Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ekkora parasztok a...

Miért ekkora parasztok a kutyások itt ahol élek?

Figyelt kérdés

Egy lakótelepen lakom és viszonylag sokan tartanak kutyát,kicsit is,nagyon is,de főleg kisebbeket!

Sétáltatom lent a kutyát és akármelyiknek a kutyája oda mer jönni hozzánk,ordít,visít meg tépi a pórázt hogy menjen tovább a kutya!A köszönésről meg szót sem ejtek...

Nem az én kutyámmal van a baj,mert nem egy pitbull és nála jámborabb nem igen létezik!

Ez alapjáraton megy és nem értem miért!

Én pl örülnék ha lemegyek és lenne egy kutyás társam akivel sétáltathatom,mint hogy síri csöndben kullogok a kutya mellett!

(nem 5 percekre szoktam levinni)

Bezzeg a kis padlócirkálók nem baj ha neki mennek akárkinek,falkákba verődve sétáltatják őket a gazdik,de már megnevelni luxus....


2012. febr. 27. 11:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezek mind olyan hisztériás hárpiák,akiket gyerekkorukban letakartak egy szitával,hogy a patkányok el ne vigyék őket.Később se változott a stílusuk és csak a kutya áll velük szóba,mert nem tudják minősíteni a gazdájukat.Különben velük is összevesznének...
2012. febr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket én is ismerem, szintén ltp-n lakom. Igaz még nincs kutya, de nemsokára megyünk kertesbe...és nagytestű kutyánk lesz...igaz nem pitbull :)

Előre "parázok" hogy (mivel nekem is ismeretlen lesz a környék) nem lesz "kutyás pajtim".

2012. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül nem egy helyen lakunk? :D


Az én kutyimnak sincs pajtija, már azon gondolkozom h feladok hirdetést, h Miskolc belvárosban megbízható, jókedélyű, egy jó játékra és rohangászásra kapható kutyapajit kerestetik! :D

2012. febr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Na hát kb én is ott tartok hogy neten keresek valakit!XD

Sajna nem miskolci vagyok! :)

De nem értem miért ilyenek!Múltkor egy kiscsaj jött a westijével és alig hogy össze szagoltak már rá is szólt a kutyára és a köszönésemet se nagyon méltatta semmire!

Mondom akkor oké!

Az öregasszonyok a "vérebekkel" nem épp a kellemes társaságnak mondható kategória,úgy hogy maradok egyedül!:(

Az a baj hogy az össze szokott kis csapat már nem igen örül az új jövevénynek így ők el vannak a saját világukban!

Azért "örülök" hogy vannak sorstársak mert azt hittem velem van a baj,vagy valamit nem jól csinálok!:)

De akkor ti is mindig egyedül sétáltok?Mármint így nem probléma hogy a kutya nem tud "ismerkedni"?

2012. febr. 27. 12:16
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, nálunk is ez van általában. Bár mi nem lakótelepen lakunk, hanem város szélén, de szinte naponta besétálunk, hogy ebem másikkal tudjon játszani, mert felén nem igen sétáltatnak... gondolják elég a szegény kutyának egész nap az udvarban feküdni....

Múltkor is egy 5 kg-os szörnyeteg akart a 40 kg- os labimnak nekimenni, hát álltunk csak és néztük az idiótáját, elnézést a normális kis testű kutyát tartóktól!, szóval ebem is állt egy helyben és csodálkozott, hogy mi is történik... Vicces volt tényleg, mások is molyogtak, viszont ha enyém csinálta volna uezt, biztos elküldtek volna melegebb éghajlatra. Egyébként mi is gyakran futunk bele igen érdekes kutyásokba és nem kutyásokba, pedig enyém totál kultúráltan közlekedik, szabályosan, pórázon láb mellett... Komolyan, néha én sem értem az embereket...

2012. febr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Komolyan nem értem az embereket. Oké, hogy sétáltatják a kutyájukat, oké, hogy labdáznak/botoznak vele, de teljesen másképp fárad le egy kutya, ha a saját pajtijaival játszhat.


