Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyes kutyákat tényleg nem...

Egyes kutyákat tényleg nem szabad a torkuknál simogatni, mert ez ingerelheti őket a harapásra?

Figyelt kérdés

2012. márc. 2. 23:39
1 2
 11/20 Akiteki ***** válasza:
13%
Rég rossz, ha egy kutyánál meg kell válogatni, hogy ránézhetek-e vagy megsimogathatom-e a gazda jelenlétében. Az ilyen állat nálam nem felel meg a kutya fogalmának.
2012. márc. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az a legegyszerűbb, ha a "kétes" kutyákat meg sem próbálja az ember megsimogatni.

Ha pl ismerős kutyájáról van szó, akkor nem lenne szabad, hogy támadásnak vegyen bármit is a gazda jelenlétében. Az én kutyáim pl a kerítésen kívül lévő embereket úgy ugatják, hogy mindenki bevan tőlük tojva, de akit én beengedek, azoknak pár perc múlva hanyatt vágják magukat, hogy kényeztessék a pocakjukat, hónaljukat, nyakukat, bárhol megsimogathatják őket, sőt, ki is követelik maguknak a szeretetet.

Lassan az az érzésem, hogy pl a páromat már jobban szeretik mint engem, pedig csak heti 1-2-szer van nálunk, de rengeteg foglalkozik velük. :))

2012. márc. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

"Rég rossz, ha egy kutyánál meg kell válogatni, hogy ránézhetek-e vagy megsimogathatom-e a gazda jelenlétében. Az ilyen állat nálam nem felel meg a kutya fogalmának."

Ez így van. De ettől még a jelenség létezik, ne dugjuk homokba a fejünket. Vannak nagyon durván elrontott kutyák, mint azt az itt feltett kérdések tömkelege is bizonyítja. Szerinted amelyiket 2 hónaposan nem tudják letiltani a harapásról, az milyen lesz felnőttkorában?

2012. márc. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem meg idegen kutyával semmit se csinálj, az a tuti és az illendő. A sajátod, meg ha jólnevelt, bármit megenged neked.

Akiteki, szertintem ideje lenne kicsit bővíteni a látóköröd! Tudod nem mindenki olyan típusú kutyákat tart mint te és nem csak olyan típisú kutya létezik! Én meg nem szeretem a barátságos kutyákat, mégsem mondom azt, hogy az nem normális. Te sem erőszakolod rá a kutyáidra, hogy vérengző fenevadak legyenek. Én miért erőszakoljam rá, hogy mindenkit imádó legyen? Szóval mégis milyen jogon döntöd el, hogy más kutyája, kutya-e? Semmilyen jogod sem tudásod sincs hozzá (magyarul nem ismered az illető kutyát, aki például lehet magas szinten képzett- az hogy valamit nem szeret, nem azt jelenti hogy meg is teszi a rosszat- de minek erőszakolják rá ha nem olyan?) Egyáltalán beszél így állatszerető ember? Szerintem nem. Kicsit szerintem visszavehetnél a nagyképűségből, amit a többi válaszodnál is látni. Szerintem is elég szomorú a kutyás helyzet, de azért nem kell belesavanyodni...

2012. márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
35%
A személyeskedést tessék privátban intézni, köszönjük.
2012. márc. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
22%
Miért az nem személyeskedés, ha valaki úgy beszél más kutyájáról mint egy darab szemétről csak mert nem felel meg a Személyes ízlésének?
2012. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Igen, hát az említett videóban is elég fura, hogy a kutya gazdái, vagy aktuális befogadói nem ismerték annyira a kutya várható reakcióit, és nem látták el tanáccsal a műsorvezetőt, hogy mire kell figyelni. Mivel ez egy kimentett kutya volt, gondolom, szegénynek eléggé cafatokban lehettek az idegei, ki tudja, milyen élményeken kellett keresztül mennie, és sok időbe kerül, amíg elfelejti azokat és teljesen megnyugszik.
2012. márc. 3. 13:14
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen kaliberű kutya idegeskedés nélkül is megcsinálja ezt. A csaj teljesen rámászott a kutyára, bármelyik dominánsabb kutya kihívásnak venné az ilyet. Simogatja a torkát és belehajol az arcába, naná hogy "rendet rak" a kutya. Nem tépte le a fejét meg nem cincálta darabokra, csak odakapott. Tulajdonképpen nagyon kulturált reakció volt tőle.
2012. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan ott rontják el,hogy lekezelően viselkednek a kutyákkal,"csak" mert kutya.Pl odamennek elkezdik pl a fejetetejét paskolni stb.
2012. márc. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

"Szerintem sokan ott rontják el,hogy lekezelően viselkednek a kutyákkal,"csak" mert kutya.Pl odamennek elkezdik pl a fejetetejét paskolni stb."


Na igen, ha elvárjuk a tiszteletet, akkor nekünk is tisztelnünk kell, és ez vonatkozik minden élőlényre. Köszönöm szépen a válaszokat!

2012. márc. 3. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!