Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyám...

Hogy szoktassam le a kutyám az utcán zabálásról?

Figyelt kérdés
Van egy utcáról befogadott kutyám, borzalmasan lefogyva találtunk rá, csont és bőr volt, valószínűleg éheztették, az utcán úgy kellett a kaját megtalálnia. Ez annyira erősen él benne, hogy akárhogy próbálom, nem bírom leszoktatni. Már mindent próbáltam, műanyagflakont odadobni, grabancrázás, végső elkeseredésemben már az orrára csaptam elég erősen. Tudja, hogy nem szabad, rámnéz miközben fal, és lekushad, de mégis teszi, nem bír ellenállni. Mit kéne tennem?
2012. márc. 6. 10:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy ez akkor történik, amikor szabadon van engedve a határban, ott talál mindenféle csontot, maradványt stb.
2012. márc. 6. 11:01
 2/10 anonim ***** válasza:
Az egészsége érdekében----szájkosár.
2012. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nehéz lesz leszoktatnod róla az előélete miatt, megszokta, hogy az utca egy kajaforrás hely. Az ösztönök élnek benne, hogy mindent meg kell ami az utcán hever, mert kitudja mikor tőr ki újra sz éhség. Nehéz tanácsot adni, az tuti.
2012. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Megtanulta, megszokta. A jég hátán is megél. Nem tudod leszoktatni erről.
2012. márc. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát, ez elég elkeserítő. Mindenesetre a szájkosár jó ötlet. Pedig következetes vagyok, mindig megkapja a büntetést, ha utcán kajál, ha nem, akkor tőlem kaja.
2012. márc. 6. 13:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Szájkosár!!

Vagy ne engedd szabadon.(magyarul:pórázon lesz)

2012. márc. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Arról szó sem lehet, hogy ne engedjen szabadon, nem kínzom az állatot.
2012. márc. 6. 14:33
 8/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Így, hogy életének korábbi szakaszában a földön, kukában, itt-ott talált ételből tudta életben tartani magát, nehéz dolgod lesz.

Elméletileg ha teljesen Te vagy a falkavezér, akkor fel kell tudj állítani bármikor egy új szabályt, amit mindig be kell tartatni! Tehát szabály, hogy földről SEMMIT nem vehet fel, mástól sem fogadhat el kaját. Ha ezt a szabályt megszegi, akkor nagy bünti, ahogy eddig is csináltad. Idő kérdése és rögzül a dolog, de ez tényleg hosszú-hosszú idő. És ez csak akkor működhet szerintem, ha tényleg mindig rajtakapod, leszidod, megbünteted, tehát kontroll alatt van. Felügyelet nélkül tuti, hogy enni fog, de felügyelet nélkül meg ugye nincs az utcán, a határban...jó esetben :)

2012. márc. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyakorold vele először otthon, tegyél le a kertbe vmi kaját, és ha meg akarja enni, szólj rá, szidd le, ha megeszi, és ha ott hagyja, megdicséred, és elveszed előle, és MÁST adsz helyette. Esetleg próbáld meg májkrémmel, tegyél bele chiliport, attól talán elmegy a kedve.
2012. márc. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Itthon nem meri felszedni, meg ha látom sem. De van bizony, hogy azt hiszem, hogy csak szaglászik, és már későn veszem észre, hogy valamit evett.
2012. márc. 6. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!