Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy túl sokáig...

Lehetséges, hogy túl sokáig vártam?

Figyelt kérdés
Szeretném ivartalaníttatni szuka kutyámat, de sokan írták/mondták, hogy tavasszal szoktak akciók lenni az állatorvosoknál, így gondoltam várok még egy picit, mert még úgyis fiatal, úgyhogy belefér. Viszont most kitapintottam, hogy kicsit meg van duzzadva a nemi szerve. Lehetséges, hogy ez már a tüzelés előjele lehet, ha még csak 10-én tölti az 5. hónapot? Úgy tudtam, hogy csak később kezdenek tüzelni, de ha lehetséges már ilyen korban, akkor gondolom az állatorvos sem fogja már elvállalni. Pedig szerettem volna az első tüzelés előtt ivartalaníttatni, de így jár az, aki spórolni akar.:) Lehet mástól is ez a duzzanat? Vigyem orvoshoz, vagy még figyeljem meg pár napig?
2012. márc. 5. 19:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Vérzés nincs?
2012. márc. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Még egyelőre nem láttam, hogy lenne és nem is piros a nemiszerve. Gyanakodtam, hogy ez nem is tüzelés, de még nem láttam tüzelő kutyát, úgyhogy kicsit tanácstalan vagyok.:S
2012. márc. 5. 19:26
 3/23 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutyus? A kistestűeknél gyakori, hogy 5 hónapos koruk körül már tüzelnek.
2012. márc. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
nem szeretnék beleszólni, de úgy tudom szuka kutyusoknál jobb megvárni az első tüzelést, majd csak utána ivartalanítani. :)
2012. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Bichon havanese. Akkor előfordulhat, hogy ez már az lesz? Hány napon belül kezd el vérezni, ha erről van szó? Nem gondoltam, hogy szükséges lesz utánajárnom, de akkor most elolvasok néhány dolgot a tüzelésről!:S
2012. márc. 5. 19:32
 6/23 A kérdező kommentje:
Én meg úgy tudom, hogy ez már elavult nézet!:) Utána jártam már az ivartalanításnak, úgyhogy ezzel nincs gond, most jobban aggaszt, hogy tüzelni fog-e vagy sem.:S
2012. márc. 5. 19:43
 7/23 anonim ***** válasza:

Igen, már sok orvos ajánlja az első tüzelés előtt. De ne ess nagyon kétségbe :) Ha meg is lesz az első tüzelés, 4 hétre rá már viheted ivartalaníttatni :)

Mikorra tervezted egyébként?

Szukáknál nincs tapasztalatom, de szerintem nagy az esély rá, hogy ez tüzelés lesz.

2012. márc. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
A duzzadt péra a tüzelés első jelei. Rá 2-3 napra megjelennek a vércseppek. De ha szét húzod a péráját finoman már lehet hogy most is látszik hogy halvány piros váladék van. Bishon Havanesenél előfordulhat, hogy 5 hónaposan tüzel.
2012. márc. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Akiteki ***** válasza:
Tuti, hogy tüzelni fog. De semmiről nem késtél le. Vigyázz rá addig is.
2012. márc. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Úgy terveztem, hogy jövőhéten viszem, de most keresztül húzta a számításaimat!:) Megpróbálok nem kétségbe esni!:D Tudom, hogy nem nagy dolog, csak már előre sajnálom, hogy nem engedhetem el majd' egy hónapig.:( Szegénykém meg fog őrülni!
2012. márc. 5. 20:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!