Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ekkora parasztok a...

Miért ekkora parasztok a kutyások itt ahol élek?

Figyelt kérdés

Egy lakótelepen lakom és viszonylag sokan tartanak kutyát,kicsit is,nagyon is,de főleg kisebbeket!

Sétáltatom lent a kutyát és akármelyiknek a kutyája oda mer jönni hozzánk,ordít,visít meg tépi a pórázt hogy menjen tovább a kutya!A köszönésről meg szót sem ejtek...

Nem az én kutyámmal van a baj,mert nem egy pitbull és nála jámborabb nem igen létezik!

Ez alapjáraton megy és nem értem miért!

Én pl örülnék ha lemegyek és lenne egy kutyás társam akivel sétáltathatom,mint hogy síri csöndben kullogok a kutya mellett!

(nem 5 percekre szoktam levinni)

Bezzeg a kis padlócirkálók nem baj ha neki mennek akárkinek,falkákba verődve sétáltatják őket a gazdik,de már megnevelni luxus....


2012. febr. 27. 11:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Itt is ilyenek az emberek. Azt hiszik, ha leállnak a kutyáink, nekünk is jóba kell lenni :)) pedig csak cca.20 percről van szó, míg hemperegnek egyet! Nekünk van barátunk, egy angol bulldog, vele szokott hemperegni. Egyébként egyik kutya sem akar nagyon játszani itt a környékünkön. Az enyém közepes testű, kölyök még!
2012. febr. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti!

Nem minden kistestű ilyen,itt is van egy jorky aki annyira aranyos,kedves mindenkivel,legyen az kutya vagy ember hogy hihetetlen!

De ő csak egy!Van még egy pár,de elenyésző!

Van egy másik bichon-féle,na ő múltkor sétáltunk az utcán,kutya nélkül(!!) és rendesen rárabolt a lábamra mikor elmentünk mellette!A kedves gazdi épp hogy rászólt és tipegtek tovább!

Persze ha kérdőre vontam volna biztos én lettem volna a szemét!

A másik,másik utcában szintén egy bichon és 2 jorky!Öreg nénik elkényeztetett szőrcsomói!Úgy ugatnak mindenkit mint ha valami nagy házőrzők vérebek lennének és még majdnem hogy meg is vannak dicsérve érte!

Szóval botrány hogy a kutya nem kutya hanem gyerek státuszban él és némelyik elkényeztetettebb mint máshol egy gyerek!

Az összeszokott társaságba meg én nem szívesen megyek!

Remélem fogok találni sétatársat a kutyimnak!

Jah és nem,nem Pesti vagyok!:(

Köszönöm a válaszaitokat!:)

2012. márc. 1. 05:59
 13/17 anonim ***** válasza:

Pont tegnap este beszélgettünk kutyasétáltatás közben ezekről a dolgokról. Találkoztunk cirka másfél óra alatt:

1 parás shih-tzu-val, akinenk fogalma nem volt a kutyák közti kommunikációról, természetesen gazdi minden reszketésre védelmezte a pici kutyát,

1 mindenre kitámadó, csak pórázon sétáltatható border collie-val, aki mikor morgott, gazdi nem győzte simogatni,

1 mindenre domináns francia buldoggal,

1 mindenre vicsorgó yorkival,

és 1 gazdáját védő staffival.

És mi voltunk három kutyával. Nem mondom, hogy nekem tökéletes kutyáim vannak, távolról sincs így, de tudom őket kezelni és tudják, hogy vannak határok.

Elkeserítő a helyzet...

2012. márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Természetesen a kutyáim tökéletesek, max. én nem vagyok az. :)

2012. márc. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Dönci91 ***** válasza:
sajnos vannak ilyen emberek.egyszerűen félnek,hogy a kutyájukat bántani fogja egy másik eb,de ez nem kell,hogy megtörténjen.egyszerűen tapasztalatlan gazdik és nem ismerik a kutyák viselkedését.a kutya társas lény és szüksége van kutyus barátokra is mert azokkal érzi magát igazán kutyának és mindegy,hogy az pici vagy nagy mindegyik kutya!
2012. máj. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ma esti szösszenet. Kutyákkal gyakorlunk mindenféle jópofa dolgot, egyszer csak megjelent egy amstaff kan KIFELE FORDÍTOTT SZÖGES NYAKÖRVVEL!!! Mentségére legyen mondva, nem volt domináns, agresszív, csak kíváncsi. Szóltunk a közeledő gazdinak, hogy azonnal fogja meg a kutyát, erre értetlenül mondta, hogy csak játszani akar. Argost megfogtam, lefektettem, rámorogtam-indultam a kutyára, erre Argos is beindult volna...ekkor nyomatékosítottam, hogy fogja meg, mert balesetveszélyes a szögessel...mondogatta kutyájának, hogy látod, nem akarnak veled játszani :) Egyszerűen nem fogta fel, mit magyarázunk Neki...:D Aztán elvontatta
2012. máj. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Ismerős a helyzet. Mi is főleg egyedül sétálunk azzal a külömbséggel, hogy a mi környékünkön főleg úgy 'sétáltatnak' kutyát, hogy kiengedik aztán majd haza megy. Még szerencse hogy járunk erre-arra, így van rendszeresen kutyákkal való játék, de örülnék ha többször lenen ilyen.

A másik kedvencem amikor azt mondják, hogy nem szabad bele avatkozni a kutyák 'játékába',hagyni kell őket majd elrendezik egymás között. Na ettől visítani tudnék.

De már megkaptam azt is, hogy féltem a kicsi kutyámat (tényleg kicsi) a nagyobbtól, mert nem hagyom játszani őket. Az nem volt érdekes, hogy a másik folyton ledominálta az enyémet,és azért nem hagytam végül, hogy játszanak.

2012. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!