Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?

Mi baja lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Amikor elmegyünk itthonról és egyedül marad rendszeresen bepisil,esetleg be is kakil. Nem tudom, mit lehetne vele csinálni? 3 éves angol bulldogról lenne szó.
2012. febr. 28. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

1 túl hosszú ideig vagytok távol, és annyit nem bír ki.


2 unatkozik, és bosszút áll

2012. febr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
3 szeparációs szorongás vagyis fél egyedül lenni.
2012. febr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
69%
Igen, túl sokáig vagyok távol. Szegény kutyus meddig tartogathatja, de aztán kell könnyítenie magán, még ha az a ti nappalitok is. Alomhoz kéne szoktatni, (az én kutyámnál ez nem sikerült) vagy megtanítani, hogy kimenjen elvégezni a dolgát. /ehhez kutyaajtó is szükséges/
2012. febr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy egészséges felnőtt szobatiszta kutya kibír 8 órát.

Ha rendszeresen ennél több időre hagyjátok egyedül, nem értem miért tartotok kutyát.

2012. febr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bosszút áll... azzal, hogy beszarik.... gondolkodj már! :D Többször kell kivinni, mert nem tudja visszatartani. Vagy. Reggel evés után eü séta, nappal meg nincs előtte kaja, így talán kibírja tovább. Alomra semmiképp ne szoktasd, mert akkor azt hiszi, hogy a lakásban szabad végezni a dolgát, és abszolút lőttek a szobatisztaságnak...
2012. febr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
33%
17:09. És ha szobakutya? Láttam aki buldogot tart a házban. Vagy ha emeletesben lakik? Akkor a kutya egyedül járkáljon le 2 emeletet? Nem azért mondom, de szerintem az alom is megoldás. Ha nem szobakutya, akkor meg miért nem hagyjátok a kertben? (-ha nem panelban laktok)
2012. febr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy visszatartási problémáról lenne szó, az én 8 hónapos kutyám is kibír 9 órát simán pisi-kaki nélkül. A legtöbb panelban lakó kutya gazdája ennyit van távol, ha nem többet és kibírják a kutyák.

Vagy egészségügyi problémára gondolok (amire kevesebb esélyt látok), vagy szeparációs stresszre.

Alomra én biztos nem szoktatnám.

Mennyit vagytok távol és hányszor viszitek le egy nap?

2012. febr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
8 óránál tovább sosem vagyunk távol, kertes házban lakunk, de ha kint hagyom, akkor elszökik... mielőtt elmegyünk itthonról vagy kiviszem sétálni, vagy pedig kiengedem a kertbe, hogy könnyíthessen magán. Mikor látja, hogy készülődünk reszket, és látszólag nagyon ideges. Próbáltam már neki TV-t bekapcsolva hagyni, és esetleg (ha tudom hogy sötétben érünk haza) villanyt felkapcsolni. Mit tehetnék többet? Mit tudnék még vele csinálni? a válaszokat köszönöm, mindenkit pozitívan értékeltem.
2012. febr. 28. 17:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor ez egyértelműen szeparációs stressz, aminek a lényege, hogy a kutyus képzeli magát falkavezérnek és aggódik értetetek, amikor elmentek otthonról, mert így nem tud rátok vigyázni.

Linkelek egy oldalt, itt olvashatsz bővebben a szeparációs stresszről ill. linkelek egy másikat, ahol dominancia gyakorlatokat találsz, hogyan lehet átvenni a falkavezérszerepet, de emellett határozzottnak kell lennetek és mindenkinek el kell érnie a családban, hogy a kutya legyen a falka legalján.


[link]


[link]

2012. febr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mit csináltok, mielőtt elmentek otthonról? A kutyának az a legrosszabb ha a gazdi túlzásba viszi a búcsúzkodást. Amikor hazaértek, ugyanaz. Csináljatok úgy, mintha ott sem lenne, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy ti jöttök-mentek. Nem kell vele éreztetni, hogy most valami fontos történik.
2012. febr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!