Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát lehet bicikli mellett...

Kutyát lehet bicikli mellett futtatni?

Figyelt kérdés
Állítólag a kresz tiltja. Büntettek már meg valakit érte?
2012. márc. 7. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ tiltja.


Forgalmas úton amúgy is rohadt veszélyes.

Földút, elhagyatott aszfalt/beton út, stb. helyeken futtasd.

2012. márc. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Közúton, városban ne! Egyrészt másokra nézve életveszélyes lehetsz, és épp ezért a Kresz is tiltja. (az nem érdekel, ha fejreállsz a betonon egy macska miatt és meghalsz a saját hülyeségedtől)


Viszont hegyen völgyön nyugodtan, sőt!

[link]

2012. márc. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Faluban lakom, kocsik alig járnak.Szegedre szeretném bevinni egy kutyás napra, egész a városig van bicikliút és azon belül is folytatódik. Ha jön szembe biciklis, természetesen félreállok.

Találtam egy nemrégi kérdést, ott leírták, hogy nem szabad, de sokan vezetik bicikli mellett.

Mostmár csak az lenne a kérdésem, hogy büntettek-e már meg valakit, vagy a rendőrök nem igazán törődnek vele?

2012. márc. 7. 09:00
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem többnyire nem törődnek vele. De ha épp bal lábbal kelt fel...
2012. márc. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A büntetés helyett sokkal inkább izgasson az h az a bicikliút beton. Hosszútávon betonon futtatni a kutyát nemcsak h nem egészséges az ízületeinek, de a mancsát csúnyán kikezdi, lejön róla a bőr. Kutyát futtatni csak föld úton!!
2012. márc. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze,nem futtatnám betonon,amíg kiérünk a bicikliútra, addig a házak előtti füvön futtatom, a bicikliút mellett meg fél-fél méter füves rész van, amin a kutya futhat.
2012. márc. 7. 09:23
 7/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én tavaly tudtam meg, hogy kerékpárral tilos kutyát vezetni :O Nyilván akkor is tilos, ha póráz nélkül viszed...

Az elmúlt egy évben nem sokat bringáztam, de idén év elején a szárazabb időben bringával mentünk át kutyámmal a lakótelepen, ahol rendőrök járőröznek éjjel-nappal. Argos-t pórázon vezettem laza pórázzal a jobb oldalon, a rendőrök nem szóltak semmit. Ismerősömék múlt nyáron a kerület központjából jöttek ki bringával, szabadon vagy pórázon lévő kutyával a Duna partra, és senki nem szólt érte.


[link]

3. bekezdés: "Tilos a kerékpárhoz oldalkocsit, illetve egyéb vontatmányt kapcsolni a kerékpár-utánfutó

kivételével. Tilos kerékpáron ülve állatot vezetni. Tilos a kerékpárt más jármő vel vontatni. Tilos

elengedett kormánnyal kerékpározni"

2012. márc. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Akkor ez nem fog minket visszatartani, szerintem elsőre csak figyelmeztetnének. Van szerintem a rendőröknek fontosabb dolga is :)
2012. márc. 8. 07:10
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kellemes bringázást :)

De azért vigyázz, nehogy elrántson az eb! Ha jól van nevelve, akkor nem lehet gond.

Én a frissen menhelyről hozott roti-nj mix kanommal pattantam bringára hozzám kerülése után 1 hónappal...ráraktam a haltit, azzal nem tudott elrántani, és először pár métert toltam, kapta a jutifalatokat közben, aztán lassan elindultam. Utána mentünk rendesen, nem volt gond. Macskára sem ugrott még meg :)

Most már póráz nélkül is szépen jön mellettem

2012. márc. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én bajlódom az agárral, mert ha macskát lát, akkor beindul. Szerencsére ha oldalra indul, azt tudom kontrollálni, de ha előre, az gázos. :-) Volt már, hogy 35km/órás sebességgel húzott, a bringám se könnyű (trekking), kb. 18kg és én is vagyok kb. 83-84. :-)
2012. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!