Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler, Dobermann, Amerika...

Rottweiler, Dobermann, Amerikai staffordshire terrier. Melyik lenne alkalmas? Nem őrző-védőnek, nem munkára! Hobbiból mert szeretem a kutyákat és főként a "kemény" kutyák tetszenek. Nevelhetőséggel hogy állnak? Időm van.

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 16:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%

Ezek inkább divat kutyák, mint kemények.

Nem értem, ha csak kedvencnek kell, akkor, hogy érted, hogy melyik lenne alkalmas? Mire?

2012. febr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Hát pl most olvastam olyat h a dobik 6 éves korukra be dilullnak...ilyenekre gondoltam.
2012. febr. 24. 16:51
 3/26 anonim ***** válasza:

Ezek mitől "kemény" kutyák? Egy amstaff pl jópofa családi kutya.

Ha csak kedvencnek kell, tökmindegy melyik, mindhárom jól nevelhető (persze, ha tudsz kutyát nevelni).

2012. febr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Kinézetre,küllemre,test alakra.
2012. febr. 24. 16:56
 5/26 anonim ***** válasza:

Én Dobermann párti vagyok már régóta, nagyon tetszenek. Sajna panelban lakom, így nem tarthatok:/

Ha megfelelően neveled, törődsz vele,akkor pl egyáltalán nem lesz agresszív. Bár ez általában minden kutyára igaz.

Csak azt akartam kihozni belőle, h sokan mondják a Dobermann-ra h milyen vad meg stb...lófakkot. Azért mert meg van vágva a füle meg a farka, attól még nem durva állat. Nagyon könnyen tanítható. Én biztos ezt a fajtát választanám.

2012. febr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. Egy normális helyről való dobi, akit normálisan is kezeltek nem hülyül csak úgy meg. Egyik kedvenc kutyám egy 7éves dobermann, iszonyatosan jó fej kutya, imádom, az egyetlen hibája, hogy nem az enyém!

Nézz utána hogy a te jellemedhez melyik áll közelebb, ne csak a kinézete miatt válassz kutyát.

Itt van pár sor mindegyikről:

[link]

[link]

[link]

2012. febr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
és az a betegség amire az elöbb kitértem a Dobermannokal kapcsolatba?Mennyire igaz vagy mitől van?
2012. febr. 24. 16:59
 8/26 anonim ***** válasza:

Ne csak a kinézetét nézd egy kutyának. Hanem pl az igényeit. Mennyit kel mozgatni stb.

Plusz jó tenyésztőtől kel venni.

2012. febr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen betegség. Vagy eleve idegbajos a kutya kiskorától kezdve, vagy jól elvered, kikötöd láncra, súlyos trauma éri és akkor bekattanhat. Ha veszel, mindenképp olyat és onnan vegyél ahol a kutyáknak nem csak az egészségügyi szűréseiket csinálják meg, hanem karaktertesztet is (ZTP).
2012. febr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

A vége lemaradt valahogy, bocsi:

Szóval egy rendes tenyésztőtől, aki karaktertesztet is csináltat a kutyáin biztos csak egészséges, mindenféle idegi rendellenességtől mentes kutyát fogsz kapni (küllemhiba, félhere más tészta, az előfordulhat, de az idegi bajokra nincs hatással).

Nézz ki pár számodra is tetszetős kennelt és kérdezz rá, hogy milyen szűréseik, eredményeik vannak a kutyáiknak. Én is szeretnék majd pár éven belül egyet, már meg is találtam, hogy honnan, ha gondolod privátban elküldöm.

2012. febr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!