Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan gazdi aki csak...

Van olyan gazdi aki csak száraz táppal eteti a kutyáját?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy a száraz táp a mérvadó,és csak néha néha kap mást.Szerintetek az jó,ha többnyire csak száraz tápot kap fajtától független?
2012. márc. 4. 19:19
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
37%

Igen sajnos sokszor láttam már azt a bizonyos "gondosan összeállított házikosztot" sokan jönnek ezzel.

De még ha ténylegesen "normális" kajáról van szó, akkor is megmarad a lényeg a kutya nem ember, más az emésztése amit te jónak gondolsz az a kutya számára nem feltétlen az, megél rajta, látszólag egészséges is lehet, de idővel kijön majd az eredménye, könnyebben lesz beteg stb..

Kérdezz meg egy szakértőt mi a véleménye a gondos házikosztodról, megfogsz lepődni a válaszán.

2012. márc. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim válasza:
Nekem egy kis yorkim van a kezdetektől száraz tápot kap, ami mellé rendszeresen eszik zöldséget, gyümölcsöt, diót. Nincs semmi baj a székletével.
2012. márc. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
74%

"Igen sajnos sokszor láttam már azt a bizonyos "gondosan összeállított házikosztot" sokan jönnek ezzel.

De még ha ténylegesen "normális" kajáról van szó, akkor is megmarad a lényeg a kutya nem ember, más az emésztése amit te jónak gondolsz az a kutya számára nem feltétlen az, megél rajta, látszólag egészséges is lehet, de idővel kijön majd az eredménye, könnyebben lesz beteg stb."


Szerinted mit ettek a kutyák a pár ezer év alatt, amíg nem voltak tápok?

2012. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Nem a házi krumplilevesedet a norbi update salátával az biztos :P
2012. márc. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyusom is száraztápot eszik natúran. Persze jó minőségűt. Én inkább ezt adok neki, mint a hulladék konzervet amiben avas zsír van meg ki tudja milyen romlott hús, akármilyet kibontottam beleszimatoltam és olyan szaga volt, mint a döghúsnak. Pedig vettem elég drágán is. Úgyhogy ilyen xar 90% víz 0 tápanyag hulladékokkal nem mérgezem a kutyám. Egyébként meg szerintem egy jó minőségű tápban minden benne van ami a kutyának kell. A mi kajánk is elég mesterséges szóval. Néha kap egy kis főtt farhátat vagy ilyesmit, vagy egy pici házikosztot, nem maradékot! és köszöni jól van! Mindenki az állatorvos a kutyaoktatók, más gazdik el vannak ájulva, hogy csúcsformában van a kutya. De teszünk is érte rendesen! =))
2012. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Nem értem mért harapjátok le a fejem!

Csak kérdeztem valamit!

Kb olyan válaszokra számítottam mint a 19:45:ös!

De köszi aki normális volt!

2012. márc. 4. 19:58
 17/29 anonim ***** válasza:

Az egyik kutyám csak száraztápot kap, neki elég érzékeny a gyomra, ha adok neki maradékot, a fűszertől megy a hasa. Külön meg nem főzök neki, jó minőségű tápot kap, teljesen megteszi neki. És így nagyon jó az emésztése. Emellett munkára kap párizsit, virslit vagy kolbászt, elég sokat, szerencsére azt még bírja a gyomra.

A másik kutyám a táp mellé szokott kapni maradék tésztát, rizst, húst, mert ő bírja.

Ezen kívól szoktak csontot kapni hússal, az külön nekik készül.

2012. márc. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
32%

ma 19:32

Ha váltogatod a szárazat, konzervet, stb, lehet, a kutyád hasmenéssel fog reagálni. A kutyának egyhangú étkezésre van szüksége. Az emésztése a hús és a húsfélékre van kihegyezve.

Ha nem kényes a gyomra, adhatsz neki bármit. Akkor viszont tök mindegy, milyen tápot adsz, mert minden táp az előírt mennyiségben megetetve garantálja a tőle elvártakat.

2012. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem, nem jó, ha többnyire csak száraz tápot kap. :) Tápellenes vagyok eléggé én is, és az ismerőseim körében minden kutya igazi husit, csontokat, tésztát, rizst meg még mindenféle maradékot eszik, semmi bajuk, egészségesek, sokáig éltek/élnek.

A táp nasinak tökéletes, mint ahogy nekünk embereknek is belefér nasiként egy kis chips, vagy egy jó sütemény, de körülbelül ennyi. Jutalomfalatként imádják a kutyáink, de egyébként jót röhögnének, ha egy adag száraz táp kerülne eléjük üresen ebédre :D Szerintem ezzel még jóllakni se lehet, gondolom fél órára eltelnek vele, aztán hulla éhesek lesznek szegények.

2012. márc. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Akiteki ***** válasza:
Bizony, 15 évesen is éhezett a szerencsétlen kutyám, mert tápot kapott. Ennyi marhaságot hogyan bírnak az emberek összeszedni?
2012. márc. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!