Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan gazdi aki csak...

Van olyan gazdi aki csak száraz táppal eteti a kutyáját?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy a száraz táp a mérvadó,és csak néha néha kap mást.Szerintetek az jó,ha többnyire csak száraz tápot kap fajtától független?
2012. márc. 4. 19:19
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

19:51 -nek


pár ezer éve nem is voltak ilyen tenyésztett fajták!

a farkasok nem is esznek tápot ma sem, a kutyákat kérdezték.

viszont nem érdemes mindenféle olcsó, rossz minőségű táppal etetni, sem otthoni maradékkal, nem véletlenül van manapság annyi daganatos és cukorbeteg a kutyák között.

jó minőségű, a fajta igényének megfelelően összeállított táppal kell etetni.

2012. márc. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én túlnyomó részt száraz táppal (Acana) etetem a kutyáimat. Kis langyos vízet teszek rá, mert ők mohón esznek és így lassítom őket. A táp mellett kapnak idény zöldséget, gyümölcsöt, amit mi is fogyasztunk. Tegnap almát kaptak, télen diót. Imádják, szépek, egészségesek és nem éhesek állandóan. Az előttem említett székletprobléma nálunk nem jelentkezik, magyarán szólva nem jön ki az aranyerük :)

2012. márc. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Én nem csúcsminőséggel etetek. Susa-t használunk, de úgy,hogy mellé rendszeresen kap tojást, joghurtot, illetve már "hagyomány",hogy hetente egyszer nyers húst. A kutyám gyönyörű, csillog-villog.
2012. márc. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
2012. márc. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy korábbi válaszadónak üzenem,hogy a házikoszt és a moslék nem azonos.A mi kutyáink házikosztot kapnak,ami azt jelenti,hogy nem kapnak sem fűszereset,sem édeset,azokat a bizonyos zöldségeket,amelyeket nem szabad(krumpli,bab,borsó stb)sőt,még bizonyos fajta finom csontokat sem,amelyek kifejezetten szilánkosan törnek.Kapnak ellenben elegendő húst,melyet picit megsózva,zöldségekkel(répa,fehérrépa)megfőzünk nekik,hozzá pedig tésztafélét,rizst kapnak.Szerintem az efféle házikoszttal nincsen semmi baj,aki pl nem engedheti meg magának a minőségibb tápokat-hiszen valóban így van,jó néhány száz évig nem volt táp,mégis erős,gyönyörű kutyák fejlődtek itt is,ott is.Ismerek viszont olyat is,akinek a házikoszt"azt jelenti,hogy minden ételmaradékot,édességet a bablevessel,összeborítanak és odateszik a böhöm nagy kutyának.Szerintem az ilyen elítélendő.És kérdésedre válaszolva:Ha a későbbiekben minőségi táppal etetnék/fogok etetni,egy kis zöldséget,tiszta húst akkor is tennék mellé.
2012. márc. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Akiteki ***** válasza:
100%

Én kipróbáltam, hogy a hentes odaadott mindenféle olyan húsokat, amik már régen álltak a fagyasztóban, ezért nem adta el. Csupa színhús volt, tehát nem farhát, ami csont és bőr, hanem pulykamell filé, sertéscomb, csirkemáj és hasonlók. Olcsón adta, mert 200 Ft-ot kért kilójáért. Tettem hozzá tésztát meg rizst. 15 ezer forintot fizettem és 5 napra volt elég. Ennyiből máskor legalább 10 napig etetem prémium táppal a kutyáimat. Szóval azzal nem értek egyet, hogy olcsóbb. És nem számoltam a főzést, a hűtést meg hogy 3 napig csak mosogattam utána.

Valóban az emberek többségének a házi koszt a konyhai maradékot jelenti. Tudok olyat, aki a szomszédos iskolából hozza a moslékot. Mákos tésztával meg spenóttal etetve olyanok is a kutyák, amilyenek.

2012. márc. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Ez való igaz,ha venném a fáradságot és kiszámolnám,tényleg drágább a házi.Ennek ellenére kicsit akkor is házikoszt párti vagyok.Bár megnyugtat(na)hogy egy prémium minőségű tápban a különböző vitaminok ill ásványi anyagok is megfelelő arányban jelen vannak,sőt,egyszerűbb is az etetése(kevesebb időt illetve mosogatnivalót vesz igénybe)mégis természetesebbnek érzem valamiért.7-9-11 éves kutyáimat már nem szoktatom át,gyönyörűek,egészségesek és imádják-de ha egyszer szert teszek egy kölyök kutyára,adj'Isten álmaim fajtájára,lehet meggondolnám a tápot.Házi felé húzok,bár is-is,ha megfelelően van adagolva,mindkettő tökéletes(szerintem)a kutyának.Mostanára marad a házi,a többi a jövő zenéje.
2012. márc. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Hát igen,én is nézegettem,de nem drágább a táp,mint a házi koszt!Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!
2012. márc. 6. 18:50
 29/29 A kérdező kommentje:
18:46-os! Nagyon jó az az oldal amit küldtél!Abban minden benne van!
2012. márc. 6. 18:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!