott, de itthon nem néztem rá, nem szóltam hozzá, csak megfürdettem és a helyére vittem. Most kizártam az előszobába, hogy elkülönítsem a falkától. Úgy gondoltam, hogy ha a rossz cselekedet súlyosságát nézzük, akkor pár napig ki is lesz zárva a falkából, aztán fokozatosan visszaengedem. Érteni fogja, hogy miért van ez vagy hagyjam a fenébe és már elrontottam valamit? Mit tehetnék ilyen helyzetben? Hogy kezeljem, hogy máskor eszébe se jusson ilyet csinálni? Nagyon megijedtem, mivel több autó előtt is átszaladt és nem tudok még most sem gondolkodni!:(
2012. febr. 21. 17:35
1 2
 1/18 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Ezért tanítják a kutyáknak a behívást hosszú hónapokon keresztül, hogy ilyen ne forduljon elő. Lassan te is elkezdheted. Én hosszú pórázt tennék rá amitől nyugodtan tud rohangászni a kifutóban de messziről is tudod korrigálni ha a lyuk közelébe megy.


Azonban a falkából kizárás nem azt jelenti, hogy kicsukod az előszobába. Ott kell legyen veletek, pont az a lényege, csak épp szemkontaktus, érintés és hozzászólás nélkül. Azonban kétlem, hogy összekötötte a kettőt. Vagy azonnal korrigálod vagy már túl késő.

2012. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Kegyes Attila ***** válasza:
17%

A kutyák nem értenek egy büdös szót sem, és számukra ismeretlen a büntetés!

Magyarul, a kutyát nem lehet büntetni.

Ha egy kutya nem megfelelően viselkedik, akkor a falkavezér azonnal korrigálja, fegyelmezi! Nem 10 másodperccel később, nem fél órával később, hanem azonnal! Ha ez elmarad akkor utólag hiába csinálsz bármit.

Ha nem te vagy a kutyád szemében a falkavezér, akkor azt csinál amit ő akar, nem segít rajta kutyaiskola se semmi! ha viszont te vagy a falkavezér akkor nem kell hosszú kutyatréning még akkor sem ha a kutyád esetleg éveken keresztül ugyanazt csinálta, kb 15-20 perc alatt korrigáélható bármilyen viselkedési probléma. De ennek feltétele, hogy át kell venni a falkavezér szerepét! Az, hogy leszídod a kutyát, vagy nem nézel rá vagy nem simogatiod, szá,mára nem jelent abszolut semmit!

A témáról könyvet lehetne írni szóval itt elmagyarázni, hogy mit kell tenned nem lehet. Azt viszont el tudom mondani, hogy amint képes vagy átvenni a falkavezér szerepét, a kutytád nem fog elszaladni még nyitott kapuk esetén sem!

Ajánlom Cesar Milan könyveit, illetve tudtommal már magyarországon is sugározzák a National Geographic csatornáján műsorát. Sajnos nem tudom mi lehet az otthoni címe, itt az USA-ban "Dog wishperer" címen fut.

Az egyetlen igazi kutyaszakértő aki valóban tudja hogyan kell egy kutyát kezelni. Egy kutyatréner vagy kiképző távolról elbújhat Cesar Milan mögött!

Amit egy tréner képtelen elérni egy kutyánál több hónapos tréningeléssel azt Cesar Milán eléri kb 10 perc alatt!

Természetesen viselkedési problémákról beszélünk nem pacsi adásról és hasonló trükkökről!

2012. febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Falkából kizárni nem érdemes, úgysem emlékszik már, csak azt érzi, hogy dühös vagy. Viszont jó, hogy végül nem te kaptad el, hanem a futók, mert így (szerintem) nem okoztál bajt azzal, hogy leszidtad.

Egyébként ez nem viselkedési probléma, hanem egyszerűen tanulatlan még, 4 hónaposan még nagyon kölyök. Gyúrjatok rá a behívásra, és a falkasorrendet is el lehetne kezdeni csiszolgatni, mert lassan kezd majd kamaszodni, és akkor úgyis csak romlik a helyzet. Ne csak a kutyafuttatón, hanem mindig, véletlenszerű időpontokban hívd magadhoz mindig ugyanazon a kedves, magas hangon, és nagyon dicsérd meg. Mikor otthon már megy, lehet próbálkozni a futtatón is, akár hosszú (10 m) póráz segítségével, ahogy előttem írták.

2012. febr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A büntetés/korrigálás elég kényes dolog a kutyáknál. A lényege, hogy amint elköveti azt a bizonyos rossz dolgot, rögtön fejezd ki a nemtetszésedet. Utána felesleges dühöngeni, mert csak az ideges energiádat érzi, ami a kutyáknál egyenlő a gyengeséggel. Ha nem jön vissza, és visszaadták neked, sajnos nem tudsz mit tenni, mert nem érti meg. Inkább legyél következetes falkavezér :)
2012. febr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most már én is megnyugodtam és már nincs kizárva. Sajnos nem megy még a behívás, ezért vittem a futtatóra. Voltunk már kutyaoviban is, de ott sem akart soha visszajönni, hanem inkább odaszaladt mindenkihez kivéve minket.:S

Mostanra úgy érzem, hogy már sikerült kondicionálni a klikkerhez, úgyhogy elkezdjük alkalmazni behívásnál és beszerzünk egy 10 méteres pórázt is. Egyébként most olvasom Cesar Milan könyvét, de eddig nem lettem okosabb, mert csak az életéről ír benne.:) Remélem a végére lesznek benne használható tanácsok.:P

Nem szeretném ha ez megismétlődne, úgyhogy intenzívebben fogok ezzel foglalkozni. Köszönöm a tanácsokat!:)

2012. febr. 21. 19:13
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Nyugodtan le lehet pontozni, de Cesar Millan könyve sz4rt sem ér. Ha valóban érdekel a kutya nevelés, akkor a Fennel könyveket olvasd, azok tényleg hasznosak is.

