Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spánielesek! Tényleg ne...

Spánielesek! Tényleg ne vegyünk zobel színű kiskutyát?

Figyelt kérdés

Zobel színű kiskutyát szerettünk volna a férjemmel, természetesen törzskönyvvel. Felvettük egy tenyésztővel a kapcsolatot, aki azt mondta, ilyet ne vegyünk, mert hamarosan nem lehet velük tenyészteni, mert érvénytelen lesz a színük miatt a törzskönyvük. Mi szeretnénk kiállításra vinni, és találtunk egy másik kennelt, ahol van zobel kölyök, ott nem tudnak ilyenről, hogy bevonnák a törzskönyveiket. A másik tenyésztőnél más színű kiskutyák vannak, így gyanítom, csak a pénz játszik szerepet.

Szerintetek? Nagyon tetszik ez a szín, de ha már veszek egy rendes törzskönyves kutyát, lehessen kiállításra vinni.



2012. febr. 27. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudok ilyenről. Több Magyarországi és Külföldi kennelben is vannak ilyen színű felnőtt példányok és kölyköt. Én ezt kizártnak tartom hogy hamarosan nem lehet velük tenyészteni.

Szerintem beszél a MEOE elnökével is ő konkrét választ tud adni ez ügyben. De szerintem nyugotan vehettek ilyen színűű kölyköt.

2012. febr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Én is mintha hallottam volna valami ilyesmit, de nem tudom mennyi a valóságalapja. Kiállításon viszont teljesen kizárt, hogy ilyen színű kutyával jó eredményeket érhetnétek el, sajnos nem annyira favorizálják ezt a színt. Ha sikeres kiállítási kutyát szeretnél, akkor feketét vegyél.
2012. febr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem hallottam ilyenről, de nagyon sajnálnám. Jobban tetszik ez a szín, mint az arany vagy a fekete.

De ugyebár kinek a pap, kinek a paplan.

2012. febr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon furcsa, melyik tenyésztő mondta?
2012. febr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék nevet kiírni, az egyik "kisebb" tenyésztőnél érdeklődtünk (olyan kennelből akarunk kutyát venni, ahol a kutyák száma nem haladja meg a hatot), és állítólag maga az elnök jelentette ezt be, hogy az angol kennelklub megváltoztatta a sztenderdet, és ezt átveszi a nemzetközi szervezet is hamarosan. Nem szeretnék 100 ezer forintot kiadni a semmiért. Szeretnék a kutyával kiállításra menni, és idővel tenyészteni is. Azért kérdezem, hogy van-e valóság alapja. Tudom, hogy a feketék a legszebbek kiállításon, de annyira unalmas az a szín, mindenhol olyanok a spánielek.
2012. febr. 28. 16:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor kérdezd meg Szlávy Laurát, a La Scale kennel tulajdonosát, ha valaki, akkor ő biztos tudja mi a helyzet coboly fronton :-) Olyat hallottam már én is, hogy egy angliai versenyen a bíró kiküldte a ringből a coboly kutyát, tudom, hogy nagyon nem kedvelt ez a szín, de a hazai helyzettel nem vagyok tisztában.
2012. febr. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Andrea Szabo válasza:

Szia!

Tisztázzunk valamit:)

Tény és való hogy az angolok nem kívánatos színné tették a kiállítások világában a coboly színt, viszont a tenyésztésből nem vonták ki, még Angliában is törzskönyvezik őket, maximum kiállításon Megfelelő minősítést kaphat. DE jelenleg ez is cáfolandó, számos kiállításon szerepelnek és kapnak is továbbra is bírálatot, és nem Megfelelő minősítést!

FCI egyenlőre nem hozott effajta döntést és remélhetőleg egyenlőre hanyagolja is a témát. Az is tény hogy a kiállítások világa sokkal nehezebb a cobolyokkal, de ne ez legyen senkinek a visszatartó erő:) Ha szereted a színt akkor bátran vegyél.

2012. aug. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!