Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na erre mi a megoldas? Tanacst...

Nufika kérdése:

Na erre mi a megoldas? Tanacstalan vagyok

Figyelt kérdés

4 eves koraban orokbefogadtam egy cockert, rosz korulmenyek kozott nevelkedett ezert sok ido es turelem kellett ahoz hogy megszokjon minket de megerte, nagyon jopofa, imadnival egy dog. De agressziv es makacs. Ha o valamit nem akar azt nem csinalja es semivel se lehet ravenni, ha megszidom is vicsorit. 3szor harapott meg. tobb modszert kiprobaltam mar de semi se valt be az evek soran.(kitagadas a falkabol, befogtam a szajat es csak akor engedtem el ha megnyugodott, szidas,...stb. de soha nem vertem el)

Nem lehet a kutyat megemelni (pl hogy furdetesnel kadba tegyem), es a szoret se engedi mar hogy gondozzam.

Komoly valaszokat varok... elore koszonom



2012. márc. 10. 13:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
6%
...szerintem ha már harapott akkor egyértelmű a megoldás....
2012. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
nem altatom el, nem adom oda senkinek, nem akarok megszabadulni tole.megoldas kell.
2012. márc. 10. 13:28
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek is spániele van, ő is elég szófogadatlan tud lenni.

Neki állatorvos ajánlotta és be is vált, hogy amikor látja, hogy rossz, megfogja a lapockájánál a bőrt és földre nyomja, amíg meg nem nyugszik. Ezzel tudja, hogy ki a főnök. De tényleg csak akkor szabad elengedni, amikor már meghunyászkodott, nem akkor, amikor még vergődik és szabadulna.

2012. márc. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
65%

Tényleg nagyon türelmes vagy ha már 3x megharapott és még megvan. Gratula!

Szerintem fel kéne keresni egy olyan szakembert aki problémás kutyákkal foglalkozik és házhoz jön.

2012. márc. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Azert miutan mar 3szor megharapott nem vagyok ijen bator :p

eleg eros termete van,sokat sportoltam a kutyaval, nem konyu leteperni csak ugy, es kepes adig vergodni mig megin meg nem harap a dogje :p makacs es naaaaaaaaaagyon kitarto... :| de egy probat meger ha megharap ha nem :p

2012. márc. 10. 13:36
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért csinálja ezt, mert tudja, hogy hogy megteheti. Nem te vagy a falkavezér, ezért harap meg téged, ezért nem csinálja meg amit nem akar. Azt hiszi, hogy ő a falkavezér. Rendbe kell tenni a falkasorrendet, és nem lesz gond.

Olvasd el ezt, nagyon hasznos.

[link]


Te is kereshetsz falkavezérséggel kapcsolatos szövegeket, és alkalmazd a leírtakat. Ha egyedül nem sikerülne, látogassatok el egy kutyasuliba. Ott biztos megoldódik a probléma.

2012. márc. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
ezzel csak egy gond van. apamnak tetszik hogy a kutyanak egyenisege van :) es ha o akar tole valamit, de tudja hogy azert a kutya harapni fog kicselezi es bekoti a szajat.:) problema nala megoldva :) es nem hajlando resztvenni ezeknek a szabalyoknak a betartasaban. es a Snoopy (igy hivjak) ra is ugyanugy hallgat,de ha muszaj ot is megharapja.
2012. márc. 10. 13:55
 8/27 anonim ***** válasza:
Meg kell nevelni, az a megoldás. Falkavezérségnek nézz utána, kösd le a kutyát neki való foglalkozással, és keress egy szakembert, aki segít megoldani a problémáitokat.
2012. márc. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Szilvi & Argos ***** válasza:

A kutya már nagyon jól tudja, hogy féltek tőle, és ha vicsorít, odakap, akkor nem kell megcsinálnia, amit kértek tőle, nem kell eltűrnie a "nemszeretem" dolgokat.

Tényleg egy modern felfogású kiképzőt kellene megkeresnetek!

Én tuti úgy kezdeném a kapcsolat helyrehozását, hogy 3 napig SEMMI KAJA, SEMMI FIGYELEM, SEMMI BESZÉD, KÉNYEZTETÉS...utána 1-2 hónapig a napi kajaadagját kizárólag kézből kapná meg behívásra, szemkontaktra, olyan feladatokra, amiket már tud. És egyenlőre kerülném a szitukat, ahol a kutya győzhet.

2012. márc. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Szakertovel mindenkep beszelni fogok...megint...mert a tanacsok amiket azelott kaptam rendben voltak.( a 15 eves uncsim nagyon szelid kisbaranyt nevelt a kolyok rottweilerebol :|)

de a remeny hal meg utoljara :)

2012. márc. 10. 14:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!