Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj e az, ha szuka kutyámnál...

Baj e az, ha szuka kutyámnál ivartalanításkor csak a petefészkét távolították el, a méhét nem?

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 18:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

baj,gennyes méhgyulladást,méhrákot fog kapni.

kb 10éve tilos csak a petevezetéket eltávolítani,vagy csak elkötni

2012. márc. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani amit az első válaszoló.

Nem volt jó döntés...

2012. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Akiteki ***** válasza:
Csúnya orvosi hiba. Kérd vissza a pénzed és vidd el egy rendes orvoshoz.
2012. márc. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 lakle ***** válasza:
33%
Én nem vagyok orvos, sem szakember. De azt nem értem, h miért baj, ha csak a petefészkeket veszik ki? A folyamatos tüzelés az, amitől baja lesz, ha van méh. Nekem azt mondta egy állatorvos, ha fiatal korban ivartalanítanak, akkor a méh teljesen összesorvad és semmilyen problémát nem fog okozni. Az idősebb kutyánál probléma, aki már sokszor tüzelt, ha megmarad a méhe.
2012. márc. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm... De így fog e még tüzelni? Már nem, igaz?
2012. márc. 7. 19:10
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Ezt így ilyen egyszerűen nem lehet kijelenteni hogy baj.Nekem a kutyusomnak kivettek mindent mert én annak idején direkt kijelentettem hogy vegyen ki mindent a doki de én úgy vagyok ezzel hogy lehet jobb lett volna ha a petefészek meg marad.és hogy miért?mert a klinika oldalán ezt olvastam: [link] .De lehet nem fog később öreg korban vizelet vissza tartási gondot okozni.nem tudom,majd kiderül.viszont így hogy mindent kivettek tuti nem lehet neki ebből később gondja,sőt.a lényeg hogy már ki van ivartalanítva,én a helyedben nem vinném megint műteni.nem tenném ki ennek a kutyát,ha már egyszer ki van ivartalanítva.az érvek meg győzőek mind a két eljárás szempontjából.de bármelyik is legyen ha egészséges a kutya akkor mind kettő megfelelő lehet,neked kell eldönteni melyik álláspont mellett teszed le a voksod.
2012. márc. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 lakle ***** válasza:
Persze, hogy nem fog tüzelni... Nézegesd egy kicsit a biológia tankönyvet!
2012. márc. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam egy kicsit. Egyébként tudom, persze hogy nem fog tüzelni, csak itt nagy kétségbeesésemben...
2012. márc. 7. 19:23
 9/19 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az enyém is így lett anno ivartalanítva. Sajnos nem voltam elég alapos, "akciós" ivartalanítás keretei között műtötték. Azért írom, hogy valószínűleg, mert tavaly amikor csináltak neki hasi ultrahangot, mondta a doki, hogy lép, máj, stb.. és a méhe. Mondtam neki, hogy az biztos nem, mert ivartalanított. 100%-ra nem megállapítható, hogy a méhe bent van e, mert egy elég kicsi csonk látszik csak. Írtam az állatkórháznak, ahol anno műtötték, de pontos infot ők sem tudtak adni...(no comment) Azt mondták az akciós ivartalanítás azt a célt szolgálja, hogy a kutyák szaporulatát visszaszorítsák, és ehhez elégséges, ha csak a petefészkeket távolítják el.

Nekem azt mondták, hogy azáltal, hogy a szervezete már nem termel hormont, így a méhgyulladás esélye gyakorlatilag nullára csökkent.

2012. márc. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm.
2012. márc. 7. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!