Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kullancs elleni nyakörv...

Szilvi & Argos kérdése:

Milyen kullancs elleni nyakörvet használtok? Mennyire vált be?

Figyelt kérdés

Az előző években Kiltixet és Scalibort használtam. Kiltix nem vízálló, Scalibor vízálló. Egyiket sem szedtem le nyaranta a napi úsztatás alkalmával, ennek ellenére az előírt ideig kifejtették hatásukat, elvétve volt kullancs a kutyában. Ezek a legdrágább márkák.

Tavaly novemberben vettem egy Duoband 2in1 nyakörvet, ami szintén vízálló és 4 hónapig véd. A télen a kutyám sokszor lett bőrig is átázva akár, de sem bolha, sem kullancs nem volt benne.

Most aktuális új nyakörv felhelyezése, és nem tudom, mit vegyek. Van még a Preventic, Beophar, Bolfo nyakörv, mindre azt írják, hogy bolha és kullancs ellen is hatásosak és szintén 4-5 hónapig védenek. Nem tudom, mennyire érdemes megvenni a marha drága Scalibort vagy Kiltixet, ha ezek a 800-1500 Ft-os áron kapható nyakörvek is hatásosak lehetnek...

Ja, még egy dolog: Azt olvastam néhány nyakörv kapcsán, hogy 1 nyakörv viselése után 1 hónapig nem szabad rá tenni új nyakörvet a kutyára, pihentetni kell a dolgot, közte inkább spot-ont használjunk. Állatorvosom szerint felesleges, Ő is mindig új nyakörvet tesz rá. Eddig én sem tartottam szünetet.

Mit gondoltok, mit tapasztaltatok?



2012. márc. 2. 11:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A scalibor amúgy érdekes, mert teljes mértékben kutyától függ, kullancsok ellen mindenkinek hatékony, de nem egy embertől hallottam hogy bolhás lett mellette a kutyája és kb ugyanennyi embernek meg jó volt bolha ellen is. A magyar tájékoztatón is csak a kullancs és a lepkeszúnyog elleni védelem van feltüntetve, a bolhák az amerikai tájékoztatóban vannak megemlítve. A magyar állatorvosok nagy része is ajánl mellé valami bolha ellenes készítményt. Mondjuk a kullancsok sokkal nagyobb problémát tudnak okozni, mint a bolhák, de én nem tudom, hogy merjek e kísérletezni.

"

A Scalibor nyakörv bolhák ellen nem hatékony, kullancsok és lepkeszúnyogok ellen viszont kiváló védelmet nyújt. A nyakörv deltametrin hatóanyagú, mely a felhelyezés után szétterjed a bőr zsírszövetében, és folyamatos hatást biztosít. Nem csupán repellens hatású a kullancsokkal szemben, hanem el is pusztítja azokat

"

Forrás: [link]

2012. márc. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Érdemes elolvasni a deltamethrin tájékoztatóját is! Egy rakat rovart kinyír még, ami szintén nincs benne a nyakörv tájékoztatójában. Én nemrég találtam döglött hangyát a kutyám szőrében. Azt mondjuk el tudom képzelni, hogy vannak a deltamethrinnél hatékonyabb bolhairtó vegyszerek is. Lehet, hogy azon is múlik, hogy az adott hely, ahol a kutya él, mennyire fertőzött bolhákkal. Mondjuk kervárosban kevésbé, egy tanyán egyéb állatok közt jobban. Körülöttem nincs bolhás kutya a Scalibort használók között. (Meg az összes többi sem bolhás.)
2012. márc. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ment a zöld kéz :)

Kipróbálom, hogy a kullancs-szezonban is beválik-e a Duoband úgy, ahogy a téli hónapokban. Aztán meglátjuk...reméljük a legjobbakat :D

2012. márc. 6. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!