Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Silver...

Mi a véleményetek a Silver dream aussie kennelről?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok? Elég sok kutyájuk van, mert még border colliet és foxikat is tenyésztenek, ezért szerintem nincs annyi idő minden egyes kutyára, de javítsatok ki ha máshogy van. Viszont sok más tenyésztőnek van tőle kutyája és külföldről is sokan érdeklődnek a kutyáik iránt, úgy tudom. Esetleg ha írna valaki aki onnan vett kiskutyát, az jó lenne.


Valaki esetleg tud valamit a Small swan sheltie és aussie kennelről? A honlapján nem sok mindent találtam az aussieról. ő tenyészti már őket vagy csak tervezi?



2012. febr. 26. 22:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik a kennel. Nem törvényszerű, hogy az összes felsorolt kutya náluk lakik, biztos van aki társtulajdonosnál, és akkor több idejük van.

A másik kennelben én nem látok még aussie almot, viszont a tulajdonost ismerem és egy belevaló, jófej csaj! Ha lenne alom, én vennék tőlük.

2012. febr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A Silver Dream kennelnek nagyon szép aussie-ai vannak. Én ha ilyen fajtát akarnék, tőlük vennék. Főleg, ha nem zárkózol el a kiállításoktól.
2012. febr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A silver dream nagyon jó kennel! Igaz nagyon sok kutyájuk van. A small swan kennelben nem lesz alom mostanában. Talán a Kaleido Star kennelben próbálkozhatsz ott lesz alom most tavasszal.
2012. febr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy időben nézegettem én is az aussiet (aztán pont kiskutya vásárlás előtt olyan anyagi helyzetbe kerültem, hogy nem tudtam volna megvenni egy ilyen drága kutyát) Voltam a Silver Dreamban, nagyon sok kutyájuk van (szerintem nincsenek társtulajdonban mert tényleg nagyon nagyon sok kutya van ott) de nagyon szépek. Kiállításon is láttam több kutyájukat és nagyon tetszettek. (az ő kutyáikat láttam elősször és azért akartam aussiet)

A Vitality kennelben is voltam nekem a hölgy nemigazán volt szimpatikus.

A Kaleido Star kennelben nagyon szimpi a lány és nagyon szép a szukája az első alom (amiből szerettem volna kiskutyát) nagyon nagyon szép lett és náluk lesz most megint...fáj is a szívem.

A Small Swanban nem voltam de kiállításon találkoztam a tulajjal és nekem ő nemvolt szimpatikus és a kutyái se tetszettek annyira, meg a honlapon nincsenek fenn pl sehol szűrések, persze lehet ettől még vannak csak fura, hogy se a sheltieknél se az aussieknál nincs erről semmi.

Tanmarksban sem voltam őket is csak kiállításon láttam de nekik nem tetszett a kutya aki ott volt (a honlapjukon lévő kutyák se tetszenek) de ez ízlés kérdése.

2012. febr. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ottani aussiek tetszenek a legjobban.

Judit ezer éve foglalkozik kutyákkal, és a férje is. Akkor alapította a kennelt, mikor én születtem... :)

Nekem az a gyanúm, hogy eljutottak arra a szintre, ahol már nem kell dolgozniuk ahhoz, hogy anyagilag bírják. Persze nem biztos, hogy így van.

2012. febr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :)

Majd csak a fősuli utánra tervezem a kutyust ha meglesz a fix állásom. (Azért dolgozom fősuli mellett, hogy ilyen kutyám lehessen, ez minden vágyam). Majd előtte mindenképp megnézek egy-két kennelt személyesen is csak kíváncsi voltam a véleményekre. Nekem is a silver kennel jön be leginkább, nagyon szépek a kutyáik (és a kölykök többségének van farka, ami nekem egy kis mániám, szerintem így szép egy kutya, persze anélkül sem csúnya, de nekem farokkal jobban tetszik). Csak kicsit aggódtam hogy ennyi kutya, de ha megtudja oldani akkor oké, csak kíváncsi vagyok hogy hogyan- mit sportol velük, hogyan mozgassa meg őket, mivel eteti a kutyákat...

A small swan kennelből is tetszik a 2 kutya, de a honlapon nem találtam semmit, csak a sheltiekről.

2012. febr. 27. 16:52
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A farok attól függ, hogy születik a kiskutya. Nagyon sok aussie farok nélkül, törött vagy fél farokkal születik.
2012. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszi. Tudom, de ahogy nézegettem a kennelt, több kutyának van farka, és elég sok kiskutya születik náluk farokkal.
2012. febr. 27. 17:04
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Az is sokat nyom a latban - főleg kiállítások terén -, hogy a hölgy férje a MEOE (magyar ebtenyésztők országos egyesülete) elnöke, és a hölgy, ahogy a férje is, mindketten küllembírók (ezt minden rosszindulat nélkül írtam le, de így van kutyás körökben).

Ha egy igazi show kutyát akarsz, akkor mindenképpen innen ajánlatos venni.

Úgy hallottam - nem tudom, ebből mi igaz - a kutyákat saját személyzet látja el, hiszen ennyivel nem is tudna 2 személy foglalkozni.

2012. febr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi

Igen hallottam a férjéről, de úgy tudom azóta kicsit visszavettek a kiállításokból és inkább külföldön mutatkoznak, azért hogy ne nézzen ki úgy mintha a férje segítené őt.


Hát én inkább sportolnék vele (szeretnék minden kutyás sportba egy kicsit belekóstolni, de a dog dancing és a frisbee-t versenyszerűen szeretném csinálni).

Kipróbálnám a kiállítást is, de úgy tudom ivartalanítási szerződéssel (hobby célra)olcsóbban adja a kutyát. És én szukát szeretnék (nem tenyészteni), ezért inkább ivartalaníttatnám. Hallottam már olyan kiállításokról-szépségversenyekről ahol keverék vagy ivartalanított kutyák is részt vehetnek, és itt kipróbálhatnám a dolgot, de azért gondolom ez nem ugyanolyan mint egy igazi kiállítás.

A rendes kiállításokon ugye nem lehet ivartalanított kutyával nevezni, vagy igen?

2012. febr. 27. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!