Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy a kutyám azért...

Létezik, hogy a kutyám azért agresszív, mert érzi, ki ellenséges? Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sok kutyám van, senkivel nincs semmi gond, nagyon tündérek, de egyikőjüket nem értem...(ivartalan szuka)

kb. 2 hónaposan vettem magamhoz, látszólag lelkileg nem sérült, a "gazdája" csak órákkal azelőtt hagyta el, hogy én magamhoz vettem. (szuka)

Akkor már volt egy 4 hónapos szukám. Nagyon jól kijöttek egymással, a "problémás kutya" viszont gyakran próbált a 4 hónapos felé kerekedni.

Velem szemben sosem próbált ilyet, engem mindig félistennek lát és azonnal csinálja amit kérek.

Na de ha sétálunk (amit már csak úgy merek, hogy elautózunk messzire ami egy vagyon a benzin miatt...) nem értem, mi alapján, nekiront más kutyáknak.

Egyszer kutya nélkül az egyik ilyen utált kutya gazdájának is nekiment aki felénk futott.

(15 kilós és a nekiment annyit tesz, hogy hevesen ugat centikre a pasi térde előtt, de nem lett volna szép vége, ha a többi kutyám is behergelődik...)



Voltunk már kétféle kutyasuliban is.

Az egyik fojtót, agressziót javasolt, ami csak rontott a helyzeten.

A másikban figyelemelterelést, kedvességet...

Ez egy fokkal jobb, de nem az igazi.


Otthon is ő az, aki akkor is odaugat a többieknek, ha a fekhelye közelébe mennek.

Szerintem ez nem a falkavezérsége miatt van, hanem túlságosan elnyomva érzi magát - ő a második legkisebb és a többiek sokszor rátaposnak, fellökik játék közben.

Ilyenkor ha elkezdek gügyörészni, vagy hülyén mondani, hogy ezt nem szeretem, akkor megnyugszik.


De itt a jó idő, én azt hittem, már ura vagyok a helyzetnek, szóval a legnagyobb kivételével a három kutyámmal elmentem biciklizni.


Találkoztunk több kutyával, babakocsis emberekkel, semmi gáz nem volt, tök boldogok és nyugisak voltak a kutyák.

Ahogy küzdöttem fel magam egy emelkedőn, pár méterre tőlem a kutyáim a problémás vezetésével neki estek egy 20-25 kiló körüli kutyának.

Nem keményen, csak amikor oda-oda csípnek ugatás közben.

Alig tudtam gyorsabban menni, ezért leugrottam és behívtam őket - szerencsére működött.


Hát,...ezek után pórázra vettem a problémásat és elvonultam amíg a másik kutyás elmegy.

Akkor elengedtem a problémásat is, és hagytam, hogy még szaglásszanak.

4 puli keverék jött, még sose láttam őket.

ideges lettem, nem lesz-e gáz - semmi nem történt, összehaverkodtak kutyák.

Utolért minket a goldenes család, velük sem volt gáz...

Utána még több kutyával találkoztunk, és semmi...



Az az elméletem, hogy a kutyám csak azokat a kutyákat támadja meg, akikkel már volt rossz tapasztalat - vagy a gazdájukkal...


Annak a kutyának a gazdája, aki (szintén póráz nélkül) sétáltatta a kutyáját és letámadták az enyémek 1 éve sokat zaklatott, mert a gyerekei félnek az akkor 2 kölyök szuka kutyámtól. (miközben bringával 3 másodperc alatt elhaladok a házuk előtt.)

Erre én mondtam, hogy szívesen elhozom a kutyáimat, hogy barátkozzanak össze velük...

Hát, a nő azóta is utál.

(Ezek után lett a kutyájuk aki nagyobb, mint az enyém, akitől félnek...)nem amstaffról vagy ilyesmiről van szó, mezei keverékek. Mindenki imádja őket.)


A pasival, akinek nekitámadott (soha nem támadott sem előtte sem utána emberre) szintén volt korábban konfliktus, az ő kutyáját kezdettől fogva utálja az én problémásom.

Azt a kutyát úgy nevelik, mint egy gyereket, 0 szocializáció, stb, nem tudta, hogyan kell tisztelettel viselkedni az idősebbekkel, ez válthatott ki agressziót az én problémásomból.


A gazdával később jóban lettünk, de nyilván az én kutyám megjegyezte, mekkora feszültség van köztünk.


Ha belegondolok, az összes kutyával, akivel volt konfliktusa nekem is volt - illetve a gazdáikkal.


(Sokaknak volt probléma, hogy póráz nélkül, biciklivel sétáltatok (2) kutyát, azóta "divatot teremtettem" a faluban, és mindenki így csinálja.

Hozzáteszem akiknek problémájuk volt, semmi kárt, kellemetlenséget nem okoztunk neki.


Ez a múltkori volt az első eset, hogy bringás séta alatt volt agresszív a kutyám.



Na szóval tudnátok segíteni, hogy biztos lehessek benne, hogy senkire nem fog támadni ez a dilibogyó?

Mit csináljak?

Hogy csináljam?...


Sajnos a tükörsulinak csak az ovijára volt pénzem, az 50.000 alapképzés nekem most megfizethetetlen.:(

(Nem mintha nem lenne ennyi aranytartalék, de ez most pont a legnagyobb gyógykezelésére kell.)



Köszönöm, hogy végig olvastátok!

És pláne köszönöm az ötletelőknek - előre is!


2012. febr. 29. 09:36
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

De kedves Vagy, hogy érdeklődsz!:)


Igazából azóta igyekszem kerülni más kutyák társaságát, ha Poci is velem van.

Tudom, ez hosszútávon nem megoldás, de nincs olyan ismerősöm, akit megkérhetnék, hogy hozza el a kutyáját hogy gyakorolhassunk Pocakkal...


Most nagyon sűrű a suli, de amint lesz kis időm, úgy gondoltam, csak Pocakkal bemegyek mondjuk a Margit-szigetre klikkerrel gyakorolni, hogy játsszon a többi kutyával.


Ami pozitív változás, az az, hogy azóta találkoztunk egy igen barátságtalan komondorral, Mindketten befeszültek, de sikerült kizökkentenem és galiba nélkül mentünk tovább.


És még valami:

Igyekszem jobban éreztetni vele, hogy teljes értékű falkatag, játéknál úgy intézem, hogy minél több sikerélménye legyen...

és azóta már párszor önfeledten játszott a többi kutyámmal, ami nagyon nagy szó!

ha sikerül kizökkenteni az "idegzsába" állapotból, akkor azt remélem, az egész agresszióprobléma megszűnik.:)



A kötél pedig jó ötlet, a biztonság kedvéért a Margit-szigetre valószínűleg flexivel viszem majd...:)

2012. márc. 29. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!