Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terepen lóval és kutyával...

Terepen lóval és kutyával egyaránt hogy tudok biztonságosan közlekedni?

Figyelt kérdés

Hogy tanítsam meg rá a kutyát, hogy normálisan jöjjön a ló mellett-előtt-mögött...stb. és NE "terelje", ugassa, harapdálja, játsszon vele...stb. ?

Valamint ELEINTE mennyi időre és milyen tempóban lehet kivinnem a kutyust hogy ne erőltesse túl a lábait?

Hogyan szoktassam, hogy kondiba hozzam őt és mennyi idősen vihetem ki (6 hónaposan már lehet)???


2012. márc. 1. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
6 hónaposan már simán lehet. Mi már 4 hónaposan 1 órás erdei sétára vittük a kutyát. Most 9 hónapos de már simán le futja azt az 1 órás távot...
2012. márc. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először is a kutyának meg kell tanulnia természetesen mozogni a lovak között. Gondolom nem csak terpen ugatja, hanem mindenhol. Na, először arról állítsd le, követelj meg tőle higgadt viselkedést lovak közelében. Sokat segít, ha amúgy te vagy számára a falkavezér, és hanggal is irányítható, tehát ha azt mondod neki, hogy "nem", akkor pontosan tudja, hogy be kell fejeznie, amit éppen csinál.
2012. márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen fajta, hogy terelni próbálja? Mit csinál akkor, ha nem ülsz a lovon, csak mellette vagytok? Én előbb a lóhoz szoktatnám hozzá, akár úgy, hogy más lovagol, én a kutya mellett vagyok és megtiltom a kutyának, hogy inzultálja a lovat. Ha ez már stabil, csak akkor szállnék fel a lóra. Amúgy pillanatok alatt rájönnek a kutyák, hogy jobb tiszteletben tartani azt a nagy állatot és elkerülni a patáit. Viszont én 6 hónapos kutyát még nem futtatnék sehogy, nemhogy ló mellett. Max. ügetés, és csak rövid távon, hogy szokja. Nem tudom mekkora testű kutyus, de a komoly terheléssel 1-1,5 éves koráig várnék!
2012. márc. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Puli, ezért gondolom hogy terelné mert az ösztön meg van benne, de még én sem szeretném kivinni lóval mert még fiatal....majd nyáron ... csak azért érdeklődök, hogy tudjam kezelni a bizonyos szituációkat. Lovat már látott és ugatta, de amúgy nagyon félt tőlük (akkor még ) XD inkább elfut és messziről ugatja....nem tudom hogy fog rájuk reagálni fél éves korában, lehet hogy játszani akar majd vele és elkezd kapkodni a lábai után, a ló meg jól felrúgja és elpusztul...de ezt nem akarom....

Ő meg addig nem tudja hogy milyen veszélyes és hogy tisztelni kéne, amíg meg nem történt a baj!

Például :

Van, hogy megyek valahova bringával és amíg ki nem érek az udvarból egész végig a bicó előtt ugrál meg rohangál...aztán egyszer majd rámegyek a lábára véletlenül és utána már nem fogja többet csinálni.....de ha a ló egyszer rálép... :S ... biztos tanul maj belőle, de lehet hogy úgy eltörik a lába, hogy 3 lábbal tud majd élni utána és azt meg nem akarom!!!

....szóval nem tudom hogy értessem meg vele azt hogy ezek veszélyes dolgok ... :S

2012. márc. 2. 12:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Először szokja meg a lovakat teljesen. Aztán ha van rá lehetőség akkor próbáld ki valamilyen nyugodtabb pónival. Ha nincs akkor te csak állj ott és hagyd hogy figyelje a lovaglókat(több lovas lovagoljon és te állj be a pálya közepére és figyeld, korrigáld a viselkedését)-ha ez megy akkor próbáld ki hogy te szorosan a ló mellett haladsz akár ügetettve is, ha ez is megy akkor lépésben lovagolj vele és fokozatosan növeld a tempót.
2012. márc. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne arra várj, hogy felnőttebb legyen a kutya és akkor hátha nem fog félni, hanem szoktasd hozzá a lóhoz most! Elmúlt 6 hónapos, mostmár akár szabályként meg is lehet neki tiltani, hogy a lovat ugassa és hajkurássza. Nekem ez bevált. Az én kutyám is szinte hisztérikus lett, ha lovat látott. Egyszer kellett úgy emberesen elzavarnom, máris tudta, hogy a ló tabu! Utána láb mellé vettem és láb mellett szabadon követésben (póráz nélkül) oda mentünk a lóhoz. Nem hisztizett, megdicsértem. A következő napokban párszor még oda vittem, hogy szokja őket és jutalmaztam, mert jól viselkedett. Azóta közömbös a lovak iránt. Ha pulid van, akkor meg ne csodálkozz, ha terelni akar! Vidd inkább terelni! Élje ki az ösztöneit kontrollált körülmények között és könnyebb lesz vele bánni. A ló meg biztos nem lép rá "véletlenül" a kutyára, nagyon jól tudja az, hogy mi van a lába alatt. Az már sokkal esélyesebb, hogy ha a kutya támadja, akkor ő egyszerűen felrugja. Hallottam már staffi koponyán lópatkót csattanni. :) Semmi baja nem lett a kutyának, de rögtön tudta, hogy kit tisztelhet abban a nagy állatban!
2012. márc. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudja, hogy veszélyes dolgok, ezért ugatja őket. Pontosabban nem veszélyesnek, hanem félelmetesnek találja a lovat is meg a bringát is. Meg kell neki mutatni, hogy ezek természetes dolgok, nem valami nagy ijesztő idegen izé. Mozogj természetesen ezekben a szituációkban, ne csucsjgasd a kutyát, csak szólj rá, ha nem elvárt módon viselkedik (azaz ugat meg hisztizik). Addig csináld, amíg még meg akar neked felelni, mert kamaszkorában már b*szhatod, ha alapvetően nem értesz hozzá, akkor biztos segítséget kell majd kérned.
2012. márc. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!