Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy megy a törzskönyves...

Hogy megy a törzskönyves kutyák elnevezése?

Figyelt kérdés
A leendő gazda vagy a tenyésztő ad nekik nevet? Mert úgytudom, hogy az összes kiskutya törzskönyv igénylését egyszerre kell beadni, de ha új tulajhoz kerül, akkor a törzskönyvbe is át kell írni a tulaj nevét. Ilyenkor újat kell nekik csináltatni?
2009. jún. 9. 18:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
19-54-es. Nekem mindegy hogy mi a neve a kutyádnak, csak válaszoltam a kérdésre, meg mondtam egy gondolatot az egyik válaszolónak, aki előtted írt. És temészetesen a válaszom a bevett gyakorlatról szól. Nem az a gyakoribb amit ti csináltatok... De nem is szóltam semmit a te kutyád nevéhez.
2009. jún. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
15%
Hát pedig úgy tűnt, hogy meg akarod magyarázni, ami nincs úgy:D
2009. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
37%

Engem megkérdezett a tenyésztő, hogy mi legyen a kutyám neve: igy lett kennelnév + Rebeka

a testvéreinek is mind más kezdőbetüvel kezdödik a neve

2009. jún. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nema akarok megmagyarázni semmit mivel akkor írtam a választ amikor te, így nem is láttam csak utána. Én csak a BEVETT gyakorlatról beszélek.
2009. jún. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Részlet a Hovawart tenyésztési szabályzatból:

"Az alomnév a kölyök második neve, amelyet tenyésztőjétől kap. Az egy alomban született kiskutyákat azonos betűvel kell elnevezni. Az almok abc sorrendben követik egymást."

2009. jún. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Howavart tenyésztési szabályzat?:D Hát ez nem volt túl meggyőző. Bichon havanesenél biztos nem szabják meg, mert kapásból 4 tenyésztőt tudok, aki nem így ad neveket, a MEOE mégsem tiltotta meg nekik a tenyésztést emiatt a baromság miatt...
2009. jún. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%
Mi most vettunk 2 honapja egy "Nova Scotia Duck Tolling Retriever" kolykot. Kulfoldrol hoztuk mert nálunk még nagyon ritkán fordúl elo ez a fajta. Mivel a netten rendeltuk meg így állandoan kapcsolatban voltunk a kutyak gazdijával. O szolított fel,hogy adjunk a kutyának G betuvel kezdodo nevet.(Ezt írták a kutya papírjaiba) Kulonben megírta nekunk az osszes kolyok új gazdijának és kolyoknek a nevét. 5 országba vitték el a kolykoket. Szerintem ez nagyon fontos, megkaptuk a kutya teljes családfáját vagyis minden alomnak a gazdijait,hogy ne forduljon elo, az esetleges rokoni kapcsolat ha a jovoben szaporításra kerul sor.
2009. jún. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Én két éve vettem a kutyát.Még meg sem született amikor tudtam, hogy abból az alomból szeretnék kicsit. Jóban voltam a tenyésztővel, mondam neki, hogy szeretném elnevezni azt mondta semmi akadálya:)
2009. jún. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
93%

Így van, sok tenyésztési szabályzatban benne van, hogy az andol ábécé betűi szerint sorban kell elnevezni a kölyköket. Minden újabb alom a soron következő betüt kapja. Így ha vakai látja/hallja a kutya nevét, akkor már kapásból tudhatja, hogy melyik alomból van, kik a testvérei, stb... Szerintem nagyon hasznos dolog. Sokkal jobb, mintha kaotikusan mindenki úgy nevezné el ahogy akarja. Ettől függetlenül a leendő gazdi hívhatja másképp a kutyát és ha ezt megbeszéli a tenyésztővel, akkor ő már az elejétől kezdve azon a néven szólitja, hogy azt szokja meg a kicsi. Sok kutyát ismerek, akiknek a törzskönyvi neve megegyezik a hívónevével, vannak akiknek a törzskönyvi nevéből képzik valamilyen módon (egyszerűsítés, becézés...) a hívónevét és vannak akiket totál másképp szólítanak.

Az én kutyámnál is előre tudtuk az alom betűjelét, úgyhogy még meg sem születtek a kicsik, de már jeleztem a tenyésztőnek, hogy milyen nevet választottunk.

2009. jún. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Természetesen andol=angol, vakai=valaki.
2009. jún. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!