Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nincs a kutyában chip...

Ha nincs a kutyában chip azért büntetnek Magyarországon? Ha igen mennyibe kerül? Hogy teszik bele?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom nem büntetnek érte. De ha vásárolsz kiskutyát azt csak is chippel ellátva adhatják át ha ez nem így történik akkor illegális dologról beszélünk. Állatorvosa válogatja. Van ahol 6000 Ft én személy szerint 3000 Ft-ért chipeztetem a kutyáimat. Kapnak hozzá egy medált is amire rá van írva, hogy chippel ellátott kutyus. Egy vastagabb tű segítségével teszik be a nyakába.
2012. febr. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy maximalizálták a chip beültetés árát 3.500.- forintban.
2012. febr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Vagyis ha nincs benne chipp akkor megbüntethetnek?

Igaziból van egy kutyus akit el szeretnék hozni valahonnan.Még csak képen láttam.Nem állatmeelyen van.

Nincs benne chipp.Kérhetem,hogy tetessenek bele?Vagy ha elfogadom a kutyust megbüntethetnek?

2012. febr. 27. 16:13
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a helyi rendelet kötelezővé teszi. 50.000Ft-os pénzbírságot szabnak ki, ha valaki olyan kutyát sétáltat, amiben nincsen és éppen szúrópróbaszerűen ellenőrzik is. (ez arra is igaz, ha a kutya elszökik, befogják és értesítik a hatóságokat).

Érdemes megnézni a helyi rendeletet. De az már törvénysértő, ha mikrochip nélkül vált a kutya gazdát, akár ajándék, akár vásárolt kutyáról van szó.

2012. febr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Honnan szeretnéd elhozni?

Menhely is, tenyésztő is csak chippel ad ki kutyát.

Tulajdonos váltás csak chippes kutya esetén lehetséges.

2012. febr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha családból szeretnél elhozni kutyust kérheted, hogy tegyenek bele chipet de ez akkor már a te saját költséged. Viszont itt a tulajdonos nevére kerül a chip még a külön átíratásért is fizetned kell.
2012. febr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne chip megkérheted, hogy tegyenek bele, de ha elhozod és az első dolgaid közé tartozik az állatorvosi rendelő meglátogatása, akkor sincs nagy baj 3-4000Ft-ért tesznek bele (apró szúrás a bőr alá, kicsit csíp, nem okoz fájdalmat, max. 1perces művelet előkészülettel együtt) és regisztrálják is a te nevedre a petvetdata rendszerébe.
2012. febr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem nagyon köszönöm!Nem menhelyen van a kutyus.Írtam is.Feltűnt,hogy a menhelyi kutyusokat már úgy adják át az új tulajdonosnak,hogy be van ültetve nekik a chipp.

Az a kutyus amelyiket el akarom hozni,egy családnál van 2 éves.Most új gazdát akarnak neki keresni.Nem írták,hogy lenne benne chipp.De ha tényleg nincs benne akkor,így most már tudom,hogy bele kell tetetnem,ha elhozom.

2012. febr. 27. 16:36
 9/12 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés.Ha már van benne chipp,akkor az átiratás újabb beavatkozással jár a kutyusnak?

Az átiratás mennyibe kerül?

2012. febr. 27. 16:38
 10/12 anonim ***** válasza:
A regisztrálásért kell fizetni, de az átírás elméletileg ingyenes. Gyakorlatilag meg van olyan orvos, amelyiknek van pofája ezért is pénzt kérni.
2012. febr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!