Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka dobermann első vemhesség...

Szuka dobermann első vemhességbe belehalhat?

Figyelt kérdés
Van egy szuka dobermannunk és Vemhes. Nemtudom pontosan hány hetes sejtettük hogy ez lesz mert egyik este nagyon nyüszögött mikor a kan vele volt.már kezd hízni és nől a "melle". DE NINCS 1 ÉVES MÉG!:( tuti hogy belehal?:(

2012. márc. 2. 11:49
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
0%

Az "okoska" vagyok

Nem jó válasz.

Nem az elpusztítások módszeréről kérdeztem, hanem a kétféle megítélésről.

2012. márc. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon egyszerű, ha még most ivartanítja, az olyan, mint egy abortusz. Ha születés után, az olyan, mintha megölnék a csecsemőt.
2012. márc. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Mellesleg ha a vemhesség utolsó napján ivartalanítják, még mindig humánusabb, mivel a kölykök egyszerűen nem ébrednek fel.
2012. márc. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Az 1éves dobermann fejlettségi szintje egyenlő egy 12éves gyerekével, a kutya még nincs egy éves se. Ki az aki arra biztatná a másik szülőt, hogy a 10-12éves lánya igenis szüljön ha már felcsinálták, mert nem lesz belőle semmi?

Ez a kutya fejletlen, nagy valószínűséggel komoly problémái adódnak a szüléssel. Ha nem lesz ivartalanítva, igen, bele is halhat, a kölyköket sem valószínű, hogy megfelelően tudná gondozni, így azok is nagy eséllyel elpusztulnának. Nekik is jobb lenne így. Mi értelme van azzal kínozni a szukát hogy szüljön és a kölyköket hogy jöjjenek világra, ha pár órán-napon belül elpusztulnának?

2012. márc. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 Akiteki ***** válasza:
87%
Nincs kétféle megítélés. Nem kell a menhelyeknek termelni az utánpótlást. Teljesen mindegy milyen módon akadályozod meg.
2012. márc. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
19 én imádom a dobikat, és pont ez az. A dobi jó kezekbe való, aki képes a kutyát irányítani, de legfőképp tisztelni. Egy kutya sem érdemli meg az efféle gazdát. De felelőtlenül almot hozni, főleg dobitól (és még lehetne sorolni a többi "veszélyes" paraméterekkel rendelkező fajtát, mint a staffi, argentin dog, cane corso, rotweiler, ....stb.) az csak arra jó, hogy később ezek az idegbeteg kölykök a híradóig repíthessék a gazdájukat. Néztél tvt mostanában? Mást sem hallok a boltban, a buszmegállóban, a játszótéren, hogy a staffi életveszélyes fajta.... Magyarázd már meg egyenként minden embernek, hogy "jó" kezekben a tacskó is.... Meg hogy világosan elhangzott, staffi keverékekről van szó, de csak a "harci kutyát" látják benne..... !!!!!!!!!! Köszönhetően a kérdezőhöz hasonló szaporítóknak!
2012. márc. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
85%
Ha most elviszed ivartalanítani, nem lesz gond. Ha nem, belehal. Ennyi, lehet választani...
2012. márc. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Neharagudjatok 15 éves vagyok apukámnak van egy cége és normális válaszokat vártam nem azt hogy oltsatok!!! A kan nagyon egyedül érezte magát és a mühelyhez kell 2 házörző. Ez az elsö 2 kutyánk és fogalmunk se volt hogy most mi lesz.. SAJNOS EGY BALESET MIATT APUKÁM NAGYON ROSSZ HELYZETBEN VAN!! Igy nemtudtuk kifizetni az elvetetést.. És amugy meg ha nem tudjátok mi van a háttérben ne oltsatok!!!! Normális válaszokat várok. Nem ttenyésztés miatt vettük a kutyákat!!! Nem áll szándékunkban. De ez a 2 dobermann a mindenünk és én nemtudom mit csinálok ha eleszítem az egyiket... Valamint a másik ujra magányos lenne (pedig minden nap foglalkozunk vele/lük) és új kutyát nem vennénk!!!
2012. márc. 3. 01:00
 29/36 A kérdező kommentje:
S amugy még valami!!! JÓ GAZDIK VAGYUNK AHHOZ KÉPEST HOGY EZ AZ ELSŐ 2 KUTYÁNK!! Az állatorvos mindig megducsér hogy milyen szépek és egészségesek. A kan kutyánk a város legszebb kutyája díjat is megkapta. Kutyaiskolába is járt. EZ!!! CSAK HOG TISZTÁZZUK EGY BALESET VOLT!! Senki nem gondlta volna hogy ez lesz ès leszarom mit mondtok de ha egyszer nincs rá keret nincs rá keret k***ra örülnék ha ezt jo pár válaszoló felfogná és nem oltana hogy nem érdemeljük meg hogy kutyát tartsunk. Nem én hanem ti vagytok szánalmasaka szánalmas lenéző válaszaitokkal!!!
2012. márc. 3. 01:08
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

A Zöld Zebrán keresztül ivartalanítási akció van, vegyétek fel egy állatorvossal a kapcsolatot (akár az ott felsoroltakkal, akár a sajátotokkal) és nyugodtan el lehet mondani, hogy nem álltok valami fényesen, adnának e részletfizetési lehetőséget. De a közeli menhelyet/állatvédő szervezetet is megkereshetitek ezzel a problémával, biztos ki tudnak találni valamit és fognak tudni segíteni.

A kutya, amint többen és többször írták bele is halhat az ellésbe, esetleg császároztatni kell, ha az ellés véletlenül lezajlik probléma mentesen, akkor még mindig nagy rá az esély, hogy a megszületett kölykök az anyai ösztönök hiányában elpusztulnak. Ha nagyon-nagy szerencsével fel is nevelné őket, akkor mondjuk lesz 5-6 gazdára váró kölyök nálatok, akiket etetni, oltatni, féreghajtani, chippezni kell legalább 8hetes korukig, és gazdát is kell nekik keresni. Ez 3x annyiba kerül, mint most az ivartalanítás. Ha születés után állatorvossal altatjátok el a kölyköket az szintén kb. annyiba kerül, mintha ki lett volna pakoltatva a szuka.

A ti anyagi helyzetetek és a kutya egészségügyi állapota miatt szépen kérlek tényleg keressetek valakit aki ivartalanítja, nem fogják rátok csapni az ajtót sehol.

2012. márc. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!