Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet csinálhat egy buszvezető?

Ilyet csinálhat egy buszvezető?

Figyelt kérdés
Tegnap délután akartam elvinni a kutyámat bemutatni a barátomnak. Direkt utolsónak akartam felszállni a kutyámmal,akin persze szájkosár,és hám is volt,szorosan állt mellettem. Mikor lépek fel,kérek egy jegyet magamnak. Oké megkapom. erre kérdezem hogy a kutyának milyen jegyet kell vennem? erre mondja,hogy semmilyet,mert nem utazhat a buszon. Én meg csak pislogtam hogy mivan? Annyi volt a válasz hogy túl nagy,és nem lehet az utasokat veszélyeztetni.. Ez mi??
2012. márc. 10. 18:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Na... megtaláltam a Tisza volán távolsági és helyközi járataira vonatkozó szabályzatot. VIII. Pont élőállatok szállítása: "1. Az autóbuszba utasonként bevihető élő állatok és szállításuk feltételei:

a) egy kutya, szájkosárral és pórázzal ellátva,"


Itt a szabályzat teljesen: [link]

2012. márc. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

A pontos szabályzat így van!!!!!!!


"1. Az autóbuszba bevihető élő állatok és szállításuk feltételei:


a) egy kutya, szájkosárral és pórázzal ellátva,


A VOLÁN a forgalmi viszonyoktól függően az élő állatok szállítását tovább korlátozhatja!!"


A végén van a lényeg!


Szóval megteheti!


Egyébként milyen fajta volt?

csak mert a buszvezető túl nagynak értékelte!

2012. márc. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

De akkor értitek a problémámat. Mert nem az volt pl hogy nem akartam jegyet venni,vagy valami, Sőőőt...még meg is kérdeztem hogy a kutyának milyen jegy kell. volt póráz is,Szájkosár is .

És amugy igen pont Szeged fele mentem volna..

Bullmasztiff

2012. márc. 10. 18:47
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan így jártam multkor, csak ölebbel. Közölte a buszsofőr, hogy már van egy kutya a buszon (közben senkinél nem volt) és leszállítatott, hogy menjek a következő járattal ami pont oda visz ahova megyek (nem csak átmegy rajta)...

Legközelebb ezt csináld: Világosítsd fel a szabályzatról (nefélj tudja ő csak hernyó), illetve arról, hogy a Te kutyád ennek tökéletesen megfelel. Ha még akkor is pattog, akkor mondd meg, hogy rendben semmi probléma mész a következő járattal, de szeretnéd felírni a nevét a későbbi panasz miatt. KÖTELES megadni. Ha nem adja meg, akkor mondhatod, hogy semmi probléma akkor leírom a busz rendszámát illetve, hogy mikor ment a busz. (ebből is vissza tudják keresni) Aztán további szép napot kívánsz. De hidd el idáig már nem fogtok jutni, mert felfog engedni a buszra. Hatásos módszer! Nem akar ő bejelentést a fejére.

2012. márc. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Szerintem ez helyzettől meg buszvezetőtől függ.

Ha relatíve sokan voltak a buszon akkor ítélhette meg úgy a helyzetet hogy inkább nem kockáztat.

Azért a bullmasztif elég nagy kutya és téged nem ismerlek de sok idióta kutyagazdát ismerek.

Pont egy másik topikban beszéltünk kesgyerekesekkel hogy mennyi kutyagazdi gondolja hogy szeretik ha a pár éves gyerekeikhez odaszalad egy hatalmas kutya.


Nem a buszvezetőnek akarok teljesen igazat adni csak vázoltam hogy miért lehetséges hogy ő úgy gondolta hogy végül nem enged fel titeket...


ja és az oltási könyvnek is mindig nálad kell lennie ha utaztatod a kutyát mert szintén kérhetik!

2012. márc. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Igen,valóban sokan voltak a buszon,de azért voltak még ott helyek. Meg nemtudom mit gondolt,mert tuti nem ültettem volna az ülésre. Ha kell álltam volna mellette azalatt az 1 ora alatt. Szájkosár is volt rajta,nemvolt elengedve meg semmi. Igen,tudom hogy nagy,de sajnos máshogy nemtudom szállítani.
2012. márc. 10. 19:03
 17/28 A kérdező kommentje:
A vicces még az,hogy mikor mégcsak lent álltunk a patkán, buszon a sok c*g*ny ott mutogatott ránk,meg nagyon háborogtak. Most ha miattuk nemtudtunk felszállni esküszöm gutaütést kapok...
2012. márc. 10. 19:05
 18/28 anonim ***** válasza:

Hát ha ezt látta a soför akkor lehet hogy félt hogy "ők" majd szórakoznak a buszon a kutyával és baj lehet.

És ugye vagy egy csapat "őket" nem enged föl vagy téged!

"Ők" valszin kiverték volna a balhét és talán meg is verik. te meg nem...

2012. márc. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Kinyomtatod magadnak a szabályzatot és az orra alá nyomod legközelebb.
2012. márc. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a busz vezető állapítja meg hogy most föl engedje vagy ne de elvileg föl kéne engedni de talán egy akkora kutyát nem busszal kéne vinni!
2012. márc. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!