Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na még egyszer. Selen pet...

Na még egyszer. Selen pet kapszulával kapcsolat tapasztalat? ( vemhességre értem ) Mikor érdemes elkezdeni a szukának adni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem kell adni a szukának semmit sem!!! Több kaját amiben sok a vitamin! :)
2012. márc. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Minőségi magas fehérjetartalmú kölyöktáp, semmi más. Minden más felesleges. 5 hetes vemhes koráig normál napi adag, utána igénye szerint, akár 2-3 adag (a fehérjétől nőnek a kölykök). Minden más vitamin felesleges, csak az étvágyat növelik, ezzel többet eszik, és bazi nagyok lesznek a kölykök, nem fogja tudni megszülni őket.

Egy szuper prémium minőségű kölyöktápban minden vitamin meg van ahhoz, hogy ne szenvedjen semmiben hiányt.

2012. márc. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
teljesen felesleges. Kölyöktáp amennyit akar (az utolsó 2 hétben)
2012. márc. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
mi az a selen pet kapszula? nálam már született pár kiskutya, de erről még nem hallottam. félidőtől a szuka RC Startert kap, kiegészitve hússal, kis olivával egészen az elválasztásig. Még soha semmi baj nem volt, és a kölykök gyönyörű egészségesek.
2012. márc. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezt írtam a másik kérdésed alá:


Én évek óta tüzelés előtt közepes méretű szukáknak egy hónappal 100 grammos E vitamint adok 2 naponta, hogy több minőségi petesejtet termeljenek. De ahogy látom, ez is E vitamin, szelénnel megturbózva. Ha a szuka jó fizikumú, egészséges, szerintem bőven elég neki az E vitamin.

A fajtám alomszáma átlagosan 4-6, nálam - nem tudom, közvetlen ennek a hatása ez - gyakran 8-10.

2012. márc. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Főleg az utolsó hozzászólónak.
2012. márc. 1. 20:55
 7/13 anonim ***** válasza:

szia

Én a tüzelés első napjától adom van, hogy hamarabb is elkezdem. Nálunk amióta adom az átlagos alomszám növekedett és ritkább a vetélés...szóval én szeretem már 10 éve használjuk :)

2012. márc. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Akiteki ***** válasza:

Én is kérdeznék az előttem szólótól, ha már így felmerült:

Még sosem használtam, bár hallottam már róla.

Nem lettek nagyobbak a kölykök? Normál szülés volt ezzel is, nem kellett császározni? Bármi egyéb hatása volt, esetleg a következő tüzeléskor?

2012. márc. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
nem, a születési méretet nem növeli, főleg, hogy a tüzelés alatt és az első időszakban ajánlatos adni (amíg meg nem tapadnak ugye a magzatok) de mivel ez nem egy komplex vitamin készítmény inkább csak a placenta vérellátás az amin segít, lehet erősebbek lesznek a kicsik de nem tapsztaltam, hogy lényegileg növelte volna a születési méretet
2012. márc. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
mellékhatásokkal nem találkoztam bár a szukák nem vedlenek le annyira szoptatás alatt és bár erre nincs kézzelfogható adatom de mintha valamivel a tejük is több lenne ( én a szoptatás alatt is szoktam adni)
2012. márc. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!