Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz a sorsa azoknak a...

Mi lesz a sorsa azoknak a yorkiknak, ami méreten aluli és tenyésztőnél született?

Figyelt kérdés

Mármint , mindenhol azt olvasom , hogy csak tenyésztőnél szabad vásárolni , szaporítónál ,.... nem !

Ez okés is, de gondolom ott is becsusszan néha egy -egy apróbb termet.

Velük mi lesz ,

mert mivel selejtnek van kikiáltva, ezért pénzt gondolom nem áll módjukban elfogadni!!!

Vagy mégis?

Netán elaltatják?? Esélyt sem kap az életre?

Vagy már a tenyésztők sem annyira korrektek , hiszen van kereslet a kisebb méretre is , a jövendőbeli gazdinak akkor még mellékes hogy több eü. problémával néznek majd szembe , hiszen lehet , hogy nem is tudatosul még benne !

Köszi :(kiváncsi-fáncsi)


2012. márc. 7. 16:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Természetesen pénzt kér a tenyésztő ahobbi célra szánt kutyáért is,hiszen ha csak a vemhesség, ellés, kölyökkor orvosi költségeit, a tápköltséget nézzük, akkor is ötvenezres nagyságrendnél vagyok.

aköltségeit természetesen elkéri a tenyésztő.

A kutyára garanciát vállal,amit be is tar, szerződés kötelezi rá.

és a gazdát szintén szerződés kötelezi az ivartalanításra, amit igazolnia kell a tenyésztőnél. Így biztos, hogy a kutya nem kerül tenyésztésbe.

Az FCI százszor is meggondolja, hogy mit ír elő standardnak. orvosi bizottság viszgálja az elmúlt évtizedek statisztikáit. Nem hiába változtatták meg a yorki standardját és hozták be az alsó határt.

2012. márc. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

17/34-esnek


KÖSZÖNÖM!

Az ilyen válaszokra voltam kiváncsi, mert még egyszer nem szeretnék meggondolatlanul venni, hiszen jobb esetben hosszú távú ez a döntés !

Mellette a 2 kg-os kutyámra , mindenki azt írja , hogy pont alsó határ érték (amivel nem is vitázom), de nem szeretném ha ennyi betegség fellépne mert 1 kg-mmal kevesebb mint a kevésbé beteges társai.,.Na meg olvastam a légcsőszűkületük tüneteiről Ő meg ad ki néha fuldokló hangot(de még csak 1 éves), elvittem dokihoz ,(típushibával)magyarázta !

Lehet hogy lesz aggódni valóm !,ezért is érdeklődöm.

Van egy nagy fiam is , nem pontosan így gondoltam a család kutya témát ,,hogy dokihoz futkosunk !

A köv. kutya ,(ha lesz) biztos tenyésztőtől veszem , ha valóban ennyi lehetőséget kínál maga .

Az már más , hogy ez idő alatt ,az ember megszereti !!!

2012. márc. 7. 18:00
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt egy dolgot nem veszel figyelembe. A tenyésztőnél született "mini" kölyök is ugyanazoktól a szűrt szülőktől született, és vélhetőleg nem lesz betegesebb az alomtársainál.

A betegeskedés általában a szánt szándékkal gyártott minikre jellemző.


Egyébként pedig azért nem jó hasonlat a váza,meg a kutya,mert ha hibás is a kölyök,nem kevés pénzbe kerül.


Oltás, 2 db, darabonként 4ezer

Féreghajtás, nem tudom mennyi

Törzskönyv, stb,stb,stb.


Ezt mégse adhatja mint "ajándékba"

2012. márc. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Én alapban az alapján választottam , mindenhova magammal tudjam vinni és nekem kimondottan jól jött , hogy ilyen pici, mert azt gondoltam így biztos bevihetem bárhova, míg nagyobb testű társait nem !Ez így is lett !A kocsiba is ki van alakítva neki a biztonságos utazáshoz való hely.

