Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bunkóság volt leszerelni a...

Bunkóság volt leszerelni a kiskölyköt?

Figyelt kérdés
Vittem a 8 hónapos kölyökkutyámat vonaton, most 3. alkalommal, még kicsit tart a dologtól, de már fejlődik. Volt egy család a vonaton, 2 kisgyerekkel, és az egyik elkezdett hisztizni az anyjának, hogy meg akarja simogatni a kutyát. Az anyja mondta, hogy ne, de csak jött a gyerek. Szóltam neki, hogy ne, nem akarom, hogy idegenek simogassák a kutyámat, mikor ideges, főleg idegen gyerekek, akik még tovább zavarják őt, belenyúlnak a szemébe fülébe stb. Szóval elküldtem a kislányt, de csak jött, és mondta, hogy ő meg akarja simogatni. Akkor már kézzel kellett eltolnom őt, az anyjának szóltam végül elég erélyes hangnemben, hogy hívja már oda a gyerekét, mert harap a kutyám (amúgy ez nem igaz). Nagyon idegesítő, hogy az emberek azt hiszik, hogy a kutya azért van ott, hogy szórakoztassa őket, és a szülők sem nagyon törődtek azzal, hogy a gyerek odajött pofátlankodni. Helyesen cselekedtem?
2012. febr. 26. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen cselekedtél. Had legyen már jogod eldönteni, hogy mi lesz a kutyáddal.
2012. febr. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon is helyesen cselekedtél! A kis taknyos tanulja meg, hogy a kutya nem plüssállat, és ha azt mondják, hogy nem, akkor az nem. Még így is finom voltál, én biztos kiosztottam volna a kis hülyét, meg az anyját is. Hogy lehet így letojni a saját gyerekét... bezzeg, ha legközelebb nem figyel rá, és odamegy egy kutyához, felbosszantja, és a kutya megharapja, akkor mindenki halálosan fel lenne háborodva, a felelősség a gazdáé lenne, a kutyát elaltatnák, és az ostoba nőt meg az ostoba kölykét kéne sajnálni... hát nagy sz*rt! Idegen kutyát nem fogdosunk, és az én kutyám is tanulja meg, hogy nem szabad mindenkit közel engedni magához. Ennyi.
2012. febr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A szülőket kéne megtanitani hogy a gyereket ne engedjék oda idegen kutyához, akkor se ha kölyök!
2012. febr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy sosem harapna a kutyám, főleg nem gyereket, nagyon barátságos, csak szegényemnek volt elég baja a vonaton, még most szokja, annyira felidegesített ez a kis majom és a bunkó szülei, hogy legszívesebben egy istenes pofont lekevertem volna neki:S Jól esik, hogy ti is úgy látjátok, nem én vagyok a tahó:)
2012. febr. 26. 22:09
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Nyakon vágtam volna a kis szarost, tudja már, hol a helye.
2012. febr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben. Nagyon tudom értékelni, amikor kérdés nélkül jönnek oda hozzám is, és kezdik vakargatni a kutyámat, csak mert olyan kis cuki...
2012. febr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

Hát én nem teljesen értek egyet. Természetesen jogod van eldönteni hogy ki simogassa a kutyádat, DE szerintem ennél a pontnál kezdődik az állattartás kultúrája. Ilyen esetben én kutyatökeleségemnek érzem hogy elmagyarázzam a gyereknek a helyes viselkedést, hogyan kell megközelíteni egy idegen kutyát, hogyan kell ismerkedni, simogatni. Ha minden kutyás ilyen ellenségesen viselkedik ne csodálkozzunk hogy a szülők, és más nem kutyások csúnyán néznek ránk kutyásokra.

Persze nem ismerem a részleteket, de én nyitott vagyok minden érdeklődésre a kutyám iránt, mert fontosnak tartom hogy a nem kutyások is (gyerek és felnőtt) tiszteljék, és megismerjék a kutyákat.

2012. febr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy volt bunkóság! Nagyon is jól tetted, hogy nem hagytad. Nem igaz, hogy miért nem képesek a szülők megtanítani a gyereküknek, hogy nem megyünk csak úgy oda idegen kutyához! Aztán, ha egyszer megkapja egy kutya, akkor persze, hogy a gazda lesz a hibás...
2012. febr. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy elmagyarázod a gyereknek a dolgot, HA azt akarod, hogy megsimogassa a kutyát és ne legyen baj. De miért ne lehetne valaki és/vagy a kutyája olyan, hogy nem akarja? Nincs rá joga? Ez hol bunkóság?
2012. febr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

5. Azért nem kellene átesni a ló túlsó oldalára. Elég paraszt hozzászólás volt ez.


Kérdező.

Helyesen csináltad, mert ne adja ég, odakap a kislánynak, akkor te leszel a mindenféle, hogy megharapta a kutyád. Az én fiam is úgy meg tud örülni a kutyusoknak, egyből rohan(na).

Mindig mondom neki, hogy hagyja békén a kutyust, mert nem biztos, hogy szeretné, hogy ő megsimogassa. Ha ott van a gazdi és hallja ez, akkor az esetek 80%-ban meg szokta erősíteni, hogy valóban nem kéne, mer nem barátságos, fél a gyerekektől, hamis vagy valami. Vagy pedig azt mondja, hogy nyugodtan megsimogathatja. Akkor oda szoktam engedni.

Azt hiszem, hogy ez így jó mindenkinek.

2012. febr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!