Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ha egy leendő tenyésztő...

Jó ha egy leendő tenyésztő import kutyával kezdi a tenyésztést?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha már rég kiválasztotta a fajtát, van is otthon neki 1-2 ilyen fajtájú hobbi kutyája, de tenyészteni szeretne, jó vagy rossz, ha egyből import kutyával kezd?

2012. febr. 29. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a származási helye fontos, hanem a 'minősége'.
2012. febr. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy import még nem feltétlen jelenti, hogy jó is.


meg szerintem ne csak az indítás, de a többi alom is a lehető legjobb szukáktól legyen. ha ehhez egy import szukát hoz, aki tényleg szuper, és bizonyít, akkor miért lenne az rossz?

2012. febr. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A kutya minősége számít, nem az, hogy import-e. Az nem jelent automatikusan jobb minőséget is.
2012. febr. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A nyugatiak hajlamosak keletre elpasszolni gyengébb minőségű kutyát. Hallottam olyat, hogy itteni tenyésztő le se vette a gépről, hanem küldte egyből vissza. Vannak olyan vonalak, amiket messze el kell kerülni, mert pl. betegségre hajlamos kutyák kerültek ki belőle. Nem tudom, milyen fajtában gondolkodsz, a hazai kennelek általában jók, én egy ilyen kölyökkel kezdenék, összebarátkoznék a tenyésztővel, aki ismeri a vonalakat, és sokat tud neked segíteni az indulásban, megakadályozhatja, hogy átverjenek.
2012. febr. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én elsőként egy hazai kennelből vásárolt kiskutyával indítanék, a tenyésztő segít neked elkezdeni a tenyésztést, kiállításozást és általa megismerkedhetsz a többiekkel is. Egy külföldi tenyésztő nem fog tudni neked messziről segíteni, illetve kezdő kutyásnak nem a legjobb kiskutyákat adják el és az, hogy import még nem jelent jobb minőséget.
2012. febr. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!