Elfér egy táskában is (Kimondottan kutyatatyó) ahol lehet kiveszem , ahol nem benne maradna , de eddig ahol kiszúrták , mindenki oda volt érte és kérték , hogy vegyem ki, mert annyira cuki!(Olyankor megáll az élet)

5 hónapja van meg, eddig soha nem is ért negatív élmény vele kapcs. sehol, de amióta ezeket a fórumokat olvasom...

hát nem tudom ! jó is meg nem is !

Jó tudni , hogy mik léphetnek fel , legalább nem nézem a dokit annyira bambán amikor közli velem a diagnózis, de mellette elkeserítő, hogy szinte semmi jót sem ír senki ezekről a csöppségekről.

Szinte mind csak a betegségekről szól , pozitív tulajdonságokat sehol sem láttam , pedig nagyon sok van. .(És az nem biztos , hogy megvan más kutyában ), már csak a külcsiny miatt is !

Én is elbizonytalanodtam , holott még szerettem volna egyet,és az enyém ugye határérték, de még is annyira hatásos ez a negatív hozzáállás a többségtől, hogy inkább marad egy ideig egyedül.

Nem hobby kutyának vette a párom nekem, hanem nagyon régóta szerettem volna, de az életvitelem nem olyan , hogy egy nagyobb testűvel éljünk együtt (nagyobb kutya-több igény , )

Ez a pici , meg van is és nincs is.

Nincsenek különösebben nagy igényei, nem fut le napi 20km, ahhoz , hogy kifáradjon , nem kell nagy zsákot vinnem a kaki összeszedéséhez:-)...stb.

Szóval ezek is voltak a mérvadói, hogy miért egy ilyen kiskutyát válasszunk.

Kevesebbet úgy sem fogok dolgozni , max nyugdíjason, ez esetben ne legyen kutyám ?

Lehetett volna nagyobb is , aki itthon elunja az agyát , napi 1 max 2 szer tudnánk kivinni a szabadba.

Az mitől jobb ?

Én felelöségtel.vélem magam , ezért is lett ez a kicsi kutya és ezt igazából azoknak írtam , akik mindenhol megírják -soha nem fogom megérteni , kinek és miért kell egy 2 kg -os , vagy még kisebb kutya.

Szerencsére , hogy mind mások vagyunk , más igényekkel , hova jutnánk , ha mindenki egyforma lenne, na meg van aki tudja meddig nyújtozzon és van olyan is aki nem .


Köszi a válaszokat !

2012. márc. 7. 18:51
 15/24 anonim ***** válasza:
Szerintem tenyésztőtől ,ha van nála "mini" nyugodtan megveheted!
2012. márc. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon szívesen, örülök, hogy segíthettem :)

Azért írunk annyi rosszat a yorkikról, mert annyira divat lett, hogy a szaporítók nagyon ráálltak sajnos. A kicsi méret érdekében gyakran anya-fia és hasonló párosításokat csinálnak, ami rengeteg kockázatot hordoz magában, s ez általában csak később derül ki. Törzskönyv és szerződés nélkül sehol se szabad venni, a kedves középkorú hölgy egy szem kutyája szaporított lehet, vagy van mellette még vagy 50 a pincében, kis ketrecekben...


Nézegess kenneleket, amelyik szimpatikus, nézd meg a Tervezett párosítások menüpont alatt, mikor várnak kicsiket, és telefonálj, még ha hónapok vannak is hátra.


