Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » NAGYON SÜRGŐS véres a kutyám...

NAGYON SÜRGŐS véres a kutyám széklete többi lent?

Figyelt kérdés

9 hónapos ivartalaníttatott keverék szuka kutya, 8 kilós.

minden oltása megvan, parvo nem lehet.


hasmenése van, véres, fűszálcsomókkal.


nincsenek itthon a szüleim, jogsim nincs, a volánhoz mire kiérek gyalog épp bezár a rendelő, és akkor még át sem értem a másik faluba!

(ebben a faluban nincs normális rendelő)


Mi lehet?

Én valami nagyon rosszat sejtek, átlyukadhatott a bele valami lenyelt dologtól vagy ilyesmi...


legközelebb délután 4-kor nyit az orvosi rendelő.



a kutya amúgy reggel nem kért egy kis darab párizsit, máskor is szokott finnyázni, de lehet már ez a rosszullét jele volt.


AZONNAL intézkednem kell, vagy délután 4 még nem késő?


megpróbálom addig felhívni a dokit nem maradna-e bent tovább vagy valami, hívom a szüleimet hogy jöjjenek haza, addig is írjatok légyszi!


2012. márc. 9. 11:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ja a Giardia nem véres hasmenést okoz hanem vízszerű,pépes hasmenést.
2012. márc. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

köszönöm, ez is hasznos volt!:)


kezdek megkönnyebbülni...:)

2012. márc. 9. 12:33
 13/16 A kérdező kommentje:

Elmentünk 4-re az orvoshoz.

Sajnos a délutáni rendelést már nem az én orvosom vezette, hanem egy olyan, aki annyira kétbalkezes, hogy sokan ha megtudják, hogy ő rendel fordulnak is vissza.


De hát most mit csináljak, már ott vagyok, és ki tudja, sürgős-e a kutyám ellátása...


Hááát, a vizsgálat alaposságát nem is értékelném.

5 percig turkált úgy a kutyám végbelében, hogy szerencsétlen úgy sírt hogy alig bírtam ki hogy ne szóljak rá hogy óvatosabban már...

Akkor végre elhitte nekem, hogy tényleg a széklet véres...

Kérdeztem, nem lehet-e az a féreg.

Hát lehet, de most kap egy féreghajtót.

(Ez az a féreg, amit ugyebár nem hajt ki a féreghajtó.)


Erre kérdeztem, hogy én nem értek hozzá, de véres a széklete, fájhat a hasa, sérülés is lehet a hasfalon, biztos, hogy jó ötlet most megdolgoztatni egy hashajtóval?


Ja tényleg, igazam van, azt majd kap máskor.



Eszik, iszik?

Mondom nem.

Akkor 20 perc infúzió, meg egy antibiotikum.

(2 szurit kapott, egyet a bal oldalába, egyet a jobb hátsó lábába. Szintén marha bénán adta be neki, nagyon sírt a kutyám)

(Ha a másik doki csinál ilyesmit, sosem ad ki egy kutyám sem hangot, tök nyugodtan tűrik...)


Ahogy mentünk ki a rendelőből, még kb. 15 percig minden lépésnél hátrakapott a hátához ahova az egyik szurit kapta és nyüszögött...


ja, a kérdésemre, hogy mi a baja, nem tudott konkrétat mondani, vírus.

Vasárnap hozzam vissza infúzióra.

De lehet, hogy romlani fog az állapota.



(???)


Semmi olyasmi, hogy kímélő étrend, kapjon normaflore-t...



Na hazahoztuk, főztem neki gyorsan rizst répával, párisival (sajnos csak csirkenyak van itthon azzal meg nem akarom most terhelni a hasát), ezt lassan megette...


Na akkor jó, kezdett egyre élénkebbnek tűnni, aztán elálmosodott...


Na ekkor már 2 órás késésben voltam az órámról, el kellett indulnom.


Most értem haza.

(A kutya elszeparálva a többitől a konyhában volt addig)


Se pisi, se kaki - ennek amúgy örülnék, de most valahogy gyanús -, és még csak fel sem kelt, amikor meghallotta kintről a hangomat...

Amikor beértem hozzá, csak feküdt az ülőkén...

Valami látszott, hogy nincs rendben...

Úgy sántít a jobb hátsó lábára, hogy rá sem áll.

nagyon nehezen, vinnyogva fekszik le...


Próbáltam nézegetni amennyire a normális dokitól láttam, amikor én hajlítgatom a lábát nem sikongat.

De amikor fel akartam venni hogy ölben felviszem az emeletre rögtön visított...


Most ez mi???:(


Azt hittem, gyorsan elmúlik, de már egy órája nem áll rá, magasan felhúzva tartja...



Fantasztikus...:(


Lehet ez a rosszul beadott szuritól?...


Nem létezik, hogy megsérült, egész nap egyedül volt a konyhában!



Köszönöm, ha valaki végigolvasta és esetleg tanácsot is tud adni...

Holnap visszamegyek a rendelőbe és nagyon remélem, a saját dokim lesz bent...

2012. márc. 9. 22:02
 14/16 anonim ***** válasza:
Bocsi de csak most olvastam a fejleményeket!Na azóta hogy van a kutyus?fáj még a lába?
2012. márc. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Voltam a másik dokinál, mondtam a tegnapiakat, ő is benyúlt a fenekébe, érdekes módon a kutya meg se rezzent...

Mondta, hogy semmit nem érünk el antibiotikummal, kicsit nehézkes a gyógyítás mert felborult a bélflóra egyensúlya egy egyébként hasznos baktérium túlszaporodása miatt...

kapott szurit (szintén meg se rezzent), 5 napos diétára kell fogni és ha hányna, hétfőn vissza kell vinnem délután.

Ennyi.:)


A biztonság kedvéért a többi kutyámat is diétára fogtam, mert mondta a doki, hogy rajtuk is végig mehet a baj...



Köszönöm, hogy elolvastad a fenti kisregényemet!:D


Ja, és a sántítás szerencsére elmúlt:)


Megjegyzem tegnap annak a nőnek, aki teljesen félrekezelte és megkínozta (emiatt ma úgy remegett a kutyám, mint a kocsonya)3.000 forintot fizettem, a dokimnak meg 1000-ret úgy, hogy részletesen beavatott, és a kutyámnak sem okozott fájdalmat feleslegesen...



Még egyszer nagyon köszönöm mindenkinek, aki válaszolt!:)

2012. márc. 10. 19:35
 16/16 anonim ***** válasza:
Na de jó akkor minden rendben van!Hurrá :)
2012. márc. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!