Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni? (Többi lent)

Mit tudok tenni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A napokban lettem figyelmes a szomszéd kutyájára.Látszatra amstaff,ő azt állítja,hogy 120ezerért vette,TK-s. Én ezt nagyon kétlem,kezdve azzal,hogy "hiperpigmentált" /cigány/

illetőről beszélünk,és nem épp úgy néz ki,mint akinek ennyi pénze lenne kutyára.De nem is ez a lényeg.Tehát nekem is van 2 staffom,(nem TK-s,ismerősöktől kaptam)nagyon imádom őket,nevelgetem játszunk.stb.Kiegyensúlyozott,jól nevelt kutyák.

Viszont a szomszéd c*gány,nem foglalkozik a kutyájával,soha nem viszi sétálni,csak villog vele,mindenkinek mondja,hogy milyen kutyája van,meg hogy milyen izmos,stb. Nagy ritkán (havi 1x) látom,hogy elviszi sétálni,de szerencsétlen kutya semmivel nincs tisztában.Rágja a pórázt, ugat,nem hallgat a gazdájára és más kutyákkal szemben iszonyatosan agresszív.

Igazából nagyon félek attól,hogy egyszer szembetalálkozunk és esetleg rátámad az én kutyáimra.Más részről pedig sajnálom azt a kutyát,mert tényleg szép és nem ilyen gazdát érdemelne.De küllemre nem lehet rá rosszat mondani,nem sovány,nincsenek rajta sebek,stb. Tehát állatvédőknél nem tudom mennyi esély lenne a kivizsgálásra.


Összegezve:

Mit tegyek,ha ne adj isten rátámad a kutyáimra?

Illetve mit tudnék csinálni,hogy szocializálva legyen a kutya? (A beszélgetés kizárva,már próbáltam,de azt se tudta miről beszélek)


Köszönöm :)


2012. febr. 27. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:

a magyar kutya állomány több mint fele így van tartva...kezdve a falunkban (az én kutyáimon kívül) minddel. Mindegy, hogy milyen származásúak tartják őket...

Évente egy "séta" az össznépi oltásra, aztán ennyi. Legalább ez a kutya etetve van ami nem mondható el a környékbeli kutyák nagy részéről.

2012. febr. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de ez tragikus..az ilyennek minek kutya?
2012. febr. 27. 00:50
 3/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember házőrzésre tartja a kutyákat. Azt hogy mit tegyél, ha rátámad a kutyádra jó kérdés:) Hát szerintem törekedj arra, hogy ne találkozzatok a kutyájával. De a kutyájával nem tud játszani a te kutyád? Annyira vad?
2012. febr. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

állatvédelmileg nem lehet rá mit mondani. kutyakedvelőként elborzaszt, hogy ilyen emberek kaphatnak kutyát, de sajnos nem tudunk tenni ellene. esetleg kérdezz rá, melyik az a kennel, aztán vedd fel a kontaktot a tenyésztővel (hátha lopta).


más kutyáját szocializálni az ő akarata ellenére, nem tudod, sajnos.


ha rátámadna a tieidre, akkor először is, ne ess pánikba. neked két kutyád van, gondolom ők egy falka és ketten lennének egy ellen. mondjuk három kutyát szétszedni két gyakorlatlan embernek nem lesz egyszerű buli... két kutyát is nehéz. ezek a fajták keményet fognak, és beleráznak. az a legjobb taktika, ha mindkét kutyának a gazdája megragadja a nyakörvét, és a hasa alá nyúlva felemelik a földről. lényeges, hogy ne érje a lábuk a földet, mert úgy már nem tudnak belerázni a fogásba. utána jönne az a rész, hogy feszítőfával kinyitod a száját... feszfa hijján annyit tehetsz, hogy reménykedsz egy fogásváltásban és akkor azonnal szétkapjátok őket. de ez amit írtam két kutyánál használható, ha ott egy harmadik is, aki beszáll akkor már más a helyzet.

amit nem szabad: üvöltözni, sikítozni, kapkodni, rugdosni, ütögetni, vízzel leönteni (csak jobban csúszik a szőrük), tárgyakat hozzájuk vágni, és fix fogás előtt közéjük nyúlni (véletlenül a kezedre is ráfoghatnak!).

olyanról is hallottam, hogy két kutya szétválasztása közben, az egyiket nem kézzel fogta a gazdája a nyakörvénél, hanem átkarolta a nyakánál, hogy elhúzza, de a másik kutya pont fogást váltott, és mivel ilyenkor nem nagyon figyelnek a részletekre az ellenfél nyaka helyett a gazda karját kapta el. ugyanolyan hévvel tépte, mint a másik kutyát, kis hijján leszakította a bicepszét...

2012. febr. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmit ne csinálj. A két kutyád gyakorlatilag keményen el fog bánni a rájuk támadó harmadikkal.
2012. febr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát köszönöm a válaszokat,igyekszünk elkerülni őket.


Eddig 1x találkozott az én egyik kutyámmal(kan),aki akkor volt 3-4 hónapos,a szomszédé meg kb 6-7 hós,de akkoris ráugrott,morgott rá,a gazdája úgy húzta vissza a kertbe.Az enyém akkor eléggé megijedt,még picike volt.Azóta nem is látták egymást és hogy őszinte legyek,nem is nagyon bánom. Ma reggel sétált el előttük egy 2-3hónaosnál nem idősebb kölyökkel egy ember,a szomszéd kutyája meg úgy ugatott meg morgott,hogy felverte az egész utcát.

Sajnálom,hogy nem tudok konkrétan semmit se csinálni,de azért remélem,hogy 1x jobb kezekbe kerül a kutyus.

2012. febr. 27. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!