Én mondjuk nem szívesen engedem össze úgy a kutyámat máséval, ha mindkettőn póráz van. Ill. én séta közben tanítom neki a közömbösítést, hogy szép nyugodtan el tudjunk menni másik kutya mellett, anélkül, hogy ő mindenáron oda akarna menni hozzá.

2012. febr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Igazából régebben míg kicsi volt, addig mindenki játszott vele, szóval a szocializáció megvan. De mióta 30 kiló és nem épp yorkie méret, azóta 2 havonta jó ha egyzser tud valakivel mókázni. Próbálom enki minél érdekesebbé tenni a sétát, viszünk labdát vagy keresünk botokat és dobálom (nagyon imdája) vgay épp mindig új helyre megyünk új szagokért. Szóval próbálkozom, de mégse olyan, mint egy kutyapajtás :S És szerencsétlent sajnálom is emiatt.
2012. febr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kutyámnak sincs igazán barátja. Mostanság szokott játszani egy szuka Vizslával. Az enyém egy Francia bulldi 2 éves kan. Ő szinte csak a szukákkal jön ki, vagy a kölyök kanokkal. Sajnos őt én rontottam el pici korában, mert nem nagyon találkozott más kan kutyákkal. Tegnap is lementünk a patak partra hátha találunk neki játszótársat, de ehelyett csak összemorogtak vmi szuka kutyával. Néha azt gondolom, hogy őt nem is nagyon bírják más kutyák, csak az extra jámbor, szelídek. Persze a kutyasuliba teljesen más. Ott annyira jól eljátszanak 4-5-en. Ha meg én sétálok vele, akkor meg nem igazán. Nem értem. Mondjuk a suliba nyugodtabb vagyok, mert ott tapasztalt kiképzők egyből le tudják szerelni, ha balhé van. Amig ha sétáltatok nem bízom annyira másokban. Remélem az ivartalanítástól megnyugszik, mert úgy látom, hogy dominálni akar. Na mind1. Szóval nem vagy egyedül!

2012. febr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mi a város szélén lakunk, itt senki nem sétáltat kutyát. :(

Mi mindennap kocsival járunk lakótelepekre (a kutyafuttatóba), hogy játszhassanak más kutyákkal is.

2012. febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én meg azt utálom, hogy az ilyen hülye emberek miatt, mint akikkel találkozol, nézik le a kiskutyásokat.:( Nekem egy 4 hónapos havanese kutyám van és komolyan már szégyellem itt is leírni lassan, hogy milyen fajta. Viszont imád játszani, és sosem kaptam szívrohamot, ha odaszaladt egy nagyobb kutyához és játszottak, bár azért meg szoktam kérdezni, hogy hogy tolerálja a kutya a kisebb kutyákat.:)


Komolyan az emberek azon szoktak csodálkozni, hogy nem olyan a kutyám, hogy behúzott farokkal vicsorít!:P Pedig még csak meg sem erőltettem magam, egyszerűen hagytam, hogy kutya legyen és kutyákkal játsszon, amióta hazahoztuk. Szóval nem minden kiskutya olyan, mint ahogy leírtad, csak sajnos sok a hülye ember, aki szocializálatlan kutyát nevel.


Én minden szívbaj nélkül szoktam vinni a futtatóra esténként, ahol már egy összeszokott társaság van és az egyetlen kisméretű kutya egy yorki, a többi magassága térd felett kezdődik. Eddig egyedül egy hatalmas cane corsotól ijedt meg, de mondjuk ezt meg tudom érteni, mert tényleg jól megtermett példány, viszont az meg hanyatt vágta magát az én kutyámnak, hogy játsszon vele.:D Édes volt!:)


A lényeg, hogy úgy látszik rossz környéken laksz (bár a kiskutyásokra itt is jellemző általában, amit leírtál és még az enyémmel sem akarnak játszani). Én azt sajnálom sokszor, hogy nem találunk egy méretben hozzáillő kisebb kutyust, akivel szintén játszhatna, mert így mindig ő van alul és hihetetlenül élvezi, mikor véletlenül összeakad egy méretileg is passzoló kutyussal és egyenlőek az esélyek!:D


Nem Budapesti vagy véletlenül? Mert én szívesen engedném a kutyusomat játszani a tiéddel!:D

2012. febr. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!