Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kullancs elleni nyakörv...

Szilvi & Argos kérdése:

Milyen kullancs elleni nyakörvet használtok? Mennyire vált be?

Figyelt kérdés

Az előző években Kiltixet és Scalibort használtam. Kiltix nem vízálló, Scalibor vízálló. Egyiket sem szedtem le nyaranta a napi úsztatás alkalmával, ennek ellenére az előírt ideig kifejtették hatásukat, elvétve volt kullancs a kutyában. Ezek a legdrágább márkák.

Tavaly novemberben vettem egy Duoband 2in1 nyakörvet, ami szintén vízálló és 4 hónapig véd. A télen a kutyám sokszor lett bőrig is átázva akár, de sem bolha, sem kullancs nem volt benne.

Most aktuális új nyakörv felhelyezése, és nem tudom, mit vegyek. Van még a Preventic, Beophar, Bolfo nyakörv, mindre azt írják, hogy bolha és kullancs ellen is hatásosak és szintén 4-5 hónapig védenek. Nem tudom, mennyire érdemes megvenni a marha drága Scalibort vagy Kiltixet, ha ezek a 800-1500 Ft-os áron kapható nyakörvek is hatásosak lehetnek...

Ja, még egy dolog: Azt olvastam néhány nyakörv kapcsán, hogy 1 nyakörv viselése után 1 hónapig nem szabad rá tenni új nyakörvet a kutyára, pihentetni kell a dolgot, közte inkább spot-ont használjunk. Állatorvosom szerint felesleges, Ő is mindig új nyakörvet tesz rá. Eddig én sem tartottam szünetet.

Mit gondoltok, mit tapasztaltatok?



2012. márc. 2. 11:12
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
nem olvastam el amit írtál, mert túl hosszú ezért én leírom, hogy a macskámnál mit/milyet használok. Először is bohanyakörvet(szetm erre már rájöttél;D) azt nem tom, hogy milyen márkájú, csak azt tudom, hogy zöld....:D Remélem tudtam segíteni:) ;DD ;)
2012. márc. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk bevált a Scalibor, viszont bolhásak lettek tőle a kutyák, azóta cseppentünk.

Szerintem nem érdemes nagyon spórolni rajta, ami bevált, annál kell maradni, mert a kullancsos betegségek nem viccesek. Arról nem is beszélve, hogy ugye nem minden kutyára jó ugyanúgy minden cucc.

2012. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én a felsoroltak közül mindegyiket használtam már a kutyáimon. Mindegyik nagyon jól bevált nálunk. Bár Doubandot és Beaphart utcán nem teszteltem (kertünk is sajnos tele van kullanccsal, ha kiszabadulnak véletlenül kutyánként vagy 3 - 4 kullancs, ezek itt bizonyítottak). Kiltix nekem már nagyon drága, azért nem használom. Jelenleg Scalibor van, ezt 3900- ért vettem neten (zoohaus). Bolfoval az az egy bajom, hogy csak kb 2 hónapig jó. Preventic is ilyen áron van, 4 hónapig jó, kellemes az illata tőle az ebnek.:)

Én nem szoktam várni egy hónapot az új nyakörvek között, spot ont már egy éve nem is használunk.

2012. márc. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk azóta nincs kullancs, amióta scalibort használunk. Most vettem 4500-ért a 65 centiset. Ennyiből nem úsznám meg havonta a spot-ont, ez meg fél évig jó. Ráadásul a spot-on mellett állandóan szedegettem a kullancsokat a kutyából.
2012. márc. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Jelenleg mi is duobandot használunk, egyre több helyről hallom, hogy bevált, így gondolkozom rajta, hogy ez lesz következőnek is. De amit még néztem, hogy talán kipróbálom az a beaphar sos zecken, erről a németek jó véleménnyel vannak (magyarul nem igazán találtam róla értékelést), de az olcsóbbik változatáról azt hallottam, hogy hiába van 4hónap ráírva, teljesen normál használat mellett (úszatás, fürdetés mentesen) is kb 2hónapig hatásos a kullancsok ellen.

