Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » NAGYON SÜRGŐS véres a kutyám...

NAGYON SÜRGŐS véres a kutyám széklete többi lent?

Figyelt kérdés

9 hónapos ivartalaníttatott keverék szuka kutya, 8 kilós.

minden oltása megvan, parvo nem lehet.


hasmenése van, véres, fűszálcsomókkal.


nincsenek itthon a szüleim, jogsim nincs, a volánhoz mire kiérek gyalog épp bezár a rendelő, és akkor még át sem értem a másik faluba!

(ebben a faluban nincs normális rendelő)


Mi lehet?

Én valami nagyon rosszat sejtek, átlyukadhatott a bele valami lenyelt dologtól vagy ilyesmi...


legközelebb délután 4-kor nyit az orvosi rendelő.



a kutya amúgy reggel nem kért egy kis darab párizsit, máskor is szokott finnyázni, de lehet már ez a rosszullét jele volt.


AZONNAL intézkednem kell, vagy délután 4 még nem késő?


megpróbálom addig felhívni a dokit nem maradna-e bent tovább vagy valami, hívom a szüleimet hogy jöjjenek haza, addig is írjatok légyszi!


2012. márc. 9. 11:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

basszus 3/4 óra mire a dokihoz érnénk a kutyával, addig meg nem tudnak várni...

azt mondták, várjam meg a délutáni rendelést...igyon vizet és legyen meleg, nyugodt helyen. ez meg van.

De az még 4 óra.


MIT CSINÁLJAK?


Mi lehet ez?

Biztos több variáció is van...

2012. márc. 9. 11:50
 2/16 anonim ***** válasza:
Hívd fel az állatorvost, nem kell tovább bent maradnia, menjen ki házhoz, ha te nem tudod bevinni. Esetleg ha van a környéken másik, akkor őt is felhívhatod, hogy meddig rendel, esetleg ki tudna e menni hozzátok.
2012. márc. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Valószínűleg vírusos bélgyulladás. Ne aggódj, nem komoly.

Most elég sok kutyánál jelentkezett (itt is volt több ilyen kérdés) hányás, hasmenés. És ennek egyik tünete sok esetben a véres széklet.

Persze orvoshoz mindenképp vidd el, de azért ne pánikolj nagyon:) Ha az, akkor pár napig diétáztatni kell.

2012. márc. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy a környéken most nem is rendel állatorvos, de aki meg ki tudna jönni, az annyira béna, halt már meg nála kutyám, hogy hozzá egyszerűen nem merem vinni.

hümmögne, adna egy injekciót és hazaengedné.


ez a doki meg nagyon jó...

most olvasom, hogy valami féreg is okozhatja, de nem hiszem, hogy férges mert nemrég volt hajtva...


főtt csirkenyak nem csinálhat ilyen problémát nem?

azt szokták adni kutyának, nem is csöves csont,... azt tegnap még jóízűen megette!



a bélelzáródásnak és a bélcsavarodásnak ugye nem lehet ilyen tünete?

hiszen akkor nem ment volna át rajta a fűcsomó!

biztos, hogy a bél alsó szakaszában van a gubanc, mert friss volt a vér, nem emésztett.


ha ez valami támpontot ad, írhatnátok tippeket hogy megnyugodjak hogy nem pár órán múlik az élete!

2012. márc. 9. 11:57
 5/16 A kérdező kommentje:

utolsó! ez jó lenne, de az nem a parvo?

azt hittem, ha be van oltva ellene (minden oltást megkapott), akkor nem kaphatja el!

2012. márc. 9. 11:58
 6/16 A kérdező kommentje:
most olvasom, hogy a giardia nem megy ki sima féreghajtóval! de jó lenne, ha csak ennyi lenne a baj!
2012. márc. 9. 12:01
 7/16 anonim ***** válasza:

A leírás alapján nem késő a délután 4.

Ha nincs nagy mennyiségű vér akkor az csak kisebb sérülés, gyulladás vagy hasonló lehet.

A csontevéssel nincs ilyen gond, azt megemészti bár a túl sok csont székrekedést ugye okozhat de akkor csak nem eszik egy ideig(a túl sok csirkecsont se jó állítólag).


Szerintem várd meg azt a jó dokit. Addig nem lesz baja a kutyának.

2012. márc. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha valamitől megsérült volna a bele, akkor nagyon nagy fájdalmai lennének és nyüszítene. Nyugodj meg, szerintem nem lesz semmi baj amíg kivárod a délutáni orvost.
2012. márc. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


most kezdek megnyugodni, rájöttem hogy h.lye vagyok, ha bélcsavarodás vagy elzáródás lenne nem is lenne széklet...


meg most néztem meg hogy van, nyújtózkodik a napsütésben és sütteti a hasát...


lehet, hogy túldramatizáltam, de mióta meghalt egyik napról a másikra egy kretén orvos miatt egy kutyám, már mindentől félek.


minden esetre délután dokivizit...



köszönöm a válaszokat!:)


Ha van még esetleg tipp, hogy mi lehet ez, jöhet!


(amúgy elég sok volt a vér...nem azt mondom, hogy úszott benne, de nem a tetején volt, hanem elkeveredve benne, néhol csomósan összeállva. tehát nem hiszem, hogy sima erőlködéstől... ráadásul 2x is ürített.)


a fűrágcsálás miatt gondolom, hogy fájhat is a hasa.

így viszont a giardia kiesik, mert az tudtommal nem okoz fájdalmat...



ha kiderült, mi a baj, megírom!:)

2012. márc. 9. 12:18
 10/16 anonim ***** válasza:
Figyelj a csirke nyak az tuti nem hibás.jól tudod ez nem okozhatja.biztosan felnyalt valami bacit a földről és bélgyulladása lett.az én kutyámnak is volt már 3x ilyen.de egy szuri egy probicol paszta és diétás kaja és helyre is jött.ha van otthon nektek akkor adhatsz neki Bolus Adstringens tablettát.ártani nem tud max.segíthet én is ezt adtam a kutyusomnak mivel felszivja a bélben lévő méreg anyagokat és bevonatot képez a bél falán.nekünk nagyon jó volt.Humán tabletta de nyugodtan adhatsz neki belőle.ha otthon nincs akkor szaladj el a patikába és vegyél,nem drága 1200ft körül van.és mondom nem tudsz vele ártani,olyan mint a szén tabletta csak ez nem lassítja le a bélmozgást.Azért mindenképp lássa orvos!Sok sikert és jobbulást neki!!!!!!
2012. márc. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!