Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy túl sokáig...

Lehetséges, hogy túl sokáig vártam?

Figyelt kérdés
Szeretném ivartalaníttatni szuka kutyámat, de sokan írták/mondták, hogy tavasszal szoktak akciók lenni az állatorvosoknál, így gondoltam várok még egy picit, mert még úgyis fiatal, úgyhogy belefér. Viszont most kitapintottam, hogy kicsit meg van duzzadva a nemi szerve. Lehetséges, hogy ez már a tüzelés előjele lehet, ha még csak 10-én tölti az 5. hónapot? Úgy tudtam, hogy csak később kezdenek tüzelni, de ha lehetséges már ilyen korban, akkor gondolom az állatorvos sem fogja már elvállalni. Pedig szerettem volna az első tüzelés előtt ivartalaníttatni, de így jár az, aki spórolni akar.:) Lehet mástól is ez a duzzanat? Vigyem orvoshoz, vagy még figyeljem meg pár napig?
2012. márc. 5. 19:22
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Próbáljátok kerülni a kutyákat, ha nincs senki a kutyafuttatóban, akkor usgyi és gyorsan szaladgáljon egyet :)

De amúgy 100%, hogy meghülyülnének a kan kutyák, simán verekedés is lehet belőle. Egyébként az enyém ugye 8 hónapos ivartalanított kan kutyus és pár napja találkozott egy szukával, aki éppen tüzelt (5,5 hónapos mopsz) és az enyém is megállás nélkül szagolta, ilyen hosszan még soha, egyik kutyát sem térképezett fel. Szóval, ha egy ivartalanított kutyusból ezt váltja ki, a felnőtt ivarosokból meg aztán minden kitelhet..

2012. márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy félreértettem. :)

Úgy gondoltad, hogy akkor mennétek ki, ha nincs kint egy kutya sem és ha este kimenne a többi kutya, akkor a szagnyomoktól hülyülnének meg?

Ha igen, ne foglalkozz ilyennel, vidd ki nyugodtan napközben :)

2012. márc. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Természetesen!:) Ha lennének ott, akkor nem vinnénk oda, csak már volt rá példa, hogy mikor ott voltunk, akkor a kan kutyák megállás nélkül szaglásztak és mondták a gazdik, hogy lehetséges, hogy aznap egy tüzelő szuka volt bent. De ha csak szaglásznak és nagyobb problémát nem okoz nekik, akkor inkább futkározok vele, amikor egyedül vagyunk kint.:) Köszönöm!:)
2012. márc. 6. 15:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!