A scalibor tényleg jó, több ismerősöm ajánlotta, de ők mellette használnak spot ont a bolhára.

A bolfo ha jól tudom a kiltix 'kis tesója'.

Esetleg ha valaki tud mondani szagtalan esetleg jó illatú vízálló bolha-kullancs elleni nyakörvet azt én is megköszönném.

2012. márc. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1. Válaszolónak köszönöm a roppant "fontos, hasznos" választ :)


2. Igen, a Scalibor nekem is bevált, de bolha valóban volt...ezért nem jöhet számításba. Mindenképpen bolhaellenes cucc kell, mert a szomszédban sajnos vannak bolhás kutyák-macskák :(


3. Igen, most én is olcsóbb verziót keresek :) Preventicet még nem használtam...talán majd kipróbáljuk


4. Igen, Frontline, Exspot mellett nekem is volt kullancs, sőt még bolha is :O De ahhoz, hogy max. 4 hetente, de inkább 3 hetente rátegyem, drága a 2-3000 ft-os csepp


5. Akkor szerintem maradunk a Duoband-nál :)



Köszi a válaszokat, megy a zöld kéz :D

Azért lenne jó pihentetni a dolgot, mert a nyakörv helyén nagyon megtört és csúnya a szőr. A kutyus roti-nj keverék, de sűrű bundija van azért...

Akkor Duoband-ot kap majd, és nyár közepén tartunk egy hónap szünetet vmilyen spot-onnal...


Amúgy az mennyire igaz vajon, hogy a spot-on hatása is jelentősen csökken, ha az állat napi szinten úszik? Azt tudom, hogy a csepegtetés előtt-után 2-2 napig ne ússzon.

És Ti a vízálló nyakörveket is leveszitek úszáskor?

2012. márc. 2. 13:17
 7/13 anonim ***** válasza:
Bár ezzel most nem segítek annyira, de én teljesen kiltix párti vagyok. Rövid szőrű kutyámnál akkor sincs gond, ha nem veszem le úsztatáshoz, ugyan úgy biztonsággal tudom használni fél évig, hosszú szőrű kutyáim esetén pedig összességében mindegy, mit használok, így is, úgy is lesznek rajtuk kullancsok. Nálam az vált be, hogy kiltix és Neostomosan együtt, azóta nem nagyon találok élősködőket. Persze a Neostomosan macerásabb, hogy 3 naponta fújkodni kell a kutyákat és minden egyes úsztatás után is, de használ.
2012. márc. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A Kiltixben az nem tetszik, hogy erős szaga van, és nyáron a kutyám alapból büdi a napi úszástól a Dunában...hát még ha rárakom :D Tavaly volt rajta egy ideig, de ha bejött a lakásba, hát mit ne mondjak...nem szerettem szagolni :(

De az tényleg érdekes, hogy egyik kutya úszhat a nyakörvekben, akkor is hatásos az előírt ideig, másik kutyánál meg víz nélkül sem teljesen hatékony...kutyája válogatja

2012. márc. 2. 13:53
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én csak az első egy-két hétben éreztem mindig a kiltix szagát, pedig panel kutyákról van szó, bár ez számomra annyira nem is büdös. :)

A nyakörvek közül még a Bolfo-t próbáltam, de nálunk nem jött be, többször találtam kullancsot az ebekben, úgyhogy azt rövid úton cseréltem is le. A spot-on-ok viszont teljesen kizárva, az egyik kutyám allergiás volt rájuk, ekcémás tünetek, szőrhullás lett, azóta sem kísérletezek velük.

Én még sosem hagytam ki időt a nyakörv csere idején, nem volt eddig sem gond ezzel.

2012. márc. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

SCALIBOR

Tick & Flea Collar for Dogs


Features and Benefits

[...]

Provides up to six month protection against fleas

[...]


Mi van a bolhákkal? 3 év alatt egyetlen darabot sem találtam a kutyámban, pedig nem használok mellette spot-ont. A deltamethrin egy általános rovarölő szer.

2012. márc. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!