És még annyit, hogy hat hónapos koráig a kutya nem veszi igazán komolyan a büntetést, ha pedig az nem hatásos, akkor csak te csúszol számára egyre lejjebb a falkasorrendben.

2012. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Igen, ajánlom énis a jan fennel könyveke. A büntetés pedig azért nem ért semmit, mert ő azt fogta fel, hogy megbüntetted, amikor vissza'ment' hozzád. Ha valami rosszat csinál, azt a cselekvés közben kell büntetni. Sok sikert
2012. febr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az új válaszokat is!:) Jan könyve is megvan, csak más Cesart kezdtem el, úgyhogy befejezem, aztán azt is elolvasom. Oké, hogy a rossz cselekedet közben kell büntetni, de hogy büntethettem volna meg mikor elszaladt előlem? Ezt nehéz lenne kivitelezni, de mégis éreznie kellene, hogy rossz, ha elszalad előlem. Vagy rosszul gondolom?
2012. febr. 21. 21:40
 9/18 Kegyes Attila ***** válasza:
0%

Több éve nézem Cesar Milan műsorát, és ő az egyetlen akire azt mondhtaom ért a kutyákhoz!

Nem tudom melyik könyvét olvasod, van több is, nem biztos, hogy ez éppen a kutyatartásról szól!

A legjobb a műsorait nézni a nat geon.

Kutyatrénerek hívják őt segítségül, és eddig egyetlen kutya esetén sem szenvedett kudarcot mint ahogy kutyatrénerek vallanak kudarcot. Egyetlen módszer sem működik olyan gyorsan mint Cesafr Milan módszere mert egyedül ő használ TERMÉSZETES módszereket.


Az, hogy nagyon dícsérd meg a kutyát ugyanakkora baromság, mint egy Ausztrál busman gyereknek magyarul mesét olvasni! NEM ÉRTI! A kutyák nem értik a szavakat, a beszédünk értelmetlen hangadás számukra!

Ceaser Milán szinte minden alkalommal el is mondja az ügyfeleinek, hogy ne használjanak szavakat az csak tovább ront a helyzeten. A falkavezér sem dícséri meg a falkatagot ha jól viselkedett mert nem nem tud beszélni!

Az is vbaromság, hogy a kutyát nem lehet fiatalon nevelni, meg kell várni míg megkomolyodik! Ez még embernél sem működik, nemhogy kutyánál! A kutya attól a pillanattól, hogy megszülettek a kölykök már korrigálja a nem megfelelően viselkedő kölyköket! Na persze a kutyák "szemében" a nem megfelelő viselkedés, kicsit más, mert mondjuk a kutyát nem idegesíti a ha másik kutya ugat vagy éppen a szoba közepére vizel.

A kutyát onnantól kell nevelni amikortól az megszületett. A nevelés nem keverendő össza hülye tréningel ahol a kutyéknak mindenféle trükköket tanítanak.

A jó kutyát nem kell behívni mert el sem szalad. A falkavezér hívására meg jön küólön tanítás nélkül is!

Magyarul, a "lábhoz" jövetelt meg lehet tanítani hosszú tréningen keresztül mint trükk amit a kutyának végre kell hajtania. Ebben az esetben a gazdához való bejövetel a kutya számára semmivel sem lesz másabb feladat mint mondjuk pacsi adása! Azért csinálja, mert be lett tanítva rá.

De ha Cesar Milán módszereivel a kutya falkavezérévé válik a gazda akkor a kutya ösztönösen marad mellette, jön "lábhoz", nem szökik el, nem szedi szét a kanapét, nem támad más kutyákra vagy emberekre, nem rohan múkus vagy nyúl után, nem húzza a gazdáját a sétáltatás közben, nem eszik az elé tett ételből amíg a gazdája azt nem engedi, nem védi agresszívan az elé tett kaját azt a gazda bármikor elveheti tőle, stb. Mindehhez nem kell tréning, nem kellenek hetek vagy hónapok, elég mindössze 10 perc, mert semmi mást nem kell tenni csak átvenni a falkavezér szerepét! A többi már a kutya ösztönös viselkedéséből eredően magától megvalósul!

Ez nem csak elmélet ez a természet maga és Cesar Milan által többszázszor bizonyított!

Az más kérdés, hogy a kutyatulajdonosk mennyire képesek vagy éppen nem képesek átvenni és megtartani a falkavezér szerepét.

2012. febr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát, kedves előző válaszoló, a kutyáimnál mindig is én voltam a falkavezér, amiket leírtál mind megvannak, jóval több is, mint amit az a kicsi mexikói tanácsol, csak én nem a rugdosós, földre szorítós módszerrel értem azt el. Az minden, csak nem természetes.
2012. febr. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!