Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Merjem elaltatni a kutyusom?

Merjem elaltatni a kutyusom?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves spánielem! Sajna családi okok miatt anyósoméknél van, szép kertes házban! Sajnos nagyon összecsomósodott már a fül, meg kellene nyírni, de nem hagyja.... Nem tudok mit kezdeni vele!

Arra gondoltam hogy az állatorvos elaltathatná mint ahogy műtét előtt és akkor letudnám vágni a csomójait és meg is tudnám nyírni ahol hosszú már a szőre!

Jó ötlet ez? vagy mit tehetnék mást?


2009. jún. 9. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

nem jó ötlet, az altatásnak azért megvannak a maga veszélyei

Sedalin, nyugtató ... az beválik.. és szerintem jelensd be a kozmetikushoz, az könnyeben elbir vele mint te

2009. jún. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem jó ötlet, ha elviszed dokihoz(nem fog megdicsérni, az biztos), utána pedig rendszeresen kozmetikába. Akkor legközelebb nem lesz ilyen probléma.
2009. jún. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A doki kijön házhoz, az nem lenne gond...

Az a baj hogy kozmetikus már nem hiszem hogy örülne neki... Vagy nagyon sokat kellene érte fizetni! Meg legalább egy hónap a várolista épp most beszéltem egy pécsi kutyakozmetikával! Addig meg sajnálom, olyan meleg van!

Nekünk mondjuk stressnil nyugtatónk van otthon, az is jó?

2009. jún. 9. 13:44
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk is van spánielünk. Ha nagyon összecsomósodik a füle, de nem tud jönni hozzánk a kutyakozmetikus, mi ki szoktuk egy nyisszantással vágni a csomót. Nem szép, de praktikus. Utána pedig vizslamintára nyíratjuk, mindenhol rövidre a szőrét (úgyis kinő, olyan aranyos vele). Miénk is kertes házi kutya, mindent összeszed. Meg ha sikerül majd lenyíratni, akkor utána próbáljátok meg néha kutyakefével egy kicsit rendben tartani (finom falatokkal lehet csábítani).
2009. jún. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Ember gyógyszert nem adunk kutyának ... menj állatpatikába ott kapsz Sedalint, de tud hozni az álladoki is, legalább segit adagolni.

Az nem hiszem hogy a doki háznál elaltatná a kutyádat ... én nem is engedném, ha fellép valami probléma mit fog csinálni vele?

2009. jún. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A stresznill az állatoknak való nyugtató! Rajta is van hogyan kell alkalmazni kutyáknál....
2009. jún. 9. 14:02
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Akkor azt nem ismerem ... nem nagyon vagyok tisztában a nyugtatokkal :D

Örült tisztacsomos perzsamacskánál a sedalin bevált az biztos :D

Akkor talán probáld ki azt ... kisebb baja lehet töle mint egy altatástól. Amig teljesen magához nem tért mindenképp tarsd szemelött és hüvösben.

2009. jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Gondolom,alaposan elkényeztetett kutyus lehet.Mi az,hogy a kutya nem hagy a gazdájának valamit?

Későbbi hasonló problémák megelőzésére érdemes lenne a kutyával tisztázni a rangsor kérdését.

Ehhez jó egy kutyakiképző segítségét kérni.

2009. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázd vele a rangsort tényleg.Nálunk is el vannak kényeztetve a kuytá(k)de snagyon durván.De ha rájuk szólok azért tudják hol a helyük.Erre szerencsére nem sokszor kerül sor.

Szerintem fogd a nyakörvet,tedd rá.Ültesd le egy helybe és ha menekülni akar akkor kicsit ránts meg a nyakörvet.Ha nyafog vagy valami,ne aggódj nem fáj neki csak hisztizik.Ha olyankor elengeded akkor tudni fogja hogy megteheti veled,ezt ne hagyd.

2009. jún. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Alap dolgok:

ha hazaértek,5 percig ne szóljatok a kutyához,ne figyeljetek rá,bármit csinál.

Minden esetben Ti menjetek be és ki először minden ajtón,minden helyiségbe.

A kajánál tegyetek a tányérba egy pár ropit vagy kekszet kis tálban,és egyél belőle,mielőtt ő eszik,utána tedd csak le elé a tányért(gesztusevés).

2009. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!