Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem készítenek ki a...

Titeket nem készítenek ki a kötekedő szomszédok? :@

Figyelt kérdés
Társasházban lakom, van egy állandó és egy ideiglenesen örökbefogadott kutyám. Mindkettő jól viselkedik, pihennek, elvannak, nem ugatnak. A szomszédok mégis folyton piszkálnak! Vén satrafák laknak itt, reggel vittem a kutyákat sétálni, az egyik öregasszony meg beállt az ajtóba, és elkezdett magyarázni, hogy kész kutyatenyészetet csinálnuk, meg hogy üvöltözünk a kutyával, és a kutyák bűze már az ő lakásába is felmegy. És a kutyáknak kínzás, hogy be vannak zárva, szörnyű, hogy már több kutya van, mint gyerek, minek ez ide stb. Iszonyatosan felidegesített, csak olyasmiket válaszoltam vissza, hogy 'van ez így', meg hogy 'hát igen, ez van'. Ismerem az öregeket, nagy részükkel nem lehet beszélni, öreganyám is pont ilyen szenilis. Mit tegyek? Szóljak vissza erősebben? Vagy csak engedjem el a fülem mellett?
2012. márc. 5. 11:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Engedd el a füled mellett. Nekem szerencsém van, a mi lépcsőházunkban az én kutyimat is beleszámolva 7 kutya van, szóval itt csönd van. De a szomszéd lépcsőházban meg utcai macskákat etetnek, és van h az enyém meg-meg kerget egyet-egyet. Szóval mi épp a macskagyilkos szerepét töltjük be itt egyesek szerint :D Az senkit se zavar, h a kutyám nem bántja őket.


Sőt, az se zavar senkit se, h utcai macska, minden évben odafial a házhoz kétszer, nincs oltva, féregtelenítve, semmi, de az baj, h a kutyám néha felkergeti a fára.

2012. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

"Elnézést, sietünk"

Egy idős embert nagyon nehéz meggyőzni bármiről is, nem fárasztanám magam vele. És vitázni sincs több értelme. Ő így gondolkozik, ettől még nem rossz ember, kár lenne megbántani.

2012. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele csak öregek, unatkoznak és így foglalják el magukat hogy kötekednek. Én is társasházban élek itt 2 olyan lakás is van ahol van kutya, egyik lakásban egy német juhász is bent van igaz, éjszakára, délután kiengedik őt egy elzárt udvar részbe. Ugyan akkor a társasházban van vagy 6 macska fele szerintem csak kóbor és csak enni meg aludni járnak ide a lépcsőházba. Plusz amikor összeköltöztünk a barátnőmmel ő hozott ide egy kis csivavát de azzal soha semmi gond nincs, nem sokat van egyedül itthon mert más a munkabeosztásunk, nem ugat rendszeresen sétálni visszük stb.. És persze 1-2 idegbeteg szomszéd velünk is kötekedett már de én keményen leugattam a fejüket hogy akkor miért tartja bent lakásban a németjuhászát mégha éjszakára is ugyan, de az kinti kutya. A lényeg az hogy ha vissza akarsz vágni keress valami támadási felületet.
2012. márc. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 lakle ***** válasza:
100%

Ha jóba szeretnél velük lenni, akkor kezdj el beszélgetni vele. Ilyenekkel, hogy: hová tetszik menni, a piacra? meg hogy vannak az unokák? stb. Ettől többnyire kezesbárányok lesznek, mert csak a figyelmet szeretnék kiharcolni, unatkoznak. Pár hét múlva már vinné a húsit a kutyáknak.


Ha nincs időd, akkor meg csak engedd el inkább a füled mellett, ne szólj neki vissza, mert csak felhergeled. Aztán majd abbahagyja, keres más szórakozást.

2012. márc. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem azért rossz ember, mert így gondolkodik, az az ő dolga, hanem mert beáll az ajtó elé, és nekiáll engem piszkálni. Arról már ne is beszéljünk, hogy olyanokat kérdezget, hogy miért nincs bútor a lakásban, meg hogy meddig lakunk még itt stb.
2012. márc. 5. 11:43
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mond. Ezek mindenhol ilyenek. Nálunk a házban volt régebben egy gyönyörű sziámi cica, aki néha kiszökött az udvarra, tökre szerettem, erre a hülye öreglányok leüvöltötték a gazdit, hogy mit mászkál ki a macska, meg mindent összepisil stb...Azóta a gazdi odafigyel, nem jött ki többé a cica.

Szerintem ne foglalkozz velük, engedd el a füled mellett, máshogy ezt nem lehet. Elvégre semmi közük hozzá, hogy mit csinálsz. Feltételezem, hogy tisztán tartod a kutyáid, egyszerűen csak szeretnek mindenbe beleszólni, mert idősek és unatkoznak. Nemhogy tisztelne téged, amiért ideiglenes örökbefogadó vagy...én csak tisztelni tudlak. :)

2012. márc. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Jóban lenni vele...isten ments. Cudar természetű vagyok, ha valaki egyszer beszól, nem tudok megalázkodni, nem is akarok. Azt hiszem, egyszerűen csak tovább megyek, mintha ott sem lenne, vagy rácsukom az ajtót, azt' jónapot!
2012. márc. 5. 11:45
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekünk is ez volt, 2 kutyánk volt, az egyik rottweiler volt (sajnos meghalt), de őket csak a roti zavarta, mert féltek tőle. Amikor sétálni vittem, szinte minden alkalommal lekiabáltak az ablakból, h milyen büdös ribänc vagyok, elüthetné a kutyámat már egy autó, ne az utcán szärassam a kutyát, ilyenek... Még a rendőrséget is képesek voltak kihívni, de ők nekünk adtak igazat, mivel nem illegális se rotit, se más kutyát panelban tartani.
2012. márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Akiteki ***** válasza:
100%
Vigyél magaddal egy újságot és nyomd a kezébe, hogy foglalja le magát valamivel, mert nagyon unatkozik.
2012. márc. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Azt javasoltam, neki, hogy vegyen magának ő is egy kutyát, majd az leköti:D Szerencsétlen csak hüledezett, azt hittem, szívrohamot kap.
2012. márc. 5. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!