A honlapokon, beszélgetés során figyelj néhány dolgot (nem számít, milyen kimásolt dicshimnuszok vannak a fajtáról az oldalán):

-ne legyen megemlítve a mini, extramini kapható

-az se, hogy kölykök folyamatosan kaphatók

-ha túl sok fajtával foglalkozik, gyanús

-legyenek megemlítve a kutyák törzskönyvi nevei, kiállítási eredmények, szűrések (ha ez utóbbi nincs, kérdezz rá telefonon, van -e)

-a kutyáinak nemcsak a külső, hanem belső tulajdonságairól is ír, beszél, tehát nem csak a szőrminőség és alkat, hanem a jó idegrendszer, viselkedés fontosságára is ügyel

-ha megteheted, kiállításra is menj el, beszélgess a yorkisokkal, kérdezd meg, honnan van a kutya, milyen kenneleket ajánlanak

-a kinézett tenyésztő kérdezzen sokat, milyen körülmények közé kerül a kutya, ez jelzi, hogy törődik a sorsukkal, nem csak megszabadulni akar a kölyköktől

-ha rákérdezel, mi alapján választotta szülőknek a következő párosítás kutyáit, készséggel és kielégítően tudjon válaszolni rá, beleértve a jó belső tulajdonságok kiemelését is, ez jelzi, hogy tervszerűen tenyészt, nem minden koncepció nélkül pakolja egymásra a kutyákat (ezért is jobb telefonon beszélni, személyesebb és nincs ideje kitalálni valamit, ha bibi van)

- nincs olyan, hogy törzskönyv igény szerint, az jár a hobbi célra eladott kölyköknek is

-nem háborodik fel, ha rákérdezel az egészségügyi garanciára, hanem természetesnek tartja, hogy írtok

- írd be a kennelnevet ide a keresőbe, valószínűleg kérdezett már róla valaki


+1 tanács: Ne azzal indíts, hogy mennyi egy kölyök! Majd a beszélgetés végén ráérsz.


Ha körültekintően választasz, nem kell aggódnod :)

2012. márc. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Tenyésztésből nem lehet megélni, ső, veszteség. Az igzi tenyésztők a fajta szeretetéért, nemesítéséért csinálják.
2012. márc. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Írtam ezt arra, hogy, nem fér e bele nekik, ha ingyen odaadják.
2012. márc. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Attól még, mert nem éri el a standard méretet, nem lesz beteges, hiszen szűrt szülők kölyke.

Törzskönyvet is kap természetesen, hiszen a szülei megfeleltek a tenyészszemlén. Ő viszont nem lesz tenyésztésbe vonható, ennyi.

2012. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam át , hogy mennyibe is kerülhet a tenyésztőnek egy kutya mindaddig amíg eladja ,ez spontán kérdés volt mert érdekelt , hogy mi lesz a méreten aluli kutyákkal , mivel mindenhol azt olvasom , hogy tenyésztő nem ver át....soha nem forgalmazna méreten aluli kutyát !


A váza valóban nem a legtalálobb, de nem áll annyira távol egymástól , hiszen nekem is ugyan úgy minusz , mert előtte meg kellett vennem ,!(nem feltétlenül párszázas vázáról van szó)

Nem ragasztom meg , és dugom el a többi közé.

max , ha még használható leakciózom , de azt sem nagyon szoktam ,

inkább a "(törzsvevőknek ajándékozom , ha elfogadják)

Ha tudom valami máson behozom , ha nem elkönyvelem , hogy így jártam !Ettől még nem megyek csődbe !


Én a kutyákra is azt hittem hogy talán keresnek annyit a tenyésztők a többi kutyán , hogy, ha NÉHA van egy "pici" az alomban , nem értékesítik pénzért, hiszen sokak elmondása szerint többet is kell majd rájuk költeni , mint nagyobb társaikra.


És igen :Azt hittem naivan , hasonlóképpen cselekednek , mint a szeretetszolgálat ,-elajándékozzák !


Én magamból (erkölcs)indultam ki és csak kíváncsi voltam a valódi eljárásra , de hogy csalódtam vagy sem megtartom magamnak , mert a válaszok alapján nem mindenben egyeznek a nézeteink egyes válaszadókkal.


Mindkét oldalon van igazság !

2012. márc. 7. 20:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!