Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava jelleme?

Csivava jelleme?

Figyelt kérdés

Erre vagyok kíváncsi:


- Milyen a mozgásigénye?

- Szőrápolási-igény?

- Jelleme?

- Hol tudnék venni egyet? (kennel kivételével)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. márc. 1. 09:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

- Milyen a mozgásigénye?

Kicsi, de attól még szeret sétálni, szóval napi 1 óra szerintem mehet vele is.


- Szőrápolási-igény?

Minimális.


- Jelleme?

Ha kennel kivételével szeretnél venni, akkor valószínűleg egy ideggyenge kutyát fogsz kapni. Szóval a jelleme, ugatós, idegbeteg kutya lesz. Egyébként, ha minden rendben van az idegzetével, RENDESEN, KUTYAKÉNT van nevelve akkor teljesen nyugodt, csendes társasági kutya.


- Hol tudnék venni egyet? (kennel kivételével)

Ezt nem tudom, gondolom bármilyen apróhirdetési oldalon találni. De ha nem akarsz drágán kutyát, akkor miért nem hozol inkább ki menhelyről csivava jellegűt és nem támogatod a szaporítókat?



Amúgy egy apró megjegyzés:

ne akarj minőségi kutyát olcsón, mert nem fogsz kapni. Szóval a jellemét nem lehet garantálni, ha kétes helyről veszel (bár nem tudom miért adnak ki emberek olyan kutyára pénzt, amiről azt se tudják miből van, ezért jobb véleményem szerint a menhely), nagy valószínüséggel lesz valami problémája. De persze a te döntésed.

2012. márc. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

maximálisan egyetértek az elsővel.


még azt szeretném hozzátenni, hogy ha már eldöntötted, és mindenképp szaporítótól veszel kutyát, ne "mini csivavát" vegyél.

aki így hirdeti a kutyáit, az BIZTOS, hogy beltegyészti a kutyákat.

anyát a fiával, apát a lányával, testvéreket, stb...


Ez azért gáz, mert így a kölykök (ahogy az embernél is) defektesek, ideggyengék lesznek, másfelől azért lesznek "minik", mert a belső elválasztású mirigy nem megfelelően működik és a kutya abnormálisan fejlődik.

Ez nem, lehetséges opció, hanem garantált következmény.


Így vettél egy csivit 20.000-ért, aki az agyadra fog menni a folyamatos visító ugatásával, az agressziójával vagy a félénkségével amit nem fogsz tudni kezelni.

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy mini, és ez milyen következményekkel járhat...

Jó eséllyel probléma lesz a csontozatával és a szívével, ami miatt kezelésekre, drága gyógyszerekre lesz szüksége.



Végső soron ugyanannyit - ha nem többet - fogsz költeni a szaporítós csividre, mint egy törzskönyvesre.



És most képzeld el, milyen benyomást kelt egy ember, ha megjelenik a társaságban egy csivavával, ami ugye általában alapból úgy van elkönyvelve, mint a "buta libák" kutyája, és a csivi ráadásul még neveletlen is...


vagy megjelensz a tk-s csivaváddal, akit mondjuk tükörsuliba hordtál de minimum Jan Fennell könyveit átrágva neveled, engedelmes, tanulékony, barátságos...

rögtön nősz majd az emberek szemében, hogy de jó, még egy ember, aki kutyaként kezeli a csivaváját... biztos nem lehet buta.



ja, még hagy tegyem hozzá, hogy sok ismerősöm vett minicsivit, akik később 5-8 kilós félcsivavákká nőtték ki magukat...

