Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kint meritek hagyni a bolt...

Kint meritek hagyni a bolt előtt a kutyátokat, amíg vásároltok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 22:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%
Én eddig kétszer hagytam kint, nagyjából 2 percre. Kis bolt, kertvárosban. Kikötöttem egy fához és lefektettem. Mikor kijöttem ugyan úgy feküdt és éppen ásított, miközben egy kisgyerek ugrált körülötte és ordítozva lövöldözte egy játék pisztollyal. Anyuci meg a boltból próbálta őt leállítani nem túl meggyűző módon és hatástalanul. Közben egy másik anyuka a kisányával állt mellete és csodálták, hogy milyen hatalmas nagy nyugodt mackó kutya. Én pont ezt a nyugot viselkedést vártam a kutyámtól. De ha kutyával megyünk boltba, akkor inkább ketten megyünk és az egyikünk kint marad vele.
2012. márc. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Csak akkor viszem magammal, ha tudom, hogy bejöhet velem az adott helyre.

Természetesen nem élelmiszer boltra gondolok, hanem bank, kávézó, butik, stb. Tegnap is jött velem shoppingolni:)

2012. márc. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Akiteki ***** válasza:
84%
Egyszer hagytam kinn felügyelet nélkül a bolt előtt a kutyámat. Fél perc alatt elrágta a pórázt és bejött utánam. Nem mondanám, hogy kitörő örömmel fogadták a felvágottaspultnál. Inkább nem kockáztatok.
2012. márc. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%

Hehehe, Akikteki, tök jót nevettem, ahogy elképzeltem :D :D :D



A bolt előtt nem merem, mivel a sétálóutcán van a bolt és arra ugye mindenféle ember jár (plusz nincs is hová kikötni). A posta pl egy emeleten van, ott van korlát messze a bejárattól, oda simán kikötöm, oda kevés ember jár.


Hálistennek a méretéből és kinézetéből adódóan nem az a fajta, akihez csak úgy odamennének és elvinnék, de azért félek :)


De mikor a párom bemegy a boltba én meg a kutyával a bolt előtt várok, na azt fel kéne venni kamerával. Jönnek ki az emberek nagy nyugisan, a bejárattól meg 10 méterre ül egy kutya nagy nyugisan és kapkodja a fejét fel, ha jön ki az ajtón valaki, hátha a párom az. MINDEN esetben az szokott lenni h tök normálisan jönnek ki az emberek, meglátják a kutyát, megtorpannak, aztán rájöttek h nincs veszély és vigyorogva elmennek. A legjobb, mikor valaki még beböki a torpanásnál h "jajjistenem", na akkor már röhögni szoktam :D


Ritka, de az is megesik, h torpanás után mondják h jajj de szép meg kérdezgetnek, de a megtorpanás minden esetben borítékolható :D



Ha autóal vagyunk, akkor természetesen marad a kocsiban, nyron lehúzott ablaknál és SZIGORÚAN 10 percre korlátozzuk a bevásárlás idejét (van, h szó szerint szaladok a kocsival és csak beledobálom ami kell, h időben legyek), amúgy meg csak simán ottmarad, ő alszik vagy nézelődik. Tök jó, beépített riasztó és még az akksit se meríti XD

2012. márc. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem merném kint hagyni őket, pedig keverékek, de így is olyan sok lopást hallani, meg sok a rosszindulatú ember. Nemrég egy nagyobb város sétálóutcáján mentem, és az egyik élelmiszer bolt előtt ácsorgott egy francia bulldog, még csak ki sem volt kötve. Majdnem hülyét kaptam, nem normálisak az emberek. Megálltam, beszéltem hozzá, ő körbe szimatolt. Ennyi erővel fel is kaphattam volna, és elszaladhattam volna vele, akkor a hülye gazdája cseszhette volna.
2012. márc. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó riszató a kutya! Kilóg a nagy, embernyi méretű feje az ablakon és 3 autó távolságból visszafordulnak a kéregetők, akik a bevásárló kocsiban lévő pénzre hajtanának!
2012. márc. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is tettem fel itt már egy hasonló kérdést, akkor még kinn mertem hagyni. Aztán szólt az eladólány, hogy nem kéne, mert loptak már el keverék kutyát a bolt elől (nekem is az van, ráadásul nagyon barátságos). Úgyhogy ha ketten megyünk, valaki kinn marad, ha meg egyedül megyek vásárolni, nem viszem a kutyát.
2012. márc. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

A mi környékünk tele van plakátolva, legalább 4 olyan kutyával, akit egy bolt elől loptak el. Na innentől kezdve szerintem a legnagyobb felelőtlenség kint hagyni a kutyát! Ennek ellenére időnként újabb kutyák tűnnek el, szóval nem tanulnak az emberek egymás hibájából! Én soha nem hagynám kint, még akkor sem, ha csak 2 percre megyek be.


Ehhez kapcsolódóan eszembe jutott egy történet. Valamelyik nap a párom levitte sétálni a kutyát és közben eszébe jutott, hogy venni kellene pár zsömlét reggelire. Van egy kisbolt a közelben és a bejárat előtt megállva beszólt az eladónak, hogy csak pár zsömlére lenne szüksége, de nem meri kint hagyni a kutyát. Az eladónő összeszedte neki a zsömléket és kivitte a bolt elé.:) Azóta már több embertől is hallottam, hogy ez az eladónő ódákat zeng a kutyáról, hogy milyen édes és aranyos!:) Szóval szerencsésebb esetben így is megoldható, ha nem nagy bevásárlást akarsz csinálni!:D


Akiteki, biztosan nem volt kellemes élmény, de azért vicces elképzelni a történteket!:P

2012. márc. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy boltba járok úgy vásárolni, hogy jön/jönnek a kutyák is, mert oda beengedik őket. Amúgy csak akkor ha ketten megyünk és egyikünk kint marad velük.

Az egyik törpe, a másik közepes termetű, sokan akarják megfogdosni a kicsit (aki nem rajong érte túlzottan mikor már a 100. ember akarja megfogdosni séta közben). A nagyobb meg barátkozós, tuti oda szagolna ha már a barátját simizik, viszont tőle tartani szoktak, úgyhogy nem kell a feszültség. Másrészt nem szeretném ha ellopnák őket, vagy bármilyen zűrbe keverednének amíg nem vagyok ott ("jó" környéken lakunk, a múltkor már azért le akartak lőni kutyástól, mert ki mertem vinni az utcára).

2012. márc. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Én a legelején, mikor kihoztuk a menhelyről, elvittem magammal a városba és kikötöttem egy üzlet előtt. A pórázt meg elfelejtettem blokkolni, így bejött utánam a boltba, amíg engedte a póráz. :) Azóta hozzászokott ehhez és ha bemegyek bárhová is, nyugodtan megvár. De sűrűn nem szoktam vinni magammal, vagy ha mégis, akkor is csak beugrok a boltba pár percre. Semmi gond nem volt eddig soha, senki nem piszkálta, sőt inkább megsimogatták az arra járók. Nem félek, hogy ellopják, nem drága fajtiszta kutya és chip is van benne, nem látom értelmét, hogy bárki is elvigye. Bár vannak kiszámíthatatlan emberek, de mivel elég ritkán viszem magammal vásárolni, kicsi a valószínűsége, hogy vmi baj történne.
2012. márc. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!