Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Főtt pulykanyakat lehet adni...

Főtt pulykanyakat lehet adni 6 és 10 kilós kutyáknak? (havanese és westie)

Figyelt kérdés
Szeretnék nekik adni, mert régen csirkenyakat kaptak (nasinak, a fő kajájuk Orijen), de az egyik kutyusom allergiás a csirkére. A pulykanyak nem törik szilánkosra? Ehetik? Köszi a segítséget:)
2009. jún. 7. 14:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és szoktunk nekik külön főzni husit körettel (nyúl, vadhús, marhahús, kacsahús stb), de szeretném ha valami csontosat is ennének néhanapján.
2009. jún. 7. 14:41
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Ne tedd! A következők miatt: nem is az a félő, hogy szilánkosra törne a pulykanyak, hanem az, hogy ahogyan illeszkednek a nyakrészek, éppen az okozhat bajt a kutyus emésztő rendszerében. Akár ugyanúgy maradhatnak és ez bajt okozhat. Ha leszeded róla a húst és adsz hozzá mást is, rendben van. Csont gyanánt inkább adj neki főtt marhacsontot, esetleg ha van, nyers borjúcsontot. Vigyázz kis kedvencedre, hogy baja ne essen éppen a te jóakaratod miatt!
2009. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Nekem csak megakadt a szemem a súlyokon.

Egy havanese 3-5 kg egy westie kb 7,5 kg nehéz.

Nem túl kövérek a kutyáid? (Vagy nem fajtatiszták)

2009. jún. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem kövérek, kössz a feltételezést! És fajtatiszták.

A westiem a Surprise westie kennelből van (háromszoros aranykoszorús mestertenyészet), a havanesem pedig a Berill Canis Minor kennelből van (bronzkoszorús mestertenyészet....)

Egy átalgos havanese 5-7 kg (el akarják törölni a felső súlyhatárt, nem tudom jártál-e kiállításokon, rengeteg 7 kilós havanese kan van, a kis szaporítottak 3-4 kilósak). Erről ennyit.

2009. jún. 7. 16:57
 5/8 A kérdező kommentje:

Westie standard: [link]

Kan: 7-10 kg.....

2009. jún. 7. 17:07
 6/8 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy a havanesem apja 7 kilós (holland import kan), és járok kiállításokra (nem a sajátommal, ivartalanított), és a kanok átlagos súlya 6-7 kg, ezért is akarják eltörölni a felső határt, vagy legalábbis kitolni, mert szukáknál 5-6 kg-sak a havanesek, kanoknál 6-7 kg az átlag súly. Hidd el otthon vagyok a fajtába, ismerek tenyésztőket, tudom miről beszélek... Tenyésztőnél pl nem is találkoztam 5 kilónál kisebb kutyával.
2009. jún. 7. 17:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan adhatod nekik. Nekem ugyan 20-25 kiló körüli súlyú kutyáim vannak, de én is azt szoktam nekik adni vagy kacsa nyakat. A kettő közül a pulykát szeretem jobban, azon több a hús. Jót tesz nekik, egyrészt mert rágnak, másrészt mert a széklet kemény lesz tőle, így a bűzmirigy ürülését jól elősegíti. Nekem az 5 kutya közül kettőnek érzékenyebb a bűzmirigye. Mikor pár hónapig nem kaptak csontos húst, rögtön probléma lett vele náluk és nyomatni kellett.
2009. jún. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
8.34. köszönöm szépen a választ:) Akkor hétvégén veszünk.
2009. jún. 8. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!