2012. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ÓÓÓÓÓÓÓ, én kifejezetten ajánlom neked, hogy szaporítótól hozzál kutyát! Kicsi, cukimuki kutyákat hirdetnek! Ja, az már más lapra tartozik, hogy a füle a büdös életben nem fog állni, és hogy 6 hetesen bár ici-pici, 4 hónapos korára meg már nagyobb, vastagabb csontozatú, mint a szomszéd mudija. Ha gondolod, pont ilyen kutyát tudok neked adni. Beltenyésztett csivava. Ja, és még a muslicákat is ugatja, 5x annyi munkával lehet tanítani, és még most sem szobatiszta... Mentett, egy filléredbe sem kerül......
2012. márc. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

ez roh@dt nagy tévedés, én nem akarok szaporítótól venni kutyát, csak gondoltam, hátha tudtok olyan oldalt (menhelyi), ahol faj. csivavát lehet kapni.


(mer mondjuk a gazdija leadta, de nem azért mert egy idegroncs)

2012. márc. 1. 14:32
 5/12 anonim ***** válasza:

Google a barátod, mindent megtalálsz a neten.

Amúgy a menhelyre leadott kutyák általában nem rendesen tenyésztett és problémamentes állatok. Ha 100%-os csivavát akarsz, akkor tenyésztőnél kell keresgélned.

2012. márc. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nah, akkor rosszul fogalmaztál, ezért is soroltam fel több variációt. :)


Próbáld meg az allatok.info oldalt, ott tudsz szűrni kutyára.


Egyébként menhelyről nem venni szoktunk, ezért voltál félreérthető.

2012. márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

érdeklődj a Noé állatotthonnál!

A Minimenhelyen szoktak lenni csivik...

És ott azt is megmondják, ha defekt van az állattal, tehát nem kapsz zsákbamacskát.

(Ellenben a gazdikat is keményen megszűrik, nem adnak akárkinek állatot.)

2012. márc. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindent a csivaváról!:)

Mozgásigény:

Nem túl nagy,de ha jó az idő szeret kint sétálni:) At én csivim nsponta többször jár ki (kertesházban élünk) de bent fekszik vagy csak pihenget:) De ha mozgok akkkor mindíg követ engem és figyel,mit csinálok:)

Jelleme:

Általában a csivava nem nyugodt harcias és védelmező!

Az én kutyusom kivétel! Ugyan Ő is védelmez és ha jön idegen akkor megugatja de nagyon nyugodt és barátságos se nem félős se nem agresszív! Tökéletes!:) Megjegyezném,hogy ritka az ilyen csivava én nagyon örülök,hogy az én kutyusom ilyen:)

Szőrápolás:

Rövidszőrűnél nincs vele nagy gond mert ha esik az eső vagy a hó úgyis kabát van rajta az megvédi mindentől:) A hosszúszőrűnél már kell fésülni stb.Nekem rövidszőrű csivim van de évente 2szer elviszem kozmetikába és levan a gond:) Szereti a kozmetikát:)

Vásárlásról:

Szerintem ne kölyköt vegyél hanem egy felnőtt kutyust akit pl tenyésztésből vontak ki így olcsóbb is és már egy kész kutyát kapsz nincs vele annyi gond mint egy kölyökkel gondolok itt pl a szobatisztaságra is:)

Az én csivim is már felnőttként került hozzám tenyésztésből lett kivonva és szinte ingyen volt!

Persze sokat költök rá ruhák finom ételek és egyebek!:) És az orvosi költség is egy évben kb 20ezer Ft mert ugye kombinált oltás és veszettség elleni + tavasztól őszig az élősködők elleni védelem de mindent pénzt megér:) Makk egészséges:) Nagyon szeretem őt! És Ő is engem:)

Remélem tudtam neked segíteni!:)

2012. márc. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Főleg utolsónak,--> nagyon köszi a választ, tényleg!!!
2012. márc. 2. 15:42
 10/12 Blackness1970 válasza:
Mennyi az ára tenyésztőnél? sokszor olvasom hogy ha valaki az árra kíváncsi az màr gyanús. Ez hülyeség,mert én pl azért lennék erre kíváncsi, hogy meg tudom e venni egyâltalán, hogy megengedhetem e magamnak.
2017. jún. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!