Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy túl sokáig...

Lehetséges, hogy túl sokáig vártam?

Figyelt kérdés
Szeretném ivartalaníttatni szuka kutyámat, de sokan írták/mondták, hogy tavasszal szoktak akciók lenni az állatorvosoknál, így gondoltam várok még egy picit, mert még úgyis fiatal, úgyhogy belefér. Viszont most kitapintottam, hogy kicsit meg van duzzadva a nemi szerve. Lehetséges, hogy ez már a tüzelés előjele lehet, ha még csak 10-én tölti az 5. hónapot? Úgy tudtam, hogy csak később kezdenek tüzelni, de ha lehetséges már ilyen korban, akkor gondolom az állatorvos sem fogja már elvállalni. Pedig szerettem volna az első tüzelés előtt ivartalaníttatni, de így jár az, aki spórolni akar.:) Lehet mástól is ez a duzzanat? Vigyem orvoshoz, vagy még figyeljem meg pár napig?
2012. márc. 5. 19:22
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Ja és plusszban vendégségben vagyunk édesanyáméknál péntekig, úgyhogy nem örülnék, ha összevérezne valamit!:S Otthon nem csinálnék belőle gondot, de itt most ezért is aggódhatok, plusz a hazaút 4 óra és bár nem tudom, hogy mennyire szoktak vérezni, de valószínűleg a boxban is véres lesz, bár úgyis törölköző lesz alatta és azt kimosom, csak azt nem tudom, hogy fogja viselni, hogy 4 óráig nem jöhet elő.:(
2012. márc. 5. 20:48
 12/23 anonim ***** válasza:
Hallottam már ilyen tüzelőbugyiról, ez nem olyasmi, mint a nőknél a betét? :D
2012. márc. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Akiteki ***** válasza:
100%

inkább olyan, mint valami s.m. kellék:)) Erős anyagból van, a fenekére felteszed, a farkának ki van hagyva egy luk és létezik már olyanban, hogy a vállához is felcsatolod, hogy biztosan tartson. Lehet bele betétet tenni.

Egyszer vettem, de a fiúk lerágták a lányról egy fél pillanat alatt, a szuka meg totál megzavarodott tőle és simán belesz...rt. Na az egy élmény volt, hogy utána moshattam le a szőrét is.

2012. márc. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
akkor bocsánat, nem tudtam hogy mostanság sok orvos mondja hogy tüzelés előtt ivartalanítsunk :))
2012. márc. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Fú basszus, akkor pelenkának gondolta a drága :)))
2012. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Hát akkor lehet megpróbálkozunk vele, bár egy kicsit furán hangzik, ahogy leírtátok!:D Nálunk nincs másik kutya, úgyhogy nincs aki lerángassa róla, ha meg sétáltatom, akkor úgysincs rajta, meg amúgy sem engedem közel más kutyákhoz. Meglátjuk hogy reagál rá!:)


Egyébként ilyet minden állatboltban lehet kapni, vagy csak a nagyobbakban? Mert egy fressnapf van a városban, de az is világ végén.:S

2012. márc. 6. 09:11
 17/23 Akiteki ***** válasza:
Már nem emlékszem rá, hol vettem, de tuti, hogy a neten lehet rendelni.
2012. márc. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a kutyád szófogadó, akkor egész nyugodtan elengedheted pórázról, ha nincs kan kutya a közelben. Mivel kistestű így nem igazán történhet baj, legrosszabb esetben is fölveszed.

Én is végig csináltam 3 tüzelést a kistestű kutyámmal, soha nem volt gond. Egyszer egy kicsi kan kutya sprintelt oda hozzánk, mondtam a kutyámnak, hogy üljön le. Leült és nem is állt föl, de a biztonság kedvéért leguggoltam, és a hátán tartottam a kezem. Pedig akkor már felvette volna a kant.


Szóval azért nem kell túl aggódni, a lényeg, hogy tartsd rajta a szemed:)

2012. márc. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

5 hónapos kölyök kutyáról van szó, akinek a viselkedése még amúgy sem 100%-ig megbízható, kiszámítható.

Én semmiképp sem engedném el pórázról a kérdező helyében...

2012. márc. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Igen, én Szandival értek egyet! Amúgy sem egy szófogadó kutya még sajnos, úgyhogy csakis pórázon fogom sétáltatni! Az mennyire lenne udvariatlan dolog, ha elvinném egy kutyafuttatóra, ha nincs ott egy kutya sem? Csak mert ahova járunk, ott nagyon ritkán van kutya, viszont esténként mindig többen vannak és a 80% kan. Nagyon bediliznének a szagtól?:) Inkább azt is hagyjuk ki?
2012. márc. 6. 12:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!