Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bischon havanesse-nek hullik...

Bischon havanesse-nek hullik a szőre?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hós bischonunk,még nem volt meg kozmetikáztatva,mert mikor elhoztuk,akkor nagyon csúnyán házilag volt megnyírva (rossz helyről hoztuk).Most készülünk kozmetikushoz,mert már jól kinőtt a szőre.De egy pár napja arra lettem figyelmes,hogy kicsike szőrcsomókat hullajt magából.Nem látszik,csak a földön találom! Most nem tudom,hogy ő tépi e ki,vagy ennyire hullik neki... Ez normális,vagy valami baja lehet? Remélem érthető voltam valamelyest! Köszönöm előre is!

2012. márc. 9. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Nem normális dolog.

Egy egészséges Bischon havanesse-nek nem hullik a szőre!

2012. márc. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát a napokban úgyis mennünk kell a következő oltásra.Remélem,hogy nem lesz baja : ( Bár az állatorvos múltkor azt mondta,hogy makk egészséges. Vitamint is szed...
2012. márc. 9. 21:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Állítólag a bischonnak hullik a szőre..

én úgytudom.

2012. márc. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem vegyél naki valami vitamint vagy minöségi tàpot (abban megvannak azok a tàpanyagok amiknek szüksége van egy kutyànak) vagy ha azzal eteted akkor vagyél neki valami vitamint (mi a tàp mellett adunk neki béres cseppet meg a lazac olaj az ami még nekem nagyon bejött)

[link]

2012. márc. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, h a bischon-nak nem hullik a szőre, az egy nagy tévhit. Hullik az, a de a szőre fajtájából kifolyólag nem potyog le a földre, hanem rátekeredik a többi szálra. Azért van, h kozmetika során fésülésnél rengeteg elhalt szőrt távolítunk el, és épp amiatt csombékos a szőre, mert már túlságosan össze vannak tekeredve a szálak a kiesetteknek köszönhetően.


Tehát hullik, csak nem esik le :)


Hullajtani tuti nem tudja, legfejebb ő tépi ki vagy valami probléma van. Nem ártana fésülgetni, hogy szellőzzön a bőre rendesen és egy dokinak megmutatni se kerül semmibe.

2012. márc. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekünk bichon havanesenk van és tenyésztünk is. Igen is hullik a szőre de persze csak tavasszal meg ősszel mikor vedlés idő van
2012. márc. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%
Hullik de csak minimálisan.Ha minden nap fésülve van akkor csak egészen hangyányit.ja és nem vedlik!olyan nem lehet hogy tavasszal vagy ősszel jobban hullik mivel nem is vedlik.
2012. márc. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!