Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam vízhez?

Hogyan szoktassam vízhez?

Figyelt kérdés
Sziasztok.5 hónapos szuka amstaff kutyámat hogyan szoktassam vízhez,hogy nyáron tudjam úsztatni?
2012. márc. 2. 16:05
 1/6 Akiteki ***** válasza:
64%
Beúszol és hívod.
2012. márc. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Lehetőleg majd nyáron kezd el. Ha apportos, lehet labdával, bottal, stb. De ha kajával jól lehet motiválni, lehet kapni úszó jutifalat tartót, direkt erre. De az együtt úszás is nagyon hatásos. :)

Csak úgy halkan súgom meg, hogy az egyik kutyámnál mindent kipróbáltam, a végső megoldás az lett, hogy egyszer viccből belöktem a stégről és jó 10 m-t kellett úsznia. Azóta imádja a vizet, de azért ezt még ne próbáld ki.

2012. márc. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Mert alapból nem szereti a vizet, vagy még nem is tudja mi az? Mert akkor elég ha oda viszed megnézegeti belemerészkedik. Aztán először közelre még aztán egyre távolabb a parttól dobálsz be neki botot. :) Az én kutyám mikor először megmutattam neki a vizet,( pedig kóbor kutya volt, csodálkoztam, hogy még nem úszott) akkor mindig oldalán forgott meg amikor megfogta a botot, még nem igazán találta meg az egyensúlyt és akkor is forgott össze -vissza. :) Amúgy most már bármilyen magasról beleugrik a vízbe gondolkodás nélkül! :) Mondjuk ő mindig ugrik a vízbe nem belemászik! :DD

Szóval sok sikert. Semmiképpen nem szabad erőltetni vagy belehúzni, beledobni a kutyát, mert akkor örökre megutálhatja!

2012. márc. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Fürdésnél mikor berakom a kádba és elkezdem a tussal csapatni először kiakar szállni,de rászólok,hogy nem és bent marad,tűri..
2012. márc. 2. 22:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Az otthoni fürdetés azért egy kicsit más. A kutyák nagy része utálja azt, főleg ha némi sampon is szerepet játszik benne, míg az élővízben úszást imádni szokták. Még egy jó technika, ha másik, már ilyen szempontból tapasztaltabb kutyával mész úsztatni.
2012. márc. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen..így lesz:D egy kan staffival fogunk menni aki most 4 éves és a gazdi folyton hordja úszni
2012. márc. 2. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!