Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora aktivitásnál szükséges...

Mekkora aktivitásnál szükséges növelni a táp adagját, esetleg speciális tápra váltani?

Figyelt kérdés
Kistestű, 1.5 éves, heti két agility edzésre járunk, egyéb napokon kb 1-másfél órát vagyunk kint, elég sok szaladgálás, heti szinten járunk kutyás közösségbe, ott is nagyon aktív másfél órát töltünk el. Orijen adulttal etetem, az átlagos mozgáshoz előírt mennyiséggel, kell növelnem az adagját? Nem sovány vagy ilyesmi, de nem is akarom megvárni.
2012. febr. 29. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig nincs jobb ötletem: ha elkezd fogyni, emeld az adagját.

Adhatsz neki active tápot is. És bár ott is rá van írva a táp csomagolására az etetési mennyiség, de az is csak tájékoztató jellegű.

Így marad a tapasztalás.

2012. febr. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha már 1-2hónapja vagy régebb óta ilyen aktívan mozog és azóta nem kezdett el fogyni, akkor nem kell emelni, sem váltani. Ha látod rajta, hogy picit vékonyabb (nem kell megvárni, hogy lefogyjon, úgyis látod, hogy milyen most), akkor kezd el emelni az adagját. Vagy ha jobbnak látod, akkor kicsivel most is megemelheted, de ha hízni kezd, vedd visszább (bár az első megoldást jobbnak találom).
2012. febr. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is aktív (kb ugyanannyira mint a tiéd) és régebben elég sovány volt. Amióta sporttápra váltottunk nagyon szépen kiizmosodott, és a testalkata is pont optimális (nem látszanak ki úgy a bordái). Szóval majd te meglátod, hogy mennyire elegendő az a tápanyag, de szerintem több kéne neki, de ezt majd meglátod, ha fogy. Akkor válts át.
2012. febr. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azt elfelejtettem hozzá tenni, hogy hosszú szőrű, úgyhogy elég nehezen tudom megállapítani, hogy sovány-e vagy sem. Viszont gyönyörű fényes fekete a szőre, úgyhogy szerintem egészséges, nem tudom, hogy ha fogyni kezd akkor a szőre minősége is változik nem? Lehet hogy hülye kérdés, de nem tudom, hogy összefüggenek-e.
2012. márc. 1. 08:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Enyém rövidszőrű de szerintem, a hosszúszőrűn is látszik, ha beljebb esik a bordáinál, de kitapintással is lehetséges. Nem hiszem, hogy a szőr minősége változna, ha egyébként ugye minőségi táppal eteted.
2012. márc. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hosszú szőrűeknél talán ránézésre picit nehezebb megállapítani, de ha a kezed végigsimítod az oldalán akkor szőr ide vagy oda, meg tudod állapítani, itt jól le van írva, vannak képek is:

[link]

(egyszerűbb, mintha én próbálom megmagyarázni)

2012. márc. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hosszúszőrű kutyám van, látni nem nagyon lehet. Tapogatással lehet megnézni, hogy a bordái mennyire állnak ki. Meg 'csipkedni' szoktam az oldalát, hogy megnézzem milyen vastag a zsírréteg. :)
2012. márc. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó tippek, főleg a csipkedős tetszik :) Köszi!
2012. márc. 1. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!