Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Télen lehet robogóval közleked...

Télen lehet robogóval közlekedni biztonságosan, esetleg lehet hogy elromolna valami a hidegben?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hideg nem árt meg neki különösebben. A gumik kicsivel sprődebbek és jobban csúsznak a jégen, mint az aszfalton, de más problémája nem szokott lenni. A motor üzeme ugyanolyan, eléri az üzemi hőfokot, a fékek is tudnak dolgozni (termelődik annyi hő, hogy ne fagyjanak be), önmagában a hideg semminek nem árt meg. Probléma csak mély hóban lenne, de annak meg nem szokás robogóval nekivágni.
2011. okt. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon hamar meglehet vele csúszni, egy kis jég és el is indult alattad..de normális tisztitott aszfalton lehet vele közlekedni, csak figyelni kell..
2011. okt. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs hó és jég az úton akkor lehet vele menni.

Elromlani nem fog semmi a hidegben, de valami nagyon komoly ruházat kell a hideg ellen.

Én még a vastag télikabátban is fáztam a mínusz 5 fokban úgy hogy csak gyalogoltam. Motoron még jobban fázik az ember.

2011. okt. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet, én olyan -3 -4 fokig simán nyomom, annyi hogy nagyon be kell öltözni(bőrkesztyű, 2 kabát(egyik bőr vagy műbőr), 2 sál 1 a nyakba egy meg begyűre a bukóba, hogy sehogy se fújjon be zárt plexivel sem. Csak ügyelni kell a párásodásra. fontos hogy sokat kell járatni az elején, automata/manuál szivatót rendesen igénybeveszi. Első fék felejtős latyakban, hátsó meg érezni kell ha esetleg érzed hogy mecsúszna oda kell pakolni neki mintha homokba mennél. Egyszer estem éltembe robogóval, télen folyattak vizet az útra és nem láttam hogy alatta jéggé van fagyva, én fékezve átmentem a vizfolyáson és nem votl visszaút. Okosan kell nyomni.
2011. okt. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vízhűtéses robogóknál vigyázni, mert gyakran nem fagyálló van gyárilag sem a hűtőben!
2011. okt. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kétütem-léghűtés kombinációban esetleg szükség lehet más hőértékű gyertyára, mert ha nagyon hideg van sokkal könnyebben leadja a gyertya is a hőt.

Persze ha körbe van burkolva műanyaggal a blokk, akkor annyira nem jelentős a változás.

2011. okt. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem ajánlom, mert életveszélyes! A kis kereke miatt amúgy sincs tapadása, hát még télen!
2011. okt. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a kis kerék miatt miértne lenne tapadása?-.-

a kerék vastagsága, a gumi keveréke és mintázata számít csak

2011. okt. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!