Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi mozgásra van szüksége...

Mennyi mozgásra van szüksége egy dobermann-nak?

Figyelt kérdés

Illetve, hogy kell leírni dobberman vs. dobermann? Házban lehet tartani? Kertes házban lakok, vagyis kinti-benti kutya, de leginkább benti kutya lenne:) Napi olyan 2-4 órát tudok vele minimum foglalkozni, persze hétvégén többet:) Vinném kutyasuliba hétvégenként. Ja és ez a kennel jó lenne?

[link]



2012. febr. 25. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:

dobermann

fagyos kutyák, szeretnek melegben lenni, szóval ajánlott őket a házban tartani. sok mozgásra, foglalkozásra van szükségük, de szerintem legjobb, ha felveszed a kinézett kennellel a kapcsolatot és tőlük kérsz infókat, első kézből.

2012. febr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dobermann. Kifejezetten ajánlott kinti-benti kutyának, ugyanis ott érzi jól magát, ahol a gazdája van. Ha átlagosan a napi 2-3óra aktív foglalkozás megvan neki és bent él veled, akkor az elég neki. Kutyasuli jó ötlet.

Őket nem ismerem, de nem tűnik rossz kennelnek. Személyes tapasztalatom vele van:

[link]

Nyugodt szívvel ajánlom, kitűnő kutyák, mind jellemre, mind küllemre, teljesen normális a tenyésztő és a kutyái családtagok, nem kennelkutyák, nagyon tetszik az is ahogy tartja őket...

2012. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:) Én azt hittem, hogy ez a foglalkozás kevés neki, de akkor nem:) Akkor a maradék kételyem is eloszlott:)

Ment a zöld kéz:D

2012. febr. 25. 20:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Szeretnek mozogni. Sportos felépítésűek. Nekem szolgálati, őrkutyák. Ilyenkor a bódéban szeretnek lenni télen, csak járőrkor jönnek ki.:) Egyébként kertes ház a legjobb, de csak ha bent aludhat, elég fázósak.
2012. febr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Dobermann, és kinti tartásra alkalmatlan. Az enyém pár hétig volt kint kennelben, mielőtt magamhoz vettem, és 10-15 kilót remegett le magáról a hidegben. Alig élt, amikor hazahoztam.

A kinti-benti tartás az ideális. Tényleg nagyon jól le kell mozgatni, és nem csak fizikailag, hanem agyilag is. Sokan mondják, hogy túl okos fajta, és egyet is értek velük. Sokat kell tanítani, nagyon szigorú szabályokat felállítani, és akkor nem lesz vele gond. Ja, és kutyasuli mindenképpen!

Jó a Tom Dober kennel, de én is a King of Darkness kennelt tudom inkább ajánlani, a következő dobim nekem is onnan lesz :)

Még egy dolog: ha az első dobermannod, akkor mindenképp szukát vegyél, nagyon nehéz egy kannal.

2012. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!:) Mindenkinek ment a zöld kéz:)
2012. febr. 25. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!