Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyakörv vagy hám?

Nyakörv vagy hám?

Figyelt kérdés

Az egyik kutyusommal most szeretnék elkezdeni 'komolyobban' vagyis hosszabb sétára járni csak egy kicsit jó erőben van és nem tudom hogy vegyek neki külön hámot még nem sétál szépen vagy elèg a nyakörv??

vagy van egy halti szájszíjam is ès az lenne inkább a jobb??


2012. febr. 29. 19:22
1 2
 11/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Előttem már mondták, de ha a kutya nem tud fegyelmezetten laza pórázon sétálni még, akkor feltétlenül nyakörvvel tanítsd meg neki ezt. Hámmal csak még jobban tud húzni, Te pedig még kevésbé tudod irányításod alatt tartani!

A halti egy kitűnő SEGÉDeszköz, amiben a kutya nem nagyon tud húzni...viszont nevelés nélkül csak a tünetet szünteti meg, azaz a húzást. Ha viszont leveszed, akkor ismét húzni fog.

2012. febr. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Óhohóó! Kuvaszhoz hám? Ha tudna sétálni, akkor oké. De amíg tanítod mindenféleképpen nyakörv. Sokkal pontosabban tudod adni a segítségeket, mint hámban, mert ott, ha csak egy kicsit meghúzod, nem érzi meg. Nyakörv.
2012. febr. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat akkor nyakörv.

És ezt elfelejtettem mondani hogy igaz kuvasz keverék de a másik szülője egy golden retriever jellegű kutyus és inkább olyan goldis az alkata csak csupa izom:-)

Csak én egy kicsit tartok a nyakörvtől mert egy súlyos nyaksérülése volt és ezért kicsit fèlve viszen sétálni.

2012. febr. 29. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!