Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy megy a törzskönyves...

Hogy megy a törzskönyves kutyák elnevezése?

Figyelt kérdés
A leendő gazda vagy a tenyésztő ad nekik nevet? Mert úgytudom, hogy az összes kiskutya törzskönyv igénylését egyszerre kell beadni, de ha új tulajhoz kerül, akkor a törzskönyvbe is át kell írni a tulaj nevét. Ilyenkor újat kell nekik csináltatni?
2009. jún. 9. 18:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
A kutya törzskönyvi "vezetékneve" a kennelnév, vagy annak valamilyen ragosított formája. "Keresztneve(i)" pedig egy szisztéma szerint olyan betűvel kezdődnek ahányadik alom abban a tenyészetben, azon kennelnév alatt. Nem tudom, hogy ez direkt így van-e szabályozva, de a tenyésztők 88%-a így nevezi el a kutyákat. Például az első alomban született kiskutyák keresztneve(i) "A" betűvel kezdődnek, a következő alomban "B"-vel, és így tovább. Magyarországon elég ritka, hogy a kutya törzskönyvi, és hívóneve is ugyanaz legyen, már csak azért is mert sok tenyésztő a fajta eredete szerint ad neveket, és pl egy egzotikus országból származó fajta esetén, valószínűleg kiejteni se tudnák a törzskönyvi nevet:) Tudtommal egyébként nem lehet megváltoztatni a bejegyzett nevet,
2009. jún. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Az 99% akart lenni.
2009. jún. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
27%
Nekem ha kutyám lesz, szeretnék én adni neki nevet, úgyhogy remélem, találok majd olyan tenyésztőt, akivel ezt meg lehet beszélni.
2009. jún. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%
A mi kiskutyánknak mi adtuk a törzskönyvi nevét is, szal ugyanaz a törzskönyvi keresztneve mint ami a hívóneve:) Előre szólj a tenyésztőnek, és azt fogja beíratni, amit mondasz. Hátránya,hogy a a kiskutyám testvérei is O betűsek lettek, mert a kutyám neve Oszkár lett:D
2009. jún. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
55%
Kedves utolsó, a kutyádnak nem te adhatsz nevet. Van neki egy "vezetékneve"- a kennel neve, aztán egy "keresztneve", amit a tenyésztő ad, ez az ami ugyanavval a betűvel keződik az alomban. Ezt akkor adják amikor megszületnek, ilyenkor még em tudják teljesen hogy milyen külleme lesz a kiutyának, a jellemét meg egyáltalán nem. Aztán amikor megveszed, akkor te adhatsz egy "hívónevet", ami neked tetszik, ilyenkor mág tudatában vagy a tulajdonságainak, és a küllemének. Ezt beírják a neve mellé. Ezt kiabálod amikor elrohan, stb. Mindenhol ezt használják, kivéve ha mondjuk elmész valami versenyre, vagy valakai épp kiváncsi rá, hogy melyik kennelből való. De használhatod azt a nevet is amit a gazda adott a kutyának- ami azonos betűvel kezdődik az alom minden kiskutyájának.
2009. jún. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
26%
Bocs, utolsó előtti
2009. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként meg semmi baja nem lesza kutyának, ha a tenyésztő ad neki első nevet, mert ott lesz mellette a tiéd is.
2009. jún. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Istenem most meg akarod magyarázni nekem, hogy nem az a kutyám neve ami?:D Szőlőhegyi Bitangűző Oszkár a rottweilerem törzskönyvi neve és az Oszkárt mi adtuk neki. A törzskönyvkészítés előtt felhívtuk őt, hogy mi szeretnénk adni a kutyánk törzskönyvi nevét, és ő beleegyezett. És mi Oszkárnak hívjuk itthon, remélem igy már érthető...
2009. jún. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
14%
Hát ez azért nem igaz hogy minden kutyának az alomból azonos kezdőbetűvel kezdődk a neve. Nekem 2 különöző helyről van kutyám, és nem egyezett a testvérek kezdőbetűje, mert náluk nem úgy ment hogy A alom, B alom stb. És még ismerek egy pár kennelt ahol nem így megy. Szóval a 99% az inkább 85%. Nem tudom, ez valami előírás hogy így kéne lennie, annyira ragaszkodsz ehhez a teóriához...
2009. jún. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
11%
Valóban kérhető hogy te nevezd el a kutyát, ha már jó előre lefoglalózod, nem tudom honnan szeded ezeket... Nem láttam még MEOE szabályzatban hogy a testvéreknek ugyanolyan kezdőbetűvel kell kezdődnie a nevüknek, vagy hogy nem kérhet a leendő gazdi előre egy nevet.